Головна / Новости / Що робити, якщо тече кран у ванній або на кухні – як полагодити

Що робити, якщо тече кран у ванній або на кухні – як полагодити

як полагодити кран на кухніОсновні причини виникнення протікання, незалежно від типу запірного пристрою – його інтенсивна експлуатація і агресивність середовища, з яким йому доводиться працювати. Тим більше якщо мова йде про змішувачі, встановлені на трубах подачі води в таких приміщеннях, як кухня або ванна кімната, якими ми користуємося щодня безліч разів.

Але одиночний кран вже практично ніде не зустрічається, тому є сенс розглянути процес ремонту змішувачів, складовою частиною яких і є вентиль. З тим, як швидко і правильно полагодити змішувач у ванній або на кухні, ми і розберемося в цій статті. Але якщо у вас не має кому виконати цю роботу або вона здається надто складною, завжди можливо вибрати досвідченого сантехніка тут http://kiev.kabanchik.ua/category/santehnik, який швидко і якісно виконає ремонт любого сантехнічного пристрою.

На замітку! Робота по обслуговуванню або ремонту елементів будь-якої мережі, будь то подача води або газу, завжди починається з того, що перекривається відповідний вентиль на вході в будинок. У міських квартирах він розташований в туалеті, перед приладом обліку (лічильником).

Ймовірні причини підтікання води з крана

Знання цього допомагає швидше визначитися з методикою ремонту.

Заводський брак

Це трапляється вкрай рідко, і то, якщо куплена одна з найдешевших моделей (як вибрати якісний змішувач для ванної, читайте тут). Після установки і підключення до магістралі вода або капає, або біжить тонкою цівкою. А ось як вчинити в цьому випадку, потрібно заздалегідь уточнити в точці продажу.

Читайте:   Будстрой – надійний партнер на ринку будівельних матеріалів

У чому особливість?

За законом покупець має право обміняти товар у 14 термін, але з деякими застереженнями. Ось цей момент найголовніше. Адже ми не просто (повернувшись додому) розпаковуємо змішувач, але ще монтуємо його, перевіряємо в роботі під тиском. Отже, він вже переходить в категорію «б/у». Приймуть його назад в магазині? А якщо ні, то як аргументують відмову? Саме цей нюанс і слід заздалегідь прояснити.

Прокладка

як полагодити змішувач у ваннійПідвищений знос матеріалу – одна з найбільш частих несправностей. Вона може бути викликана занадто сильним притиском кріпильної деталі, підвищеною агресивністю рідини, неакуратною експлуатацією сантехніки.

Вкладиш сальника

Він приходить в непридатність рідше, але, тим не менш, також викликає протікання.

Що можна зробити

В побуті зустрічаються крани різних модифікацій. Тому доречно зробити лише загальний огляд методик і способів відновлення працездатності запірної арматури, так як всіх нюансів передбачити в принципі неможливо. Окремі моменти нескладно уточнити, набравши в інтернеті відповідний запит.

Замінити прокладкк

Заміна прокладки

 

У місці різьбового з’єднання зробити підмотку

На зміну традиційному клоччі прийшли інші, більш довговічні матеріали. Наприклад, ущільнювальний шнур, стрічка ФУМ (показано на малюнку).

Замінити запірний елемент (картридж або кулька)

Порядок роботи показаний на малюнку:

ремонт крана - заміна картриджу

Особливість ремонту крана кульового типу

Іноді він встановлюється в кухні або ванній кімнаті на окрему мережу, якщо до магістралі підключається будь-який побутовий прилад, який в процесі роботи використовує воду (наприклад, посудомийна машинка або пральна).

Його влаштування зрозуміло з малюнка:

Алгоритм дій по розбиранню:

  • Зняття важеля. Для цього потрібно відкрутити зовнішній фіксуючий гвинт.
  • Демонтаж різьбового з’єднання. Проводиться викруткою, прокруткою, з періодичним натисканням, за годинниковою стрілкою.
  • Видалення з корпусу конструктивних елементів (купол + пластикова деталь).
  • Виїмка кулі. Якщо пружини зношені, вони замінюються.
Читайте:   Просто і доступно кожному: як робити сортування сміття в побуті

Корисні поради

Нерідко вхідний вентиль (так як він використовується вкрай рідко) прикипає, і перекрити магістраль не виходить. Краще не намагатися докладати надмірних зусиль, інакше кран можна елементарно зірвати, і тоді без послуг сантехніка з ЖЕКу точно не обійтися. Щоб запірна арматура почала функціонувати, необхідно проводити обробку його рухомої частини засобом “WD-40”, більш відомим під назвою «рідкий ключ». Кілька крапель, близько 10 хвилин очікування – і кран почне потроху повертатися.

Якщо шар накипу значний, то доведеться робити кілька таких циклів обробки крана. Але в будь-якому разі це краще, ніж витрачати час на пошуки і вмовляння слюсаря, тим більше, що ремонт в основному відбувається у вихідний день, і знайти «місцевого фахівця» буде досить проблематично.

При покупці змішувача слід придбати ще деяку кількість витратних матеріалів, і ось чому. Вони всі різні навіть для одного змішувача, і в комплекті їх, як правило, на 1 – 2 одиниці. Використавши останню прокладку якогось типу в процесі попереднього ремонту сантехніки, ми рідко турбуємося про те, щоб поповнити запас. Але коли постає питання про чергову поломку, де взяти зразок, щоб все необхідне підготувати заздалегідь? Ось і виходить, що спочатку ми розбираємо змішувач, а вже потім, кинувши все, біжимо в магазин і шукаємо те, що потрібно. Природно, що всі домашні сидять без води і чекають господаря.

На замітку! Букса крана до витратних матеріалів не відноситься, тому в комплекті змішувача таких зап/частин немає.

Прокладки до неї зараз у продажу практично не зустрічаються, а самостійне виготовлення – справа безперспективна. Навряд чи вдасться з точністю з шматка гуми (або фторопласту) вирізати коло потрібного діаметру, і тим більш рівно в центрі проробити отвір під гвинт. Враховуючи, що вартість букси невелика, корисно мати в будинку парочку запасних.

Читайте:   На що звернути увагу при виборі шпагату для заготівлі сінажу, який краще?

В процесі розбирання і ремонту змішувача бажано всі прокладки поміняти на нові. Практика показує, що установка виробів б/у нерідко провокує протікання вже в іншому місці. І знову доведеться починати все спочатку.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*