Головна / Стіни / Утеплення холодної веранди за чотири етапи

Утеплення холодної веранди за чотири етапи

Утеплення холодної веранди за чотири етапи

Господарі приватних будинків, які обладнали в своїй веранді, наприклад, кухню, стикаються з такою проблемою – з настанням холодів, стіни споруди стають вологими і вкриваються пліснявою. Це відбувається внаслідок поганої тепло- і гідроізоляції приміщення. Вологе зовнішнє повітря проникає в щілини і конденсується. Для виключення цього явища слід задуматися про правильне утеплення веранди.

Що потрібно для утеплення холодної веранди?

Слід зазначити, що до процесу потрібно поставитися з максимальною відповідальністю. Роботи не обмежаться утепленням одних лише стін. Слід провести ґрунтовну реконструкцію – утеплити стелю, стіни, підлогу, а також вікна.

Для правильного виконання поставленого завдання слід підготувати або придбати наступний перелік інструментів: олівець, рулетку, будівельний скотч, шпатель, шпаклівку, дюбеля, шуруповерт, цвяхи, молоток, рівень. Природно, необхідно вирахувати площу огороджувальних конструкцій і придбати утеплювач.

Який утеплювач краще вибрати?

Найбільшою популярністю на ринку утеплювачів користуються пінополістирол і мінеральна вата. Обидва утеплювача відрізняються хорошими теплоізоляційними властивостями і дешевизною. Пінополістирол більш застосовний для утеплення стін, так як його установка не вимагає монтажу додаткової армуючої конструкції. Мінеральна вата більш підходить для утеплення підлоги і стелі.

Утеплення холодної веранди за чотири етапи

В якості додаткового утеплювача може виступати прокладка з пінофола. Даний матеріал виконується зі спіненого поліетилену з прошарками з фольги. Подібна конструкція дозволяє не пропускати холодне повітря зовні і відображати внутрішнє тепло приміщення. Комбінація пенофольной прокладки з іншими утеплювачами дозволяє досягти найбільшу ефективність.

Серед інших варіантів теплоізоляційних матеріалів слід виділити базальтову вату і поліуретан. Дані утеплювачі є повністю пожежобезпечними і застосовуються для утеплення будь-яких конструкцій. Ціна них трохи вище, ніж на пінопласт і мінеральну вату.

Читайте:   Сантехнические работы: разводка труб

Перший етап – утеплення вікон

Підвищення енергоефективності будь-якого будинку починається саме з віконних конструкцій, адже через них втрачається 20-30% усього тепла. Кращим варіантом є заміна старих вікон на металопластикові. Краще за все звернути увагу на зарубіжних виробників. У цьому випадку зменшується ризик придбання неякісної продукції. На ринку ПВХ вікон виділяють продукцію від німецьких виробників.

Утеплення холодної веранди за чотири етапи

Якщо дерев’яні вікна в хорошому стані: немає видимих пошкоджень, немає щілин з яких задуває холодне повітря, то можна їх залишити. У цьому випадку досить обмежитися нанесенням додаткового шпаклювального шару між рамою і стіною, а також фарбуванням віконної рами.

Другий етап – утеплення стін

Після вибору теплоізоляційного матеріалу слід приступити до його монтажу. Перед виконанням робіт необхідно повністю очистити стіни від штукатурки і вирівняти їх. Після цього можна починати встановлювати пінополістирольні плити і кріпити їх дюбелями до стіни. Одну плиту слід закріплювати за допомогою п’яти дюбелів – по кутах і в центрі.

Після установки утеплювача потрібно все стики закрити шпаклівкою або монтажною піною. Повинен вийти ідеально рівний шар в рівень з утеплювачем. Якщо використовується монтажна піна, то вона повинна бути без толуолу. Ця речовина руйнує пінопласт. На завершальному етапі виконується оштукатурювання всієї стіни. Це робиться для того, щоб захистити пінопласт від впливу вологи.

Третій крок – укладання пароізоляції

Суть даної процедури полягає в установці фольгованої плівки, що дозволить відображати теплове випромінювання. Таким чином, в зимовий період вона буде зберігати тепло всередині, а в літній – забезпечить прохолоду. Кріпиться пароізоляційний матеріал за допомогою промислового скотча або сідає на розчин, що клеїть.

Четвертий крок – утеплення підлоги

На підлогу наноситься бетонна стяжка. Поверхня повинна бути ідеально рівна, без перепадів.

Читайте:   Давайте утеплятися! Комбінована теплоізоляція будинку

Утеплення холодної веранди за чотири етапи

Після висихання бетонної стяжки, створюється дерев’яний каркас з латами. В осередку укладається утеплювач. Для цих цілей краще використовувати мінеральну вату. Після укладання утеплювача, зверху монтується підлогове покриття з дощок. Потім вже можна укладати паркет, лінолеум або ковролін.

Результатом роботи виходить тепла веранда, яка може послужити як повноцінна кімната.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*