Головна / Клумби та квітники / Низькорослі бордюрні квіти однорічні і багаторічні, фото і назва

Низькорослі бордюрні квіти однорічні і багаторічні, фото і назва

Напевно, не кожен квітникар знає, що вперше обрамлення саду бордюрними квітами почала виконувати Гертруда Джекілл на власній ділянці. Її квітники змагалися з яскравими полотнами художників того часу – імпресіоністів.

Основні моменти оформлення бордюрних композицій

Клумби Гертруди стали основою бордюрного квітникарства. Смуга з квітів обрамляє клумбу, надаючи їй закінчений вигляд. Точно так як укладали в раму свої полотна художники, і до вибору такої рами вони підходили дуже ретельно.

Враховуючи досвід англійського майстра і наступних поколінь квітникарів, можна вивести загальні положення для оформлення бордюрів:

  • Загальне враження від квітника створюється грою кольору.
  • Між рослинами не повинна залишатися порожнеча: необхідно, щоб вони утворювали єдиний килим.
  • Слід вибирати невибагливі рослини, які цвітуть при будь-яких погодних умовах.
  • Перед тим, як вирушати за насінням, потрібно точно представляти, які рослини хочеться виростити і які умови їх вирощування.
  • Не варто гнатися за кількістю видів: навіть поєднання двох-трьох однорічних рослин може виглядати дуже цікаво.
  • Бордюр не обходиться без багаторічних рослин, які цвітуть навесні або восени. Але щоб облямівка клумби не виглядало брудною плямою в інший час року, все ж потрібні однорічні квіти.

Квіти-однолітки для оформлення бордюру

Бордюрную клумбу прикрасить сонячна лобелія, що вражає тривалістю цвітіння, яке може тривати до тих пір, поки верхівки квітів не покриються першою памороззю. Але над рослиною квітникарю доведеться потрудитися: вирощувати лобелію краще розсадою, після висадки у відкритий грунт регулярно поливати і підгодовувати, а пізньої осені прибирати зрощені засохлі пагони.

Швидко покриє клумбу білосніжними квітами іберис. Висаджується рослина насінням з настанням перших теплих днів або в осінній час до заморозків, але ніяк не розсадою: іберис не переносить пересадки.

Читайте:   Весняна посадка нарцисів: агротехнічні тонкощі

Порадують око синє, фіолетове або рожеве забарвлення агератуму — примхливої квітки, яка не любить надмірний полив і сильно удобрений грунт. Зате цвіте рослина ціле літо.

Цинерарія своїм відтінком і формою листя додасть бордюру вишуканості. Тільки потрібно пам’ятати, що вона миттєво реагує на підвищення вологості зміною свого кольору.

Квіти-багаторічники для оформлення бордюру

Посаджені один раз багаторічні рослини стануть чудовою оправою для бордюрної клумби.

Вражає різноманіттям кольору арабис, який цвіте майже два місяці, Єдиний недолік: рослина сильно розростається.

Піретрум дівочий початківці квітникарі можуть сплутати з ромашкою. Рослина дуже любить сонце. За його вирощування береться тільки копіткий квітникар, тому що піретрум вимагає вирощування розсади в теплиці, пікіровки і подальшої посадки в грунт.

Хоста красива різьбленим строкатим листям. Розростаючись, вона утворює зарості, які доведеться видаляти після цвітіння. Прямих сонячних променів не переносить.

Яскрава примула, всіляких відтінків, зацвітає, як правило, на другий рік після її висадки у відкритий ґрунт, але вже через рік вимагає нової пересадки. Добре росте в тіні, але вимагає постійного поливу.

Астра бордюрна цінується квітникарями так як, зацвітає тоді, коли літні квіти вже відцвітають. У тіні росте погано, при нестачі вологи швидко втрачає привабливість.

Легкі повітряні іриси сьогодні надзвичайно популярні. Рослині потрібні сонце і особливий склад ґрунту, який повинен включати пісок, лужні елементи, а також дренаж, який попередить загнивання коренів.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*