Головна / Дизайн кімнат / Ванна кімната / Ремонт у ванній кімнаті: вибір ванни, душової кабіни та унітазу

Ремонт у ванній кімнаті: вибір ванни, душової кабіни та унітазу

Ванна кімната потребує чи не найбільших фінансових вливань під час ремонту. Варто порахувати витрати, які пішли або підуть на обкладення стін та підлоги плиткою, монтаж стелі, водопостачання та каналізацію, і цього вже буде достатньо, щоб надовго заціпеніти у здивуванні. Далі ж потрібно буде купувати ванну або душову кабіну, раковину, унітаз, змішувачі та багато іншого. А це потребує просто величезних грошових вкладень.

Однак, робити ремонт необхідно так, щоб повертатися до нього не довелося мінімум 5-10 років. Це стосується дизайну, якості всього обладнання, комфорту та функціональності.

Найпершим, що необхідно придбати та встановити, є обладнання, яке дозволить нормально ходити в туалет та митися. Це ванна або душова кабіна та унітаз. Розглянемо, якими вони бувають.

Вибір ванни/душової кабіни

І ванна, і кабіна мають свої переваги та недоліки. Тому чітких рекомендацій по вибору того чи іншого тут бути не може. Все залежить від потреб конкретної людини чи сім’ї — хтось любить на вихідних полежати півгодинки в теплій воді, а комусь більше подобається стояти під рясним тропічним душем.

Що стосується вибору, то і там, і там він достатньо багатий. Ванни відрізняються за наступними критеріями:

  • Матеріал — акрилові, кварилові, сталеві, чавунні, кам’яні.

  • Форма — круглі, овальні, прямокутні, кутові, асиметричні.

  • Спосіб установки — вбудовувані, пристінні та ті, що встановлюються окремо.

  • Габарити — від 100 до 200 см довжиною і від 65 до 180 см шириною.

  • Додаткові функції — у ванні може бути аеромасаж, гідромасаж та підсвітка.

Душові комплекси відрізняються за наступними ознаками:

  • Тип — душова кабіна, душова стінка чи душовий куток. Можна встановити простий піддон та відгородити душову зону перегородками. Також є варіант взагалі обійтися без піддона. Для цього каналізаційний злив роблять в підлозі та відгороджують потрібну зону перегородками.

Читайте:   Робимо піддон для душу своїми руками

Варто розуміти, що з усіх типів лише душова кабіна є повністю самостійним комплексом із задньою стінкою, стелею, змішувачем, піддоном та ін.

  • Форма — прямокутні, квадратні, п’ятикутні, заокруглені, асиметричні.

  • Матеріал вітражу — скло пластик.

  • Матеріал піддону — акрил, ABS-пластик.

Кабіни відрізняються за типом дверей, висотою піддону, розмірами (ширина, висота, глибина).

Визначити, що вигідніше,ванна чи душовий комплекс, також практично неможливо. Ціни в обох випадках зовсім різні. І, знову ж таки, все залежить конкретно від ваших потреб. Взагалі, якщо дозволяє кількість місця у ванній кімнаті і рівень доходів, то краще встановити і те, і те.

Вибір унітазу

Унітази відрізняються за розмірами, формою, типом чаші, способом монтажу та ін. Їх виробляють в основному із санфаянсу і санфарфору. З цих варіантів другий буде кращим та більш довговічним, але і дорожчим.

За способом встановлення вони бувають підвісними та підлоговими. Перші встановлюються на інсталяцію, яка закривається фальш-стіною. Другі, у свою чергу, поділяються ще на дві підкатегорії (окремостоячі та приставні). Окремостоячі — це звичні для більшості з нас моделі, в яких конструкція повністю знаходиться на виду. Приставні монтуються під стіною. Зливний бачок та комунікації у них, як і у випадку з підвісними унітазами, ховаються за стіною.

Більш сучасно та акуратно виглядають підвісні та приставні унітази. Але потрібно враховувати, що при необхідності ремонту схованого обладнання до нього буде важче дістатися.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*