Головна / Стіни / Чи потрібно ґрунтувати стіни перед фарбуванням?

Чи потрібно ґрунтувати стіни перед фарбуванням?

Чи потрібно ґрунтувати стіни перед фарбуванням?

У списку специфічних будівельних матеріалів присутня ґрунтовка. Її основне призначення зводиться до підвищення здатності зчеплення фарбувального речовини з обштукатуреною поверхнею.

Саме тому ґрунтувальні роботи відносять до обов’язкових умов якісного ремонту. Головне – правильно вибрати тип ґрунтовки і нанести її в потрібній послідовності.

Які види поверхонь підлягають ґрунтуванню

Ґрунтувати стіни перед фарбуванням чи ні – залежить від типу покриття. Хоча, на думку фахівців-малярів, ґрунтовка не може нашкодити ніякій поверхні. У її складі присутні компоненти, які забезпечують адгезію стіні, захищає її від утворення грибка і корозії. Від фарби ґрунтовка відрізняється ще і мінімальним вмістом фарбувального пігменту.

Ґрунтовка підвищує здатність зчеплення фарби з поверхнею

В процесі ремонту фарба наноситься на наступні типи покриттів:

  • Штукатурка – зазвичай це вапняний, гіпсовий або цементний розчин з піском. Якщо оздоблювальний шар виконаний якісно, то і виглядати після фарбування він буде ідеально.
  • Шпаклівка – пластична маса, використовується в якості косметичної обробки, з її допомогою маскують дефекти оштукатурених площин.
  • Гіпсокартон – із застосуванням цього матеріалу виконують обробку в різних кімнатах. При цьому в приміщеннях з підвищеною вологістю (кухня, санвузол) самим простим і надійним способом декорування є фарбування.
  • Старі шпалери – процес нанесення барвника поверх шпалер дозволяє приховати тріщини, що утворилися в чорновій штукатурці.

Тепер про те, чи потрібно на перераховані поверхні наносити ґрунтовку. Незважаючи на те, що на штукатурний або шпаклювальний шар водно-дисперсійна фарба лягає ідеально, їх все одно в обов’язковому порядку обробляють адгезійним складом. Таку необхідність пояснюють кілька факторів:

  1. У ґрунтовці присутні полімери, які сприяють зміцненню оздоблювального шару, що виключають його розтріскування і обсипання.
  2. Штукатурка, як і шпаклівка, є дуже пористим матеріалом, вони, як губка, здатні увібрати в себе багато рідини, а це означає, що витрата барвника при обробці такої непоґрунтованої стіни збільшується.
Читайте:   Тріщини в будинку - що робити ? Як закрити тріщини в цегляній стіні

Чи потрібно ґрунтувати стіни перед фарбуванням?

Ґрунтовка і шпаклівка

Деякі майстри, щоб не ґрунтувати шпаклівку перед фарбуванням, проходяться по ній водно-дисперсійним фарбувальним розчином, попередньо розбавивши його водою. Такий підхід прийнятний, але не вигідний з точки зору економії, адже ґрунтовка коштує значно дешевше від фарби. Ґрунтування перед фарбуванням гіпсокартонних поверхонь також виконується з метою скорочення витрати фарби та підвищення вологостійкості готової поверхні. Потрібно зазначити, що стіни з гіпсокартону необхідно проходити ґрунтовкою два рази. Перший раз – відразу після монтажу панелей, другий – після шпаклювальних робіт.

Ґрунтування і шпалери

Тепер, що стосується необхідності нанесення ґрунтувального шару по старих шпалерах, щоб підготовки їх під фарбування водоемульсійною фарбою. В даному випадку ґрунтуванням вдається просочити не лише папір, але й основу, до якої вона приклеєна. У результаті висихання ґрунтовки утворюється міцний монолітний шар, який після фарбування не відшаровується навіть при коливаннях вологості і зміни температур в приміщенні.

Навіщо ґрунтувати вже пофарбовану поверхню

По раніше пофарбованій поверхні теж можна пройтися фарбою, хоч це і неправильно. Все ж така обробка практикується. В даному випадку ґрунтування стін перед фарбуванням виконується, якщо планується нанесення фарби поверх старого шару водоемульсії, але іншого кольору. Ґрунтовка не дозволить проступити старому кольору через новий шар. Можна сказати, що адгезійний склад буде виконувати функцію бар’єру.

Чи потрібно ґрунтувати стіни перед фарбуванням?

Якщо прогрунтувати забарвлену поверхню, то старий відтінок не проступить через новий шар

Якщо потрібно фарбування стіни, раніше обробленою нітроцелюлозною емаллю або олійною фарбою, то спочатку необхідно забезпечити шорсткість поверхонь, а потім нанести адгезійний склад. Без процесу шліфування пофарбована поверхня довго не прослужить, адже шорсткість покращує прилягання нанесеного матеріалу. Якщо ґрунтовка під водоемульсійну фарбу наноситься на пофарбовану іншими типами фарб поверхню, то найкраще використовувати Бетоноконтакт.

Читайте:   Утеплення холодної веранди за чотири етапи

Вище мова йшла про проникаючі грунтовки, які застосовуються з метою ущільнення пористого або пухкого штукатурного шару. А бетоноконтакт – це адгезійна речовина, складовими якого є акрилові сполуки. В якості наповнювачів в їх складі також використовується цемент, кварцовий пісок та інші компоненти, що сприяють підвищенню зчеплення штукатурних, шпаклювальних або клейових речовин з бетонними та іншими гладкими поверхнями, які погано вбирають рідину.

Поради професійних малярів-штукатурів

Як вже говорилося вище, ґрунтування стін під фарбування виконується не тільки для ущільнення чорнової обробки основи, але і в цілях економії барвника. Хоча у деяких недосвідчених майстрів, які намагаються заощадити бюджет на ремонт стін за рахунок ґрунтування, навпаки, виникає перевитрата. Пояснюється такий фактор просто, для проведення ремонту купується дорога ґрунтовка, властивості якої зовсім не потрібні при певній роботі. Наприклад, якщо передбачається фарбування стін сухого приміщення, в якому завжди нормальний рівень вологості, то не варто купувати розчин, що містить компоненти проти утворення грибків і плісняви. Підібрати склад ґрунтовки може допомогти продавець-консультант в магазині.

А ось якщо ви не впевнені, що стіни вашої квартири потребують ґрунтування перед фарбуванням, щоб це зрозуміти, проведіть по обробці пальцем. Якщо стіна залишиться чистою, то результат негативний, якщо на ній з’явиться брудний слід – хороший.

На завершення ще одне важливе правило. Ґрунтовка не наноситься на щойно поштукатурену поверхню. Ґрунтуйте стіну тільки тоді, коли після оздоблювальних робіт пройде не менше 2-3 тижнів. Цього часу достатньо для повного висихання. В іншому випадку потрібного ефекту від складу ґрунтовки очікувати не варто. На погано підсохлій поштукатуреній поверхні просто не зможе утворитися нормальний адгезійний шар.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*