Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Засоби захисту при проведенні зварювальних робіт

Засоби захисту при проведенні зварювальних робіт

Засоби захисту при проведенні зварювальних робіт

Неодмінною умовою проведення зварювальних робіт є забезпечення працівників особистими засобами захисту. Небезпек тут є багато: можливі ураження електричним струмом, опіки від бризок металу і зварювальних іскор, що відлітають, шум і випромінювання. Всі ці фактори провокують розвиток професійних захворювань: бронхіту, астми, екземи, пневмонії та деяких інших.

Дієвим профілактичним заходом може бути якісний спецодяг і взуття, каски, респіратори, захисні маски, окуляри, протишумові навушники і шоломи, рукавиці і різні запобіжні пристосування у вигляді поясів, наколінників і налокітників.

Вимоги до одягу та взуття

Щоб бризки розплавленого металу не потрапили на тіло і не обпекли його, зварник повинен працювати в спеціальному костюмі і взутті. Одяг повинен закривати всі ділянки тіла, не повинен тліти і прогорати при попаданні на нього розпечених крапель. Штани повинні доходити до взуття, щоб уберегти ноги від опіків.

Костюм вогнестійкий Зварювальник

Костюм вогнестійкий Зварювальник

Цей комплект доповнюється рукавицями, для виготовлення яких використовують щільні матеріали. Вид тканини залежить від призначення рукавиць: для захисту від високої температури, кислоти різної концентрації, механічних впливів і т. д. Зварювальникам видаються брезентові рукавиці, з крагами, що захищають руки від прямого контакту з гарячими поверхнями і бризками металу.

Абсолютно всі засоби захисту для зварювальників пропонує компанія “СВАН”, в каталогах якої представлений широкий асортимент робочого та спеціального одягу.

Засоби для захисту зору при зварюванні

При роботі зварювального обладнання утворюються три види світлового випромінювання: інфрачервоне, ультрафіолетове і видиме людиною світлове. Всі вони небезпечні для очей. Яскравість зварювальної дуги в кілька разів вище допустимої межі; інфрачервоне ще більше шкодить зору і може викликати пошкодження оболонок ока, але найбільша небезпека в ультрафіолетовому випромінюванні. При його тривалому впливі виникає світлова боязнь, різі і сльозотеча. Візит до лікаря неминучий.

Читайте:   Правила вибору і характеристики електроінструментів для ремонту

Засоби для захисту зору при зварюванні

Захистить від них носіння спеціальної маски зі світлофільтрами; і чим сильніше струм, тим темніше повинен бути фільтр. Існує маска-хамелеон, яка зручна тим, що з початком процесу зварювання затемнення автоматично посилюється, а за допомогою спеціального шару-фільтра відбиваються промені ультрафіолетового та інфрачервоного випромінювання. У неї вище ступінь захисту, довше термін служби, різні способи кріплення.

При виборі маски слід звертати увагу на:

  • розміри і прозорість оглядового віконця: чим воно більше, тим зручніше працювати;
  • наявність регулювання затемнення, його розташування і спосіб установки ступеня затемнення: східчасто або плавно;
  • розмір і вага самої маски, спосіб кріплення її на голові.

Очищення швів від окалини проводиться в захисних окулярах, ними ж забезпечуються газорізальники і підсобні робітники. Коли з’являється небезпека травмування голови, то видається каска, бажано поєднана із захисним щитком.

Як захистити органи дихання?

Якщо вентиляція не може забезпечити в зоні роботи зварника допустимі параметри концентрації пилу і газу, то він повинен працювати:

  • в респіраторі: якщо в повітрі більше норми тільки пилу, а не газів;
  • в протигазі, якщо робота ведеться в замкнутих важкодоступних місцях, і граничні норми вмісту перевищені і пилу, і по газам.

Техніка безпеки: засоби захисту при проведенні зварювальних робіт

Додаткові пристрої захисту

При роботі на висоті більше 1 м, коли недоцільно будувати захисні огорожі, зварювальники забезпечуються запобіжними поясами. У тих випадках, коли робота супроводжується сильним шумом, працівникам видають антифони.

Щоб виключити контакт з холодним грунтом або металом, а також зі снігом і водою, зварювальники повинні користуватися теплими матами або підстилками, а також підлокітниками і наколінниками: еластичними і вогнестійкими.

Порядок, строки видачі та правила експлуатації захисних засобів строго регламентовані нормативними документами, так як від дотримання цих заходів особистої безпеки залежать здоров’я і життя людей.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*