Головна / Електрообладнання / Ремонт світлодіодних ламп своїми руками

Ремонт світлодіодних ламп своїми руками

Вважається, що найпростіший освітлювальний прилад простіше викинути. Благо, такі вироби дефіцитом не є і асортимент їх на ринку більш ніж широкий. Але якщо врахувати, що лампа світлодіодна коштує приблизно на порядок дорожче аналога з ниткою розжарювання, доречніше спробувати продовжити їй життя. Можливий ремонт світлодіодних ламп, і якщо так, то яким чином? Ось із цим і розберемося.

Хоча це і мається на увазі при ремонті будь-якої апаратури або приладів, але слід нагадати. Перш ніж замінювати світлодіодну лампу, необхідно переконатися в наявності напруги на контактах патрона.

Не всі типи світлодіодних ламп підлягають ремонту. Але якщо корпус розбирається, то варто спробувати.

Ремонт світлодіодних ламп своїми руками

Зовнішній огляд

У першу чергу це стосується плати, на якій зібрана вся схема. Так як зовнішні ушкодження їй не загрожують, то потрібно звернути увагу на саму панель і змонтовані на ній елементи ланцюга. Навіть незначна температурна деформація хоча б однієї з деталей (наприклад, розплавлення корпусу конденсатора), тим більше, прогар на платі з пошкодженням доріжок відразу ж будуть помітні. Так як подібні збірки мініатюрні, краще проводити огляд за допомогою лупи.

 

Ремонт світлодіодних ламп своїми руками


Найбільш поширена несправність світлодіодних ламп – вихід з ладу блоку живлення. Це нерідко відбувається при значних перепадах напруги, систематичних перекосах фаз (особливо в місцях інтенсивної забудови). От його і треба оглянути дуже уважно.

Перевірка схеми

Вони зібрані по-різному, в залежності від виробника світлодіодної лампи. Деякі деталі можуть відрізнятися розмірами, зовнішнім виглядом, номіналом, місцем розташування на платі. Але всі основні елементи однакові: випрямний міст – обмежувальні (по струму) резистори і конденсатори – власне лампи (блок).

Читайте:   Який інтернет підключити в приватний будинок?

Ремонт світлодіодних ламп своїми руками

Що рекомендується зробити

Замінити С1 (С2). По-перше, конденсатор (-и) все одно доведеться випаювати, інакше не перевірити. По-друге, для цього знадобиться спеціальний прилад. Або мультиметр з такою функцією. Але навіть у цьому випадку можна помилитися. Наприклад, при вимірюванні величини струму витоку.

Ремонт світлодіодних ламп своїми руками

При постановці нового конденсатора необхідно звернути увагу на його робочу напругу – не менше 400 Ст.

Перевірити всі діоди (пробій) і резистори (на обрив струмопровідної доріжки). Метод відомий – «продзвонювання».

Переконатися в цілісності блоку світлодіодів. Один з ознак несправності будь-якого з них – потемніння (прогар) плати близько п/п приладу. Більш точна перевірка працездатності здійснюється від джерела 1,5 В, в ланцюг якого включається обмежувальний резистор на 150 (±50) Ом. Або на 9 В (наприклад, «Крона»), але вже через опір не менше 1 000 Ом.

Справні світлодіоди при подачі на їх ніжки напруги почнуть горіти. Якщо вийшли з ладу п/п приладів багато, їх доцільно поміняти на аналоги з відрізка світлодіодної стрічки. Тільки припаювати їх доведеться прямо на доріжках, тобто, зі зворотного боку плати. А її, відповідно, перевернути перед складанням лампи.

Для людини, яка знає, як поводитися з паяльником, мультиметром, корисних підказок цілком достатньо. Основні елементи схем позначені, тому знайти несправну деталь не так вже й важко. До речі, деякі світлодіодні лампи в процесі ремонту можна і вдосконалити. Але це вже – зовсім інша тема.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*