Головна / Дизайн ділянки / Як прикрасити паркан на дачі

Як прикрасити паркан на дачі

 

Як прикрасити забор на дачі

Паркан на заміській ділянці виконує не тільки роль надійної огорожі, це ще і візитна картка «садиби», тому питання: чи потрібно його прикрашати, навіть не обговорюється. Особливо це необхідно, якщо огорожа занепала і потрібно замаскувати непривабливі місця, а також, якщо встановлювався тимчасовий паркан, наприклад, з сітки-рабиці, та так і залишається на кілька років.

Простий сірий паркан – це нудно. Прикрасити його можна ось такими жовтими симпатичними бджілками - горщиками

Простий сірий паркан – це нудно. Прикрасити його можна ось такими жовтими симпатичними бджілками – горщиками

Навіть нові паркани, якщо вони високі і суцільні, так ще з бетону або профнастилу, виглядають нуднувато. Тому паркани можна і потрібно декорувати, використовуючи при цьому різні прийоми і матеріали.

Прикрасити паркан із сітки рабиці

Декоруємо паркан живими рослинами

Будь-який непрезентабельний паркан буде виглядати ефектно, якщо на ньому будуть плестися в’юнкі рослини. Швидко наростять зелену масу однорічники: іпомея, декоративна квасоля з запашним горошком, кобея. З ними вигляд огорожі можна міняти кожен рік.

Для огорожі з сітки рабиці можна використовувати в'юнкі рослини, наприклад, іпомею

Для огорожі з сітки рабиці можна використовувати в’юнкі рослини, наприклад, іпомею

Багаторічні ліани зростають повільніше, але і вигляд у них багатший, особливо, якщо це клематиси або плетисті троянди з розкішними суцвіттями і чудовим ароматом. Дуже декоративний в будь-який час року дівочий виноград, зелені листя якого поступово змінюють своє забарвлення, расцвечивая паркан різними відтінками червоно-бордовою гами і зберігаючи цю природну красу до самої зими.

Також з кучерявих багаторічних культур можна висадити вздовж паркану плющ, декоративну жимолость, хміль. З хмелем потрібно бути обережніше, так як він може розповзтися по всій ділянці. Такий зелений паркан буде радувати все літо, а якщо заздалегідь посадити перед ним папороті, то стебла ліан будуть задекоровані красивою зеленню і в цей час року.

Читайте:   Асфальтування у Києві та Київській області

В’юнкі рослини будуть добре виглядати на високих парканах (більше 2 м), а огородження невеликої висоти можна оформити звичайними квітниками.

Роль декору можуть зіграти і квітучі чагарники, висаджені перед парканом по всій його довжині або високорослі квіти: мальви, рудбекії, дельфініум та багато інших. Краще скомпонувати рослини з різними термінами цвітіння і тоді недоліки паркану будуть приховані від очей весь сезон.

Паркан можна обвішати всілякими контейнерами для рослин і квітів

Паркан можна обвішати всілякими контейнерами для рослин і квітів

Дерев’яний паркан можна облагородити, підвісивши на ньому красиві контейнери з квітами, які можуть бути не тільки покупними, але і виготовленими власноруч з пластикових пляшок і будь-яких ємностей для зберігання продуктів.

Можна зібрати чобітки, з яких ваші діти вже виросли, і перетворити їх у веселу сімейку висячих клумб на паркані

Можна зібрати чобітки, з яких ваші діти вже виросли, і перетворити їх у веселу сімейку висячих клумб на паркані

Навіть старі гумові чобітки можуть перетворитися на веселі кашпо з квітами: повісьте кілька штук в одну лінію на паркані і такий міні-квітник змусить посміхнутися будь-якого перехожого.

Малюємо на паркані

Якщо ви хоч трохи вмієте малювати – кисть вам в руки. Малюйте все, що хочете: горошки і квіточки, пейзажі та сюжетні малюнки, за трафаретом і самостійно.

Підійде будь-який паркан: бетонний, дерев’яний, з профнастилу, і навіть штахетник може перетворитися в різнокольорові олівці або в смішних чоловічків. На паркан з профнастилу можна нанести контрастну чорну окантовку або намалювати оригінальну картину на ньому.

Малювати на парканах можна не тільки фарбами, але і будь-якими підручними матеріалами: кришечками від пляшок, черепашками, камінчиками, спилами дерев або шматочками битого посуду, викладаючи з них панно або невеликі картинки.

Дизайнерські ідеї для «просунутих» дачників

Приголомшливого ефекту можна досягти за допомогою більш складних композицій, але для їх втілення вже знадобиться більше зусиль і додаткових витрат. Дизайнери пропонують облаштувати оригінальний паркан-інтер’єр аналогічно якій-небудь кімнаті, для чого оформляється відповідними предметами частину паркану і територія перед ним.

Читайте:   Оформлення і облаштування водойми на дачі

На фоні кам’яного паркану можна створити ілюзію старовинної огорожі: внутрішню її частину викласти старою цеглою, щілини засадити мохом і додати який-небудь «антикварний» предмет меблів: стілець, стіл або лаву.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*