Головна / Побутова техніка для дому / Який очищувач повітря для квартири краще вибрати – поради експерта

Який очищувач повітря для квартири краще вибрати – поради експерта

очищувач повітря для квартириСеред різноманіття приладів для побутового використання очищувачі повітря стоять не на першому місці. Їх не можна віднести до техніки, без якої складно уявити наше життя,
наприклад, такої, як холодильник або пилосос. Але те, що вони істотно підвищують його якість і комфортність – факт незаперечний.

Про такі пристрої існує думка, що вони не дуже-то й потрібні. Напевно, це з-за того, що про їх призначення люди судять лише за назвою. А адже очищувач повітря багатофункціональний прилад, і вибрати його не так-то просто.

Можливості очищувачів повітря

 • Видалення частинок пилу, які присутні в будь-якому приміщенні у вигляді дрібних суспензій.
 • Очищення повітря від багатьох мікроорганізмів (наприклад, пилових кліщів).
 • Усунення різних запахів зволоженням повітря, його іонізацією і ароматизацією.
 • Знищення дрібних спір грибкових утворень, пилку, хвороботворних мікробів.
 • Нейтралізація задимлення, зниження концентрації чадного газу.

Для тих, кого хвилюють проблеми екології, здорового способу життя – це більш ніж корисний пристрій, поряд із зволожувачем. Очищувач повітря доцільно купувати і тим сім’ям, у яких хтось з домочадців схильний до алергічних або простудних захворювань.

Критерії вибору

Що стосується енергоспоживання – однією з традиційно розглянутих характеристик для всіх електричних приладів – то цей параметр в даному випадку значення не має. Воно практично у всіх популярних моделей очищувачів (для квартир) – на рівні «лампочки Ілліча» (не більше 75 Вт).

очищувач повітря для квартири

Розмір площі обслуговування

На цю характеристику при виборі очисника слід звернути увагу в першу чергу. Для приватного будинку з великими приміщеннями переважно одні моделі, для скромної міської квартири – інші. Варіантів достатньо. Наприклад, у спальні – індивідуальний прилад, в інших кімнатах – або один потужний (у вітальні або передпокою), або тільки на кухні, але більш «слабкий» пристрій. Все визначається потужністю розташованого в очиснику вентилятора.

Читайте:   Як обрати очищувач для повітря

Рівень шумів

«Квартирні» варіанти в цьому плані відрізняються «скромністю» і особливо господарям не заважають (відносяться до категорії «тихих»). Але кого це питання особливо хвилює, тим більше якщо передбачається експлуатація виробу і в нічний час, то слід звернути увагу на наявність опції «нічний режим». Шумить у приладі тільки один елемент – вентилятор, вірніше, його лопаті. Перекллючення на зазначений режим знижує оберти двигуна, і очищувач працює практично беззвучно. Має значення і конструкція фільтруючого пристрою, але не таке суттєве.

 

очищувач повітря для квартири

Тип фільтра

У різних моделях цей конструктивний елемент відрізняється реалізованим технічним рішенням. Але щоб розбиратися, що нам більше підходить виходячи із специфіки проживання і експлуатації приладу, розглянемо всі варіанти фільтрів (для зручності позначимо їх символами).

Сітчастий ©. За аналогією з системою водопостачання – для грубої очистки. Він затримує великі фракції, в тому числі, шерстинки і пух. Обслуговується періодично – промивання під проточною водою.

Абсорбуючий (А). Здатний поглинати практично всі запахи. Робочий елемент – активоване вугілля, яке і відповідає за фільтрацію повітря. Крім того, виконує функцію тонкого очищення. Але варто враховувати, що повторної експлуатації такі фільтри не підлягають. Після вироблення ресурсу – заміна. Як часто залежить від місцевих умов (ступеня забруднення повітря), але за статистикою в середньому приблизно кожні 3 місяці.

Іонізаційний (І). Такий фільтр ще називають ел/статичним. Частинки, які проходять крізь сітку  отримують певний заряд і притягуються «мінусовим» електродом. По суті, це вже «надтонке очищення. Такі фільтри – багаторазового використання (просто відмиваються і встановлюються за місцем). У цьому їх плюс. Але є і мінус (хоча дуже відносний) – в процесі роботи очисника відбувається інтенсивне утворення озону, а його надлишок не всім до вподоби.

Читайте:   Насос Малиш: характеристики, моделі та особливості експлуатації

«НЕРА». Такий фільтр по ефективності його роботи часто порівнюють з медичними приладами, так як він проводить «глибоке» очищення. Для людей, схильних до алергії – найкращий варіант. Мінус в тому, що його необхідно, як і вугільний, міняти. Але з урахуванням того, що не частіше разу на 10 – 12 місяців, це не так вже і дорого.

Фотокаталітичний (Ф). Відносно нова розробка, на сьогоднішній день вважається найбільш ефективною. За рахунок фотосинтезу відбувається розкладання практично всіх речовин, що потрапили з повітря. Експлуатаційний термін – від 2,5 до 5,5 років. Потрібно врахувати, що досвід застосування таких пристроїв невеликий, і відповідну статистику ще не напрацьовано. Тому всі відгуки про такі фільтри відрізняються великою часткою суб’єктивності.

Зволожуючий (З). Робочий елемент – вода. Відповідно, паралельно з очищенням повітря проводиться його зволоження.

Як доповнення необхідно пояснити, що в більшості моделей встановлюється одночасно кілька фільтрів. Це розширює сферу застосування очисника, але в той же час і збільшує його вартість.

Додаткові можливості та сервіси»

Що необхідно, а що ні, судити (як і платити за зручності) вам, шановний читач. Ми ж обмежимося лише простим перерахуванням.

 • Дистанційне керування від виносного пульта.
 • Таймер, за допомогою якого можна встановити певну періодичність «вкл/викл».
 • Дисплей.
 • Детектори, які визначають ступінь забруднення і керують роботою очисника в режимі «автомат».
 • Сигнальні лампочки.
 • Регулювання (потужність вентилятора і деякі інші).

Практичні рекомендації

Всі приміщення відрізняються специфікою використання. До того ж важливу роль відіграє і місце розташування будинку (наявність поблизу нього пром/підприємств, наприклад). Якщо узагальнити всі характеристики фільтрів, то можна зробити висновки щодо доцільності використання кожного типу в тих чи інших умовах. Ось тут і використовуємо їх позначення.

 • У відносно «чистій» місцевості (околиця, заміське будова) – З + А+ І при необхідності).
 • У дитячих і спальнях – те ж саме + «НЕРО».
 • У приміщеннях, де курять – З + А + Ф.
 • Для людей, схильних до алергії – всі типи фільтрів.
Читайте:   Ремонт кондиционера: когда лучше его делать

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*