Головна / Будівельні матеріали / Терасна дошка – види, характеристики. Монтаж своїми руками

Терасна дошка – види, характеристики. Монтаж своїми руками

Терасна дошкаНатуральна деревина, як екологічно чистий обробний матеріал, ідеально підходить для внутрішніх робіт. На вулиці її застосування обмежується обшивкою стін.

Укладати звичайну дошку на відкриту терасу можна, але тут вона прослужить недовго. Температурні перепади, дія вологого повітря активізують процеси викривлення і гниття деревини.

Просочення антисептичними складами подовжують термін експлуатації деревини, але не вирішують проблему кардинально.

Види терасної дошки

До момента появи композитних матеріалів, у яких пластик зуміли об’єднати з волокнами целюлози, на ринку панувала терасна дошка з модрини і екзотичних порід деревини.

Висока щільність і насиченість смолами роблять її стійкою до гниття і коливань температури. Однак, анізотропію властивостей дерева (нерівномірну усадку при намоканні і висушуванні) ще нікому не вдалося подолати.

Види терасної дошки

Другим етапом поліпшення властивостей дошки, призначеної до укладання на відкритому повітрі, стала термодеревина. Її отримують, обробляючи матеріал високою температурою (+125 – +190С). В результаті відбуваються зміни в його структурі: на 50% знижується водопоглинання та зростає міцність. Усихання і розбухання волокон при цьому зводяться до мінімуму.

термодеревина

В результаті термопреобразования така дошка надійно служить десятки років, практично не змінюючи своїх характеристик. Ще один вагомий плюс цього матеріалу – гарна кольорова гамма, яку набуває дерево після термообробки.

Найбільше поширення в наші дні отримала деревно-полімерна терасна дошка, про яку ми поговоримо більш докладно.

деревно-полімерна терасна дошка

Даний матеріал на 50-60% складається з деревної муки або волокон целюлози. Іншу частину структури складають полімери і пігменти.

Анізотропія в даного матеріалу практично відсутня. Причина полягає в тому, що целюлоза тут знаходиться не в структурованому вигляді, а є наповнювачем для полімеру – основи композита. Симбіоз двох матеріалів йде на користь не тільки деревині, але і пластику, який вона надійно захищає від сонячного ультрафіолету – головного ворога всіх штучних смол.

Читайте:   Интернет-магазин стройматериалов Restuff.com.ua - широкий ассортимент, высокое качество, быстрая и удобная доставка

Експлуатаційні та естетичні якості, якими характеризується терасна дошка з полімерного композиту, дуже високі. Вона не деформується, стійко переносить зволоження, спеку, мороз, стирання і статичне навантаження (до 500 кг/м2). Догляд за таким покриттям дуже простий. Його досить зрідка мити мильною гарячою водою і щіткою.

Крім перерахованих властивостей, палубна дошка з ДПК має й інші важливі переваги:

 • Висока екологічність (немає свинцю й формальдегідів);
 • Тривалий термін експлуатації (понад 30 років);
 • Неслизька поверхня;
 • Не потрібний захист хімічними препаратами;
 • Широкий вибір декору, приємний деревний запах і хороші тактильні якості;
 • Висока термостійкість (від-60С до +80С);
 • Не змінює колір, не вимагає фарбування або лакування;
 • Не схильна до дії гнильних бактерій;
 • Легко обробляється (ріжеться, свердлиться, пиляється);
 • Просто монтується і демонтується.

Стандартні розміри терасної дошки складають: товщина 22 – 28 мм; ширина 135 – 147 мм при довжині від 1,5 до 6,0 метра.

Інші характеристики даного матеріалу:

 • Щільність – 1,1 – 1,2 г/см3;
 • Водопоглинання – не більше 5%;
 • Температура експлуатації від -45 C до +70 С;
 • Горючість – Г4;
 • Маса 1 погонного метра – від 1,9 до 2,6 кг

Завершуючи розповідь про терасну дошку з ДПК, слід сказати кілька слів про види і властивості полімерів, які використовуються для її виробництва. Це поліетилен, поліпропілен та ПВХ.

Поліетилен – дешевий полімер. Дошка на його основі сильніше стирається. Вона менш міцна, більш горюча і слизька (навіть без попадання на поверхню вологи). ДПК на основі поліпропілену за своїми експлуатаційними якостями займає середнє місце. ПВХ – найбільш дорогий і стабільний полімер. Дошка з нього дуже щільна і міцна. Вона не горить і не ковзає.

Сфера застосування

Її позначає назва даного матеріалу. Крім настилання відкритих терас у садибах і котеджах, терасний декінг використовується при влаштуванні підлоги на дахах, балконах і верандах.

Читайте:   Масивна дошка для підлоги - плюси і мінуси, особливості експлуатації

настилання відкритих терас

 терасна дошка з ДПК

терасний декінг

Його укладають на садових доріжках і навколо басейнів. Він відмінно підходить для дитячих майданчиків, причалів і пірсів, а також для покриття внутрішніх двориків кафе і ресторанів. Іноді використовується для облицювання фасадів будівель.

терасний декінг навколо басейну

терасна дошка

Виробники

Популярність, яку в останні роки отримала терасна дошка, має дві сторони: позитивну і негативну. Велика кількість вигідних пропозицій покупцям, які можуть вибрати покриття по своєму смаку і бюджету. З іншого боку, зростає кількість неякісного матеріалу, виготовленого з порушенням технології та з використанням низькосортної сировини.

Безпечніше купувати терасну дошку з ДПК, вироблену відомими брендами. Такий матеріал належить до елітної категорії і коштує недешево, але його якість підтверджується міжнародними сертифікатами. Про країну виробника можливо прочитати в вантажній митній декларації, копію якої на вимогу повинен надати продавець.

Виробництвом композитної терасної дошки сьогодні займаються десятки компаній з різних країн. Найбільш відомі бренди – Terradeck, Deckra, MixWood, Террапол, Alta-Step (Росія), LG Woozen (Корея), Twinson, Bruggan (Бельгія), AGT (Туреччина), Legro (Угорщина), Grinder, Relazzo Classic (Німеччина), Mirradex (Малайзія), Terranson (Китай).

Деякі фахівці стверджують, що у Франції та Швеції немає виробництва терасної дошки з ДПК. Тому під продукцією, виробленої в зазначених країнах, ховається Китай.

Терасну термодоску Thermory виробляють в Естонії, Chocowood в Росії, а бренд ThermoWood прийшов до нас з Фінляндії.

Особливості монтажу

Особливість терасної дошки – різна структура поверхні (одна сторона рифлена, а інша – гладка). Укладати її можна будь-якою стороною, пам’ятаючи про те, що рифлена поверхня менш слизька.

монтаж терасної дошки

Правильний монтаж терасної дошки вимагає не тільки твердої і рівної основи, але і укладання на ній опорних лад з композиту або натуральної деревини. Їх крок знаходиться в межах від 35 до 50 см і вибирається в залежності від товщини дошки (щоб не було прогину).

Читайте:   Мягкая черепица для обустройства кровли: ее основные преимущества

Правильний монтаж терасної дошки

При установці матеріалу у вологому середовищі між дошками залишають зазор в 4-6 мм для стоку води. У місцях примикання лад до стіни дають зазор в 15-20 мм. Бетонна основа повинна бути з ухилом в 1-2 градуси в напрямку від будинку.

Існує два основних способи настилання терасної дошки: відкритий і закритий. При відкритому укладанні дошки до лагів кріплять її з лицьової сторони антикорозійними саморізами. При закритому монтажі дошки фіксують на лагах з внутрішньої сторони кліпсами.

Оскільки всі кріпильні вироби стандартизовані, а виробник подбав про простоту монтажу, то укладання декінга своїми руками виконується досить швидко і якісно.

способи настилання терасної дошки

Кожен виробник пропонує свою систему монтажу, але в будь-якому випадку конструкція кліпс і планок декінга передбачає створення проміжків для відводу вологи.

настилання терасної дошки

Завершує роботу по встановленню палубного покриття встановлення заглушок, які закривають торцеві сторони дощок.

Відео по темі:Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*