Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Користування електропилою: яких правил техніки безпеки слід дотримуватись

Користування електропилою: яких правил техніки безпеки слід дотримуватись

Правильно користуючись електропилою, можна уникнути травм та подовжити термін її дії. У більшості випадків потужність приладу значно менше, ніж бензопили. Тому є ризик створити перенавантаження на ціпок, що може призвести до негативних наслідків. Розглянемо поради щодо експлуатації інструмента та техніки безпеки.

Яких правил техніки безпеки слід дотримуватись при користуванні електропилою

Особливості використання

Електропила – один з найбільш популярних чоловічих інструментів. Потужність залежить від сили струму, до якого під’єднаний прилад. Тому перед роботою необхідно потурбуватися про наявність необхідної напруги в мережі. Показники повинні бути стабільними. Якщо вони впадуть хоча б на 15%, підвищиться навантаження на двигун, а це негативно вплине на його роботу. При розпилюванні деревини твердої породи він почне «захлинатися». Під час роботи бажано під’єднати стабілізатор, щоб забезпечити електропилу стабільною напругою.

Наступна порада – перевірте інструмент перед тим, як починати ним користуватися. Зверніть увагу на цілісність та працездатність наступних елементів:

  • бак для мастила;
  • гальма ціпка;
  • система подачі мастила;
  • блокування пускової кнопки.

Перевіряйте наявність мастила на ціпку. У більшості електропил воно наноситься під час роботи автоматично. Натягнути ціпок можна, підкрутивши регулятор на корпусі. Не перенавантажуйте інструмент. Він повинен працювати не більше 20 хвилин. Потім двигуну треба охолонути. Якщо хочете придбати якісні електропили у Тернополі, вибирайте моделі з термозахистом, але ним не слід зловживати. Перегріте обладнання просто відключиться, і потрібно буде чекати, поки воно охолоне.

Як правильно розпилювати

Робочий матеріал потрібно надійно зафіксувати. Не сильно тисніть електропилою на деревину. Пиляти можна лише тоді, коли ланцюг рухається. Зосереджуйтесь на одному місці, бо під час торкання відбувається сильний поштовх. Надійно тримайте інструмент у руках. Не намагайтесь розрізати одразу кілька гілок. Пристрій потрібно вимкнути, якщо ланцюг защемлений і не рухається або шина наштовхнулася на сторонній предмет. Щоб уникнути проблем, пристрій треба рухати не різко, а поступово.

Читайте:   ТОП 3: электроинструмент от производителя для дома

Правила безпеки

Ланцюг може легко нашкодити користувачеві. Щоб звести до мінімуму ризики, дотримуйтесь таких порад:

  • надійно тримайте пилу обома руками;
  • використовуйте засоби захисту;
  • завжди стежте за положенням шини;
  • не тримайте інструмент у працюючому стані на рівні голови;
  • не розпилюйте водночас декілька гілок або стволів.

Працювати з електропилою потрібно, використовуючи лише її особисту вагу. Якщо додатково тиснути, створюється навантаження на двигун, що призводить до перегріву і скорочення ресурсу роботи. Вибрати електропилу необхідної потужності можна в магазині Алло. Дотримуючись цих простих правил, ви захистите себе та оточуючих під час роботи.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*