Головна / Сад та Город / 9 порад щодо вирощування здорової розсади баклажанов

9 порад щодо вирощування здорової розсади баклажанов

Баклажан

Баклажан – смачна і корисна овочева культура, вирощування якої практикують багато городників. Отримати великий і соковитий врожай від цієї рослини можливо тільки якщо виростити здорову і міцну розсаду. Баклажани вимогливі, але належний догляд за ними цілком можливо забезпечити.

Баклажан не любить різких перепадів температури і не переносить тривалої відсутності вологи. Грунт, на якому росте цей овоч, необхідно регулярно збагачувати добривами, інакше на соковитий і великий урожай можна не розраховувати.

Насіння на розсаду починають засівати наприкінці лютого і в березні. Важливо вибрати такий сорт баклажана, який буде адаптований до місцевості і її клімату. Можна виділити 9 важливих правил, виконання яких гарантує отримання якісної розсади баклажана.

Насіння баклажан на розсаду

1. Грунт для вирощування баклажана повинен бути збагачений мінеральними добривами. Можна придбати готовий субстрат в магазині, а можна приготувати його своїми силами. Для цього потрібно перемішати торф, перегній і річковий (бажано, знезаражений) пісок (4:3:1), після чого додати суперфосфат і деревну золу.

2. Перед висаджуванням насіння в землю його треба підготувати – замочити в 3% розчині гумату калію і залишити на 24 години.

3. Коріння баклажана при пошкодженні повільно відновлюються, тому від пікіровки краще утриматися. З цієї причини в якості ємності для розсади краще взяти торф’яні горщики об’ємом 0.5 л.

4. Насіння кладуть у добре промочену землю на глибину 0.5 см. В один горщик можна покласти 1-2 насінини. Пізніше більш сильну рослину потрібно залишити, а слабку – зрізати. Така міра дозволить зайвий раз не турбувати кореневу систему.

5. Для утворення сходів горщики накривають поліетиленом. Важливо забезпечити в приміщенні температуру в +22-26 градусів. Перші сходи зазвичай з’являються приблизно через 10-15 днів.

6. Як тільки зійдуть перші сходи, з горщиків знімають плівку, після чого переносять їх у світле прохолодне (+13-16 градусів) місце. Дана міра здійснюється, щоб сповільнити ріст паростків і тим самим прискорити розвиток коренів. Через тиждень розсаду потрібно повернути назад в тепло.

Читайте:   Як і коли висаджувати розсаду баклажанів в 2018 році: покрокова інструкція

7. Баклажан вологолюбний, тому земля завжди повинна бути зволожена, але застої води в ґрунті неприпустимі. Також необхідно по мірі зростання щотижня здійснювати підживлення комплексними добривами.

розсада баклажан

8. Горщики потрібно тримати так, щоб листя розсади не стикалися.

9. Загартування розсади баклажанів перед висадкою потрібно зробити обов’язково. Для цього рослину в горщиках виносять на вулицю і залишають на 20 хвилин. Такі «сонячні ванни» рослині потрібно організовувати три рази на день. Важливо не залишати розсаду на сонці під прямими променями – на листках може утворитися опік.

Розсада баклажанів буде готова до посадки на відкриту ділянку землі через 40-45 днів.

Відео: Особливості вирощування баклажанів, розсада, хвороби і шкідникиЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*