Головна / Підлога / Монтаж плитки на теплу підлогу

Монтаж плитки на теплу підлогу

Для обробки підлоги, в якому забетонована тепла підлога найчастіше використовується керамічна плитка. Цей матеріал є відмінним рішенням, так як він має високий рівень теплопровідності. Так тепло, що проходить через нього  практично не буде затримуватися і губитися. Однак перш ніж приступити до облицювання підлоги плиткою, необхідно засвоїти деякі деталі. У цій статті ми розповімо вам про те, як виконується укладка плитки на теплу підлогу.

Монтаж плитки на теплий пол

Що необхідно знати

При укладанні плитки на підлогу важливо розуміти, що у випадку з теплими підлогами необхідний особливий підхід. Більше того, технологія безпосередньо залежить від способу монтажу. Наприклад, при монтажі теплої підлоги здійснюється бетонування. На рівну стяжку класти плитку дуже просто. Зовсім інша справа, коли мова заходить за електричний обігрів. Не завжди заливається стяжка. Так, на укладені нагрівальні мати відразу можна класти кахель. Виходить так, що нагрівальний елемент буде знаходитися безпосередньо в плитковому клеї. У першому і у другому випадку, роботи цілком реально зробити всі роботи своїми руками.

Особливості облаштування підлоги

Монтаж плитки на теплый пол

Отже, якщо ви вирішили проводити роботи самостійно, то вам необхідно враховувати кілька важливих нюансів, про які буде описуватися в цій статті. У першу чергу вам необхідно пам’ятати про те, що висота фінішного покриття плитки повинна бути на одному рівні з усіма іншими кімнатами. Тому ще на стадії встановлення теплої підлоги, вам слід зробити відповідні вимірювання.

Порада! Якщо висота підлоги інших кімнат спочатку сильно вище, то опалювальний пиріг може бути товщим. Наприклад, збільшити шар можна на теплоізоляції, але не тільки за рахунок стяжки. У такому випадку ефективність обігріву буде зведена на нуль.

Якщо стяжка вже готова, то при кладці кахлю мінімальний шар плиткового клею повинен становити не менше 10 мм. В іншому випадку вироблене тепло не буде розсіюватися по всій поверхні підлоги, обігрів підлоги буде смугами, тільки в тих місцях, де прокладений нагрівальний кабель або труба. Тому не слід намагатися зробити якомога менший шар плиткового клею або стяжки підлоги. Отже, якщо всі ці деталі ви вже врахували, можна приступати безпосередньо до роботи. Далі надаємо вам покрокову інструкцію всієї роботи.

Читайте:   Як правильно класти плитку на підлогу – інструкція та поради

Інструкція по кладці плитки на теплу підлогу

Монтаж плитки на теплый пол

Перш за все вам необхідно вибрати спеціальний клей для комбінації з теплою підлогою. На упаковці клею повинен бути відповідний знак, що вказує на можливість використання суміші з підлоговим обігрівом.

Отже, для роботи вам знадобиться наступний набір інструменту і матеріалу:

 • Дриль.
 • Будівельний міксер.
 • Гумовий шпатель.
 • Затирка для швів.
 • Шпатель з зубцями.
 • Грунтовка для підлоги.
 • Спеціальний плитковий клей.
 • Хрестики для формування рівномірного шва.
 • Гумовий молоток.
 • Плиткоріз для різання кахля.
 • Рулетка.
 • Олівець і маркер.
 • Будівельний рівень.
 • Ємність для замішування плиткового клею.

Перш за все необхідно правильно зробити розрахунок необхідного матеріалу. Для цього вам слід знати площу підлоги. Пам’ятайте, що не слід купувати плитку і плитковий клей впритул. Обов’язково зробіть невеликий запас до 10% від отриманої суми.

Після цього виконується підготовка основи. Ми розглянемо варіант, коли тепла підлога залита вже стяжкою. Враховуючи, що в більшості випадків стягування виготовляється на основі цементно-піщаного складу, її поверхню обов’язково необхідно просочити грунтовкою. Можна використовувати грунтовку глибокого проникнення, наприклад, бетонконтакт. Також незайвим буде зробити гідроізоляцію. Щоб не створювати додаткової перешкоди для подолання теплової енергії, краще використовувати обмазувальну гідроізоляцію.

Монтаж плитки на теплый пол

Після нанесення грунтовки підлога повинна висохнути, близько трьох годин. Після цього нанесіть шар грунтовки повторно. Це дозволить збільшити якість адгезії плиткового клею з підлогою. На наступному етапі здійснюється розмітка підлоги. Тут слід відразу вирішити, за якою схемою буде укладатися плитка. Наприклад, по діагоналі, вразбежку або просто по прямій лінії шов у шов. Визначившись зі схемою, можна нанести розмітку на підлогу, щоб класти плитку на теплий пол було легше. Пам’ятайте, що від обраного вами способу кладки кахлю, якість обігріву теплої підлоги не залежить. Тепер розглянемо технологію кладки плитки на теплу підлогу.

Читайте:   Выбираем плитку для пола в прихожей: каким требованиям она должна отвечать?

Етапи монтажу плитки

Отже, в першу чергу наготовлюють плитковий клей. Заміс здійснюйте згідно з вказівкою виробника. На упаковці клею знаходиться рецепт приготування. Дотримуючись його, ви зможете приготувати клей ідеальної консистенції. Заміс здійснюється за допомогою дрилі і будівельного міксера.

Порада! Коли склеювальний склад ретельно перемішали, залиште на 15 хвилин. Після цього ще раз перемішайте і він готовий до використання.

Монтаж плитки на теплый пол

Якщо у вас немає досвіду в кладці плитки, то не робіть великий заміс. Так, клей необхідно нанести на саму плитку. Він розрівнюється шпателем з зубцями. Також клей слід нанести на підлогу. За один раз намажте клей на один метр квадратний. Додатково покладіть клей на краї і кути плитки.

Одна з основних особливостей кладки плитки в тому, що простір між плиткою і підлогою має бути повністю заповнений клеєм. Жодних пустот не повинно бути. Тому цей момент вам слід суворо контролювати. Деякі фахівці  кладуть на кілька міліметрів більше на клею плитку, а потім вдавлюють її. За рахунок цих дій зайвий клей виходить через шов, що і є показником того, що клей повністю заповнив весь простір.

Так, згідно з розміткою, прикладаєте плитку на підлогу. Помірно вдавлюєте її. Відразу кладете ще кілька плиток. Це дозволить вам докласти рівень і вирівняти їх по всім сторонам площині. Злегка придавлюючи плитку, із швів буде виходити клей. Його слід відразу видаляти, так як у шви буде поміщатися спеціальна затирка. Для формування однакового шва, обов’язково використовуйте хрестики. При кладці клей може потрапляти на лицьову сторону плитки. Його необхідно відразу усувати вологою губкою або м’якою тканиною. Якщо клей залишати, він засохне, а потім є ризик пошкодити підлогове покриття.

Читайте:   Ламінат або дошка для підлоги: що вибрати?

Монтаж плитки на теплый пол

Важливо! Між плиткою і стіною необхідно залишити невеликий зазор до 20 мм. Цей зазор буде служити в якості деформаційного шва. При впливі теплової енергії поверхня може розширюватися. З цієї причини слід чітко контролювати цей зазор.

Коли поверхня підлоги повністю викладена плиткою, неприпустимо включати теплі підлоги. Плитковий клей повинен придбавати необхідну твердість у природних умовах. Тільки так можна досягти ідеальної якості. В процесі кладки вам також необхідно буде здійснювати підрізування плитки для цього використовується спеціальний плиткоріз, він може бути механічним чи автоматичним.

Після завершення кладки, коли плитковий клей висох, вам залишається зробити затірку швів. Для теплої підлоги необхідно використовувати спеціальну затірку, яка не пропускає вологу. Це буде додатковим бар’єром для проникнення вологи. При затірці швів не слід поспішати. Вкрай важливо ретельно заповнювати всі шви, щоб не було жодних пустот. Коли затірка здійснена, необхідно ретельно вимити плитку. Але робити це необхідно не відразу після затірки, адже її можна всю вимити. Почекайте деякий час, щоб затирка схопилася.

Порада! Зазор, що утворився  між плиткою і стіною не слід заповнювати затіркою для швів. Цей деформаційний шов слід заповнити силіконовим герметиком.

Висновок

Отже, ось ми і розглянули всі особливості того, як виконується монтаж плитки на теплі підлоги. Особливих відмінностей від звичайної кладки немає, проте є і невеликі нюанси. Якщо ви будете прислухатися до порад зі статті, то вам вдасться зробити якісне покриття зверху теплої підлоги. Як наслідок, в опалювальний сезон будете насолоджуватися теплом і комфортом всередині приміщення. Ми сподіваємося на те, що ця стаття допомогла вам розібратися в тому, як впоратися з усіма роботами своїми руками. У додатку пропонуємо вам подивитися підготовлений відеоматеріал. Він допоможе вам закріпити всю надану теорію з цієї статті. А якщо у вас вже був досвід подібних робіт, то діліться ним, залишаючи коментарі наприкінці статті.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*