Головна / Підлога / Пінопласт для підлоги

Пінопласт для підлоги

Практично будь-які спінені полімерні матеріали ідеально підходять для утеплення і звукоізоляції бетонної підлоги. На практиці використовуються кілька варіантів облаштування основи підлоги у вигляді багатошарового пирога на основі спіненого пінополістиролу. Але найбільш популярною і ефективною є схема, за якою як утеплювач використовується пінопласт під стяжку з бетону або цементного розчину. В цьому випадку вартість утеплення виходить удвічі-втричі дешевше використання інших экструзивних піноматеріалів.

Пінопласт для підлоги

Наскільки пінопласт підходить для бетонної стяжки

Товарний пінопласт випускається у вигляді легких плит різної товщини і щільності. Він легко ріжеться ножем або спеціальним інструментом, завдяки невеликій питомій вазі, а вона становить від 20 до 45 кг/м3, пінопластові плити дуже просто переносити, клеїти, укладати, виконувати будь-які монтажні операції, будь то облицювання стін або укладання пінопласту під стяжку.

Пінопласт для підлоги

Перш ніж вибирати матеріал і спосіб, як утеплити підлогу пінопластом, слід зазначити, що не кожна марка піноматеріалу підходить для укладання під стяжку, і не в будь-яких умовах. Для того щоб пінопластовий утеплювач працював максимально ефективно, а стяжка підлоги по пінопласту вийшла максимально міцною, потрібно виконати кілька умов:

  • Щоб отримати високу міцність утеплювача, необхідно використовувати пінопласт для підлоги щільністю не менше 25 кг/м3;
  • Рекомендована товщина бетонної стяжки над шаром утеплювача становить не менше 50 мм, в якості основи для теплих підлог можна використовувати лиття цементним розчином до 30 мм, з установкою армуючої сітки зі склопластику;
  • Обов’язкове облаштування шару гідроізоляції і демпферного шва по периметру підлоги приміщення.

Пінопласт для підлоги

Найбільш болюче питання застосування пінопласту стосується міцності пінопластового утеплювача. За Гостом марка пінопласту відповідає максимальній його щільності, наприклад, для 25-ї марки щільність пінопластових плит може змінюватись виробником від 16 до 25 кг/м3. Це означає, що міцність плити однієї і тієї ж марки може бути задовільною, якщо питома вага 20кг/м3, або недостатньою, якщо показник знаходиться в межах 16-20 кг/м3.

До відома! Якщо знехтувати щільністю і використовувати перший ліпший під руку матеріал, то цілком можливо, що при спробі укласти стяжки, пінопласт буде просто продірявлений під вагою людини.
Читайте:   Особливості покупки ламінату в інтернет-магазині

Добре відомо, що пінопласт являє собою спресовану масу полістирольних круглих пір у вигляді кульок. При тривалому перебуванні на сонці матеріал швидко старіє і розсипається на безліч дрібних кульок. Тому, перед тим як використовувати пінопласт під стяжку, варто поцікавитися його «походження». Якщо матеріал пару місяців зберігався під відкритим небом, під стяжку його укладати не можна, в кращому випадку можна утеплити дерев’яну підлогу в сараї.

Пінопласт для підлоги

Прийнято вважати, що пінопласт не боїться води, насправді це не зовсім так. Найбільш легкі марки пінопласту, що володіють найкращою теплоізоляцією, здатні поглинати невелику кількість вологи з грунту і повітря. Після цього обводнений пінопласт може відшаровуватися від стяжки, частково втрачати свої теплоізолюючі властивості і навіть руйнуватися при заморожуванні. В ідеалі пінополімер, закритий бетонною стяжкою, здатний без деградації прослужити не менше 50 років.

Пінопласт для підлоги

Технологія укладання пінопласту під стяжку

Залежно від різновиду основи, на якій буде покладена стяжка, розрізняють два варіанти стяжки з пінопластом в якості утеплювача – на м’яку основу і на бетонну чорну підлогу. Стяжка на насипну або грунтову підлогу відрізняється від бетонованого варіанту тільки необхідністю облаштування додаткової подушки-відсипання з двох шарів – піску і гравійної суміші відсіву з глиною. Обидва шари ретельно трамбують і вирівнюються по площині підлоги.

Стяжку виконують у наступній послідовності:

  1. Укладається товста плівка гідроізоляції з напуском на стіни не менше 7-10 см;
  2. Викладається теплий шар з листів пінопласту;
  3. Встановлюються маяки, і виконується заливка бетоном по запланованому рівню.
До відома! Для стяжки по земляній або гравійній підлозі рекомендується по покладеному пінопласту перед заливкою бетону укладати другий шар гідроізоляції.

Пінопласт для підлоги

Навіть при заливці найбільш щільними і водонепроникними марками бетону або цементного розчину нижня, зворотна сторона листа пінопласту буде кордоном конденсації водяних парів. Тому стяжку бетонної підлоги для опалювальних приміщень потрібно буде робити з поліетилену. Для інших варіантів досить одношарової гідроізоляції.

Читайте:   Укладання фанери на бетонну підлогу: як постелити, кріпити, яким клеєм приклеїти, відео

Підготовка пінопласту під бетонування стяжки

Якщо укладання пінопласту належить виконати на чорновій бетонній підлозі, попередньо потрібно збити всі шишки і гребені, на яких ламкі листи утеплювача можуть бути розламані чи наколоті. При укладанні на гравійний відсів рекомендується максимально вирівняти площину майбутньої стяжки, бажано за допомогою лазерного нівеліра або рівня.

На підготовлену основу викладаємо поліетиленову плівку, щоб у процесі укладання пінопласту гідроізоляція не зминалась під ногами, полотно натягують по кутах за допомогою вантажів.

Пінопласт для підлоги

Краще всього укладати листи пінопласту на плитковий клей, без використання піни, монтажних дюбелів–грибків, різних акрилових смол і фарб. Міцності адгезії плиткової маси достатньо, щоб зафіксувати плити пінопласту до моменту заливки бетону. Листи обов’язково викладаються вразножку, щоб стики в рядах були зміщені як мінімум на півширини. На кожен лист із зворотного боку наноситься клейова маса в кутах і по периметру, після чого пінопласт укладається на основу і злегка прихлопується рукою, щоб поліпшити прилипання.

Якщо підлога нерівна, або пінопласт доводиться викладати на гравійну крупку, нерідко поверхню теплоізоляції виходить нерівною, в деяких місцях утворюються горби з-за «підвисання» матеріалу. Щоб зменшити ризик пошкодження теплоізоляції при натисканні ногою або в процесі заливки стяжки, лист в області горба потрібно розрізати на дві або три частини так, щоб отримані фрагменти максимально щільно прилягали до основи.

Стики між плитами пінопласту можна задути дуже невеликою кількістю професійної монтажної піни і зачистити шпателем. Якщо стяжка планується під серйозне навантаження, наприклад, від ваги автомобіля, обладнання, то потрібно буде додатково укласти сітку з композитної арматури. Грати піднімають над шаром пінопласту на кісточках, на висоті не менш 2 см.

Виконання бетонної стяжки

Перед заливкою стяжки попередньо потрібно буде встановити направляючі планки – маяки. Найбільш простий спосіб запропонований на відео

Читайте:   Можно ли покупать паркет в интернет магазине?

Щоб не морочити голову з налаштуванням кожної гнучкої і нестійкої планки, можна використовувати в якості направляючого маяка звичайну профільовану трубу квадратного перерізу 25х25 мм і обрізки арматурних прутків.

Пінопласт для підлоги

Спочатку забиваємо по лазерному рівні необхідну кількість прутків у утеплювач. Болгаркою відрізаємо надлишки, одягаємо пластиковий грибок і кріпимо на нього квадратну трубу маяка. Роботи на 5 хвилин, якщо виставляти маяки під стяжку на пінопласті традиційним способом, то часу піде в три рази більше.

Пінопласт для підлоги

Для заливки стяжки використовуємо звичайну бетонну суміш, але води ллємо на 20% менше. Виходить досить в’язка суміш, яку легко викладати на пінопласт і ущільнювати трамбуванням і шпателем. У простір між маяками викладаємо бетону трохи більше, з гіркою, після попереднього вирівнювання змочуємо поверхню водою і акуратно витягаємо горизонт стяжки правилом. Виходить гладка, ідеально рівна поверхня.

Пінопласт для підлоги

Через півгодини, не пізніше, профільовану трубу маяка необхідно витягнути з стяжки і встановити на новий ділянку підлоги. Повністю залиту стяжку закриваємо на добу наглухо від протягів і тепла. Через добу сліди від маяків закладаємо розчином і зачищаємо. Ще як мінімум два тижні стяжка повинна набирати міцність, на 20-й день можна виконувати чистову зачистку під укладання ламінату або теплої підлоги.

Щоб стяжка на поверхні пінопласту вийшла максимально міцною, зробіть заливку всієї поверхні протягом одного дня. Крім того, необхідно зробити деформаційний шов. Якщо фундамент відносно молодий, то використовуйте в якості бар’єрного проміжку другий шар плівковою гідроізоляції. У цьому випадку будь-які усадки і деформації стін, температурні перепади не призведуть до витіснення пінопласту з-під бетонної стяжки. Бетон буде ковзати по поліетилену, і завдяки компенсаційному шву можна уникнути тріщин і здуття.


Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*