Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Пасивний будинок: що це таке?

Пасивний будинок: що це таке?

Пасивний будинок: що це таке?

Економія енергії – одне з найбільш актуальних питань сьогодні в Україні. Сучасне вирішення цього питання – це пасивний будинок. Будівництво таких будинків в Європі не є рідкістю, а ось в Україні вони тільки починають свою історію. Тому в цій статті ми хочемо вам максимально детально розповісти, що таке пасивний будинок, за рахунок чого йому вдається економити енергію.

У цій статті ми розберемося з визначеннями, розглянемо європейську класифікацію будинків за типами енергоспоживання, детальніше визначимо, що таке пасивний будинок, чому він так називається, розповімо про принципи, які лежать в його основі.

Тож почнемо.

Що таке пасивний будинок

Основи європейської класифікації

Питанням енергозбереження займаються найкращі інтелекти Європи вже протягом півстоліття. Економія енергії стала можливою завдяки технологіям використання нових архітектурних принципів, інноваційної інженерії та енергоефективних матеріалів. Найбільших успіхів на цьому терені досягли німці, розробивши технологію Passive House.

У зв’язку з цим у світовій спільноті затверджена класифікація житла в залежності від енергоефективності, в якій витрата енергії (або тепловтрати) приведена до одного метра квадратного житлової площі на рік.

Будинки позитивної енергії

Це будинки, які самі виробляють енергії більше ніж споживають. Невикористані енергоносії можуть бути продані власниками на енергетичному ринку.

Нульові будинки

Будинки, що зовсім не споживають комунальну енергію. У них відсутній зв’язок із зовнішніми джерелами живлення. Енергетичні потреби покриваються за рахунок самостійного вироблення енергії інженерним обладнанням (вітрогенераторами, колекторами, тепловими насосами, сонячними батареями).

Читайте:   Настінна ключниця своїми руками

Пасивні будинки

Відрізняються споживанням енергії, що не перевищує 15 кВт * год / м2 на рік. Європейські країни підписали директиву про енергетичну ефективність в будівельній галузі, яка забороняє будівництво будинків з більш високим енергоспоживанням з початку 2019 року.

Будинки з низькою витратою енергії

Це будівлі, зведені після 2002 року і мають енергоспоживання, що не перевищує 60 кВт * год / м2 на рік. Європейське будівництво на даний момент забороняє зведення менш енергоефективного житла.

Нові будівлі

Будівлі, які стосуються періоду будівництва 1970-2002 років. Їхнє енергоспоживання не повинно перевищувати 150 кВт * год / м2 на рік.

Старі будівлі

Будівництво таких будинків завершено раніше 1970 року, а витрата енергії становить приблизно 300 кВт * год / м2 на рік.

У європейських країнах в паспорті кожної споруди вказується клас її енергоефективності. Таке знання дозволяє оцінити вартість обслуговування кожного будинку. Будівельні норми нашої країни регламентують лише норми теплопровідності конструкцій, які є огороджувальними. Так якщо витримано наймінімальніше утеплення каркасного будинку, середні річні втрати тепла житла складуть близько 120 кВт * год / м2. Таким чином, будинки в нашій країні відповідають класу «нові будівлі». Що стосується Європи, то цим показником відповідає весь комплекс енергії, що споживається: електричних приладів, гарячого водопостачання та втрат тепла при опаленні.

Принцип пасивного будинку

У нашій кліматичній зоні найдорожчим є зимовий період. Тепло з будинку “тікає” через стіни, вікна, щілини, за допомогою вентиляції, ці втрати потрібно постійно поповнювати спалюючи газ, вугілля або інші енергоносії. Якщо істотно знизити втрати тепла, то і потреба в новій енергії буде значно нижче. Цей принцип став основою технології пасивного будинку.

Пасивним він називається тому що будівля отримує енергію без використання спеціального обладнання, а також без переходу одного виду енергії в принципово новий (як наприклад в вітрогенераторах чи енергонасосах). Обігрівання в сонячних пасивних системах полягає у використанні природних теплових процесів: акумуляції, випромінюванні, конвекції, властивості матеріалів чинити опір теплопередачі. Створюються всі умови для максимального збереження теплової енергії в межах будинку.

Читайте:   Як розшити плитку: освоюємо найпростішу технологію заповнення швів керамічної плитки

Пасивний будинок створюється такими інструментами:

  • Збереженням тепла за допомогою вентиляції;
  • Виняткова теплоізоляція каркасного будинку і герметизація конструкцій;
  • Архітектурне планування з перевагою такої орієнтації будинку в просторі, при якій максимізується світловий потік крізь вікна саме в холодний період року.

Степінь економії теплової енергії пасивного будинку безпосередно залежить від температурних параметрів в зимовий період в конкретному регіоні будівництва. Якщо порівнювати досвід Європейського пасивного будівництва, то в порівнянні з традіційними будинками, які мають річні втрата тепла на рівні 150 кВт * год / м2, втрата такого будинку знижуються в 10 разів и не перевищують 15 кВт * год / м2. У пасивних будинках система опалення в звичайному сенсі відсутня. Додатковий підігрів повітря здійснюється за рахунок системи теплої підлоги в деяких приміщеннях, або прогріву повітря, або за допомогою калорифера. Додаткове обігрівання коштуватиме по-різному в різніх кліматичних регіонах.

У літній період будинок активно взаємодіє з природою, приміщення регулярно провітрюється. При цьому перегрів приміщень виключений.

У енергоефективних будинках більш високих стандартів енергія виробляється за допомогою альтернативних джерел на додаток до пасивних заходів економії. У пасивних будинках це не є обов’язковою умовою, хоча теж вітається.

Пасивний будинок: що це таке?Оцініть пост

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*