Головна / Сантехніка / Водопровідні труби: які краще встановити?

Водопровідні труби: які краще встановити?

Щоб сформувати надійну, ефективну, довговічну систему водопостачання, потрібно врахувати масу моментів. Один з них – грамотний підбір труб, причому потрібно врахувати не тільки діаметр, але і матеріал.

Водопроводные трубы: какие лучше установить?

Якщо все точно продумати, то не доведеться довго вирішувати, як заховати труби у ванній, комунікації виявиться легко приховати спеціальними панелями, або прокласти їх по периметру приміщення, де вони не будуть кидатися в очі.

Основні моменти вибору

В першу чергу, враховується наступне:

 • Місце установки. Зовнішні системи прокладаються під відкритим небом, схильні до атмосферних навантажень. Усередині приміщення вони неактуальні;
 • Пропускна здатність. Водопровідні мережі діляться на магістральні та місцеві. У першому випадку потрібні труби з великою пропускною спроможністю, у другому – досить перетину в половину дюйма або, як максимум, в 3/4, якщо мова йде про досить великому котеджі.

Чорна сталь

Класичний матеріал, що використовується при виробництві труб вже більше століття. Переваги такого рішення наступні:

 • Величезна стійкість до механічних навантажень. Сталь витримує тиск і удари, від яких полімерні аналоги просто розколються;
 • Мінімальний показник температурного розширення.

Незважаючи на ці плюси, сталеві труби останнім часом використовуються нечасто, причина – досить великий список недоліків:

 • Велика вага, що ускладнює монтаж і ремонт;
 • Невисока стійкість до корозії. Поява іржі на внутрішніх площинах провокує погіршення якості питної води, поступово корозія стає наскрізною, через що відбувається розгерметизація;
 • Складнощі монтажу. Оптимальний метод – зварювання, що вимагає залучення фахівців, використання дорогого устаткування.

Нержавіюча сталь

Такі труби дорожче і надійніше, в порівнянні з попередніми. Основний плюс – здатність витримати тривалий контакт з водою без формування вогнищ корозії. Нержавійка також краще переносить високотемпературні навантаження, контакт з хімічними речовинами, виключає погіршення якості питної води.

Читайте:   Что из себя представляет инсталляция для туалета и как ее выбрать?

Мінуси наступні:

 • Висока ціна. Виготовлення легованого сплаву – складний технологічний процес, що вимагає особливих добавок і обладнання. Вартість через це збільшується;
 • Труднощі в обробці. Нержавійка міцніше звичайної чорної сталі, так що її механічна обробка утруднена, складності виникають і при формуванні зварних з’єднань.

Мідь

Мідні труби виглядають дуже красиво, характерний жовто-червоний відблиск металу пізнаваний, дозволяє зробити будь-який інтер’єр більш оригінальним. Вони стійкі до корозії, можуть служити десятиліттями і навіть століттями без проведення ремонту. На жаль, за таку красу і технологічність доведеться заплатити. Труби коштують дорого, крім того, їх монтаж неможливий без залучення кваліфікованих фахівців.

Металлопластик

Останнім часом цей матеріал стає все більш затребуваним. Конструкція сформована трьома шарами:

 • Внутрішній полімерний;
 • Центральний, на основі алюмінію;
 • Зовнішній полімерний.

Металопластикові труби не дуже дорогі, при цьому, служать дуже довго, якщо дотримуватися мінімальні експлуатаційні рекомендації, ремонт не буде потрібно 50 років. Полімерний матеріал ідеально гладкий, так що на поверхні не утворюються вапняні відкладення, діаметр труб завжди стабільний. Головний мінус – вразливість для температурних коливань і морозів.

При формуванні водопроводів також використовуються чисто полімерні труби, на основі ПНД, полівінілхлориду. Вони підкуповують легкістю і невисокою вартістю, однак, потребують додаткового захисту від механічних і температурних навантажень.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*