Головна / Опалення / Внутрішньопідлоговий конвектор водяного опалення: переваги та недоліки

Внутрішньопідлоговий конвектор водяного опалення: переваги та недоліки

Внутрипольный конвектор водяного отопления

Досить часто власники заміських будинків і квартир у сучасних висотках віддають перевагу плануванню приміщень, яке виконане в стилі мінімалізм. Цей дизайн передбачає наявність мінімальної кількості предметів усередині приміщення та максимальне використання природного світла та вільного простору.

Одним з найбільш ефективних рішень є монтаж вікон, які простягаються по всій висоті та максимальній ширині стін у кімнаті. За такого планування традиційні радіатори, встановлені під вікнами, стають недоречними. Будівельникам та дизайнерам інтер’єрів довелося вдатися до пошуку нових технічних рішень. Одним із таких стало використання внутрішньопідлогових конвекторів.

Що таке пристрій?

Внутрішньопідлоговий конвектор, також відомий як конвектор, вбудований у підлогу, є опалювальним пристроєм, який встановлюється безпосередньо в підлогу і виконує функцію підтримки в приміщенні комфортної температури із застосуванням природної конвекції або, при необхідності, примусової вентиляції з використанням вбудованого тангенціального вентилятора. Теплопостачання даних здійснюється через систему центрального опалення.

З конструктивної точки зору внутрішньопідлоговий конвектор водяного опалення є корпусом, виготовленим з металу, склопластику або нержавіючої сталі. Усередині цього корпусу розміщується мідно-алюмінієвий теплообмінник. Зазвичай зверху на корпус встановлюються декоративні грати, виготовлені з різних видів дерева або алюмінію. Залежно від дизайну приміщення, таку решітку можна додатково пофарбувати у колір, що підходить під інтер’єр приміщення. Як і будь-які інші технічні прилади, внутрішньопідлогові конвектори мають перелік переваг і недоліків.

Про переваги

Основні переваги пристроїв:

  • Швидке та ефективне нагрівання приміщення;
  • Розмаїття розмірів та моделей для вибору;
  • Безпека використання, оскільки температура корпусу при роботі не перевищує 45 градусів за Цельсієм;
  • Відсутність ризику займання;
  • Економічність – обсяг гарячої води теплоносія становить лише 25% від обсягу, який використовується у звичайних радіаторах;
  • Легкість – мала вага полегшує процес транспортування та монтажу, а це також означає, що немає потреби у додатковому (суттєвому) навантаженні на фундамент.
  • Привабливий дизайн – оскільки всі компоненти приховані під підлогою і видно лише решітки декоративні.

Конвектор водяного опалення вбудований в підлогу

Про недоліки

Серед недоліків можна виділити:

  • Обов’язковість встановлення професійним сантехніком, що має повне розуміння всіх нюансів та особливостей даної системи опалення – некоректно встановлені конвектори можуть призвести до появи протягів, зниження ефективності опалення;
  • Для встановлення такого обладнання необхідно знімати покриття для підлоги, а це може бути незручно і вимагати додаткових витрат;
  • Складнощі з прибиранням – пил, що накопичується під решіткою конвектора, може бути важким для видалення.
Читайте:   Ремонт цегляної димової труби: що робити, якщо руйнується, способи

Безумовно, безліч переваг внутрішньопідлогових конвекторів перекриває їхні недоліки.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*