Головна / Дизайн кімнат / Кухня / Сірий колір в інтер’єрі кухні

Сірий колір в інтер’єрі кухні

Сірий колір в інтер'єрі кухні

 

Дуже часто буває, що ми не можемо зрозуміти, які кольори в інтер’єрі нам потрібні, поки не побачимо одну і ту ж кімнату в різних виконаннях. Приміром, кухня представляється приміщенням з теплою атмосферою і, здається, тільки живі насичені тони здатні її творити. У той же час, навіть дуже красивий і складний відтінок може бути абсолютно не цікавий, якщо його правильно не обіграти.

Ми розповімо про сірий колір в інтер’єрі кухні, а також розкриємо для вас секрети того, як за допомогою елементарних правил зробити дане приміщення елегантним і не банальним.

Вибираємо відтінок

Тільки на перший погляд здається, ніби сіра гама відтінків використовується лише при скромних фінансах і убогої фантазії. Поспішаємо запевнити: це абсолютно хибна думка, а сірий колір здатний бути неймовірно багатоликим.

Так, на етапі пошуку потрібного відтінку, ґрунтовно вивчивши палітру настільки складного кольору, в ньому можна знайти сірий сталевий, чорний, перлинно-сірий, сіро-синій, сіро-зелений, графітовий, димчастий, Гейнсборо, вугільний, кам’яний, голубиний, циркон і т. д.

Сірий колір в інтер'єрі кухніПодібне розмаїття відтінків дозволяє вивести сучасний інтер’єр кухні на новий рівень, бо, роблячи вибір на користь того чи іншого тону (або ж поєднуючи їх в одному просторі), реально створити як класичний, так і ультрамодний образ і стиль.

Сірий колір тут гарний як основний, так і доповнює інші відтінки або супутній схожим нейтральним кольорам: бежевому, деревинному, кремовому. До того ж, сірий є, в деякому розумінні, хамелеоном, так як частково здатний відображати на собі інші відтінки. Звідси виникають складні сіро-блакитні, сіро-зелені, пісочно-сірі та інші подібні його варіації.

Читайте:   Поради та ідеї: як вибрати двері на кухню

Сірий колір в інтер'єрі кухні

Поєднуємо з каменем

У деяких сучасних приміщеннях кухонь використовують облицювання натуральним або штучним каменем з різною метою. Для когось це престижно, для кого-то просто красиво, а для інших дуже практично і, до того ж викликає асоціацію з обстановкою історичних будівель. Але якою б не була причина використання кам’яної кладки вашої кухні, її з успіхом можна поєднувати з сірими фасадами або аналогічним кольором стін кімнати.

Примітно, але найчастіше саме зона навколо варильної поверхні, що облицьовується цеглою чи шорстким, грубо обробленим каменем.

Сірий колір в інтер'єрі кухні

Комбінуємо з білим

Кухня, в якій, поряд з сірим використовують білий колір, набуває елегантні, аристократичні риси, особливо коли оформлення витримане в класичних традиційних стилях.

Поєднувати білий і сірий кольори в просторі кухні ви можете за своїм розсудом, так як тут немає строгих обмежень, що стосуються правильного співвідношення відтінків одного і іншого. Тим не менш, рекомендується скористатися одним із запропонованих варіантів, а саме:

Більше сірого, менше білого

У цьому випадку, білий служить так званим «провідником» в осередді сірого відтінку, і контрастними елементами лише підкреслює його насиченість і багатство. Використовуйте при оформленні кухонного інтер’єру гарний, темний сіро-зелений, вугільний, або ж грифельної відтінок, наприклад, для верхніх і нижніх фасадів меблів, а білий вибирайте для стільниць, кухонного фартуха або острова.

Сірий колір в інтер'єрі кухні

У рівному співвідношенні

Так створюється чергування контрастних кольорів, що формують особливий ритм і об’єм приміщення. Прагніть до того, щоб кількість сірого не перевищувало кількість білого кольору, використовуючи кожен з них на нижньому, середньому і верхньому рівнях простору кухні.

Сірий колір в інтер'єрі кухні

Більше білого, менше сірого

Відмінне рішення для малогабаритних кухонь, які просто необхідно додати світло і простір. У них варто використовувати найсвітліші відтінки сірого: сріблястий, голубиний або циркон, щоб збагатити і урізноманітнити світле приміщення.

Читайте:   Що треба знати про дизайн кухні в 2020 році

Сірий колір в інтер'єрі кухні

Вносимо тепле світло

Сірий колір можна вважати теплим лише в тому разі, коли в ньому є домішка бежевого або коричневого відтінків. Але загалом, він сприймається холодним або нейтральним, а значить, сіра кухня передбачає використання додаткових тонів теплої палітри, або наявність різних освітлювальних приладів, несучих м’який жовтувате світло.

Саме з допомогою правильного освітлення у вас з’являється можливість поліпшити зовнішній вигляд приміщення, якщо відтінок сірого, спочатку, був обраний занадто холодний або темний.

Сірий колір в інтер'єрі кухні
Сірий колір в інтер'єрі кухні

Відомо, що робоча зона вимагає ретельного висвітлення, так само як і столова група. Отже, це особливо необхідно прийняти до уваги, коли і в одній, і в іншій області кухні присутній сірий колір.

Сірий колір в інтер'єрі кухні

Оточуємо фактурою дерева

Затишній, крім якісного світу, кухню в силах зробити дерево, застосоване в самих різних своїх проявах. Враховуйте це, якщо хочете зробити сірий основним для приміщення, в якому, в майбутньому будете проводити досить багато часу.

Вибрали сірий відтінок для стін – тоді фасади меблів можна підібрати дерев’яні, або з МДФ, з зовнішнім покриттям з шпони. Замовили сірі кухонні шафи – доповніть їх дерев’яними меблями для сидіння, декоративними балками на стелі, або красивим обіднім столом з бука.

Сірий колір в інтер'єрі кухні

Сірий колір в інтер'єрі кухні

Розставляємо акценти

Сірий колір для оформлення кухні – це відмінна можливість використовувати в ній яскраві і соковиті відтінки, які, при цьому, не будуть виглядати занадто кричущо або зовсім недоречно. Все тому, що сіра гама, якщо використовувати її в приміщенні досить поширено, має властивість пом’якшувати і стримувати натиск насиченого червоного, помаранчевого, лимонного, салатного або блакитного кольору.

Не варто боятися встановлювати предмети побутової техніки або меблів помітного кольору, адже сірий колір не дозволить їм бути занадто активними або напруженими. Сміливо користуйтеся яскравою посудом і прикрашайте інтер’єр сірої кухні красивим мальовничим декором. Але будьте пильні: тут важливо не переступити межу, за якою безглузде буйство фарб просто перекреслить сприятливе враження від приміщення.

Читайте:   Как выбрать мягкий уголок для кухни

Сірий колір в інтер'єрі кухні2Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*