Головна / Як побудувати дім / Послідовність ремонту в квартирі – поради по організації робіт

Послідовність ремонту в квартирі – поради по організації робіт

Послідовність ремонту в квартирі – поради по організації робіт

Ремонт в квартирі викликає масу запитань, особливо у тих, хто вперше вирішив зайнятися такою відповідальною справою, покладаючись на власні сили. Наші рекомендації допоможуть підібрати правильну послідовність ремонту в квартирі, щоб потім не виправляти помилки.

Підготовка – планування, вибір дизайну та правильна послідовність ремонту в квартирі

Правильно обрана послідовність ремонту в квартирі допоможе зробити його в короткі терміни та без зайвих хвилювань. Спочатку слід визначитися, який ремонт належить. Можливо, він буде косметичним: обмежиться зміною шпалер, фарбуванням та іншими окремими операціями. Якщо необхідний капітальний ремонт, без планування не обійтися. Адже він, можливо, торкнеться вікон, дверей, торкнеться стін, підлоги і стелі. Можливо вам також захочеться зайнятися переплануванням приміщення, видаленням перегородок, або навпаки – встановленню.

Ретельного обмірковування потребує планування і дизайн приміщень. Для кожної кімнати продумайте, який матеріал знадобиться на стіни, стелі, підлоги. Можливо, ви будете міняти вікна або захочеться переставити меблі. Утримати все в голові неможливо, тому потрібно скласти план. Вимірюємо всі кімнати і на окремих аркушах робимо креслення. На кожне приміщення їх знадобиться шість: по одному для підлоги і стель, чотири для кожної стіни окремо. На плані вкажіть розміщення вікон, дверей, розеток, вимикачів, світильників.

На кожному аркуші запишіть, які матеріали будуть використані. Наприклад, підлога на кухні: лінолеум з утеплювачем – 12 м.кв., колір коричневий. Стеля: 12 м.кв., водостійка фарба, колір білий. Стіна номер один: 6,1 м.кв., вирівняти – сатенгіпс стартовий, фінішний, грунтовка. Фарбування: водостійка фарба, колір персиковий, Колорекс, грунтовка. Двері замінити новими, коробку залишити. Бажано вказати, скільки якого матеріалу знадобиться, виходячи з норм витрати, добре було б вказати ціну. Якщо за якусь роботу ви не беретеся, будете залучати фахівця, вкажіть це в плані. Це тільки орієнтовне планування, ви можете фіксувати все, що вважаєте за потрібне. Початок покладено – роботи сплановані.

Читайте:   Модульные дома — в чем их особенности и преимущества

Продовження підготовки – меблі переїжджають, непотрібні елементи демонтуються

Ідеальний варіант, якщо для проведення ремонту є можливість повністю звільнити квартиру від меблів, елементів інтер’єру. Але, швидше за все, її доведеться перенести в одну з кімнат, щоб не заважала роботі. Укладаємо компактно, запаковуємо стрейч-плівкою. Ремонт починається з інших кімнат. Коли буде готове хоча б одне приміщення, меблі переносять туди, розставляючи по мірі готовності приміщень.

Наступний крок – демонтаж елементів, які підлягають заміні. Якщо ремонт косметичний, знімаємо шар старого лінолеуму, видаляємо шпалери. При капітальному ремонті, можливо, доведеться зняти міжкімнатні двері, прибрати перегородки, поміняти місця встановлення дверей, створити спеціальні ніші в стінах, видалити сантехніку і т.п. Якщо ви не збираєтеся міняти підлогу, а тільки оновити його, не забудьте застелити його плівкою, щоб не пошкодити.

Час демонтувати старі вікна, якщо збираєтеся встановлювати нові. Встановивши вікна, не знімайте з них захисну плівку. Нехай на час ремонту вона залишиться і захищає скло від подряпин, бруду, пилу, неминучих при ремонті. Якщо задумане перепланування, є бажання почати з нуля, зносимо не несучі перегородки.

Вода, опалення, електрика – ремонтуємо, або замінюємо

Закінчивши демонтаж, поетапно приступаємо до ремонту. Починаємо з систем комунікації. Час капітального ремонту – дуже вдалий для заміни електропроводки, радіаторів опалення, труб, встановлення витяжки, кондиціонера. Комунікації слід попередньо спланувати, особливо проводку. Якщо збираєтеся будувати нові перегородки, роботу слід виконати до прокладки проводки, труб, щоб не довелося потім ламати і переробляти. У каркасному будинку проводку та труби краще заховати в стіни. На стінах з іншого матеріалу роблять штроби, куди ховають проводку.

Мешканцям панельних будинків варто мати на увазі, що руйнувати стіни в таких будинках можна тільки у вертикальному напрямку. Проводку розводимо під стелею або в місці, де стикуються стіни і підлогу. Приховуємо дроти під навісною стелею або за плінтусом. Не забувайте одночасно з проводкою провести кабелі для інтернету, телебачення, домофона. Вимикачі, розетки, світильники відразу не встановлюємо, тільки готуємо місця для них. Встановлення приладів проводиться після закінчення всіх робіт.
Займаємося сантехнікою: встановлюємо труби для подачі води в пральну машину і виведення в каналізацію. Також робимо підводи до змішувачів, ванної, душової, посудомийної машини, унітазу. Уже тепер важливо знати розміри ванної та душової кабіни, місця підключення води і каналізації. Добре, коли вони вже куплені, але також можна дізнатися технічні характеристики в магазині, де збираєтеся купувати обладнання.

Читайте:   С чего начать строительство: архитектурный проект частного дома

Оздоблювальні роботи – простір для польоту фантазії

Обробку проводимо, починаючи зверху – від стелі до стін і підлоги. При такій послідовності виключаються пошкодження відремонтованих частин при роботі з іншими. Натяжні стелі є винятком: їх роблять в останню чергу. Якщо потрібно зробити підлогу, починаємо з вирівнювання стяжкою. Використовуємо економічний спосіб – цементно-піщану суміш. По можливості, застосовуємо самовирівнюючі підлоги. Вони дорожчі, але результат того вартий. Якщо збираєтеся встановлювати систему теплої підлоги – саме час.

Приступаємо до вирівнювання стін. Тривалість роботи, кількість матеріалу залежать від стану поверхонь. Може знадобитися кілька шарів, а можна обійтися одним. Стіни вирівнюють, в основному, своїми руками. Використання машинного вирівнювання в умовах звичайної квартири недоцільно. Ручне вирівнювання виконується двома способами: візуальне і по маяках. Стіни, які готуються під фарбування, вирівнюємо по маяках, що забезпечує кращу якість.

Переходимо до заключної роботи – шпаклювання. Шпаклювати слід ретельно, щоб закрити всі нерівності, місця проведення комунікацій. Остаточно готуємо поверхню для чистової обробки. Важливий вибір грунтовки – якісна грунтовка дозволить уникнути проблем при шпаклюванні, фарбуванні, обклеюванні. Якщо збираєтеся встановлювати декоративні елементи на зразок ліпнини, робіть це зараз.

Потім приступаємо до настінної плитки. Важливо спланувати, яку плитку на який стіні будемо використовувати. Якщо є можливість, робимо схему встановлення на комп’ютері або креслимо на папері. Так точно дізнаємося, скільки знадобиться плитки, скільки доведеться обрізати, щоб розумно спланувати закупівлю матеріалу з запасом. Разноманіття квітів, візерунків, оздоблювальних матеріалів дозволяє зробити квартиру неповторною. Крім керамічної плитки на цьому етапі використовується декоративна мозаїка, плитка з бамбука, 3D елементи і багато іншого.

Наближаємося до завершення – останні важливі штрихи

Встановлюємо сантехніку – все підводи виконані раніше – і приступаємо до укладання підлогового покриття або оформляємо стіни. Більшість будівельників воліє такий порядок: спочатку зайнятися укладанням чистової підлоги: ламінат, паркет, лінолеум. Далі займаємося встановленням міжкімнатних дверей. Двері вибираємо заздалегідь, щоб підготувати при необхідності дверні прорізи потрібної висоти і ширини. Встановлюємо коробки, навішуємо дверне полотно. Закриваємо чисту підлогу плівкою і займаємося стінами.

Читайте:   Каркасный дачный домик: основные элементы конструкции

Лиштви відразу кріпити не обов’язково, краще зробити це після того, як пофарбуємо стіни або поклеємо шпалери.

Завершуємо процес встановленням світильників, вимикачів, розеток, кріпленням плінтусів.

Підводимо підсумки – послідовність дій

Отже, підсумовуючи всі поради, викладемо послідовність ремонтних робіт у квартирі:

  1. Обдумуємо, який ремонт потрібен: косметичний або капітальний, вибираємо дизайн. Малюємо креслення, вказуємо матеріали.
  2. Вивозимо, виносимо меблі і все, що буде заважати ремонту, демонтуємо непотрібні елементи на підлозі, стінах.
  3. Займаємося наступними роботами: знімаємо старі вікна, встановлюємо нові, демонтуємо непотрібні стіни і встановлюємо нові. Підводимо комунікації – електропроводка, труби, підключення побутових приладів і сантехніки.
  4. Оздоблювальні роботи: вирівнювання стелі, штукатуримо стіни, робимо чорнову підлогу. Шпаклюємо, грунтуємо, укладаємо плитку. Робимо чистову підлогу, оформляємо стіни.
  5. Встановлюємо сантехніку і прилади, навішуємо двері. Кріпимо плінтуси, лиштви.

Ремонт починаємо з найвіддаленішої кімнати, щоб сміття, бруд не наносилися у відремонтовані приміщення. Коридор ремонтуємо в останню чергу. Через нього проносять сміття, будматеріали і існує великий ризик, що випадково ушкодяться стіни, підлога чи стеля. Відремонтовану кімнату закриваємо, двері завішувати будівельною плівкою. Таким способом оберігаючи потрапляння пилу, сміття, будматеріалів з приміщень, в яких триває ремонт.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*