Головна / Як побудувати дім / Покрівля / Чим і як краще закрити дірку в металочерепиці

Чим і як краще закрити дірку в металочерепиці

Для того щоб провести ремонт покрівлі з металочерепиці власними силами, потрібно залізне терпіння і акуратність, все інше — латки, саморізи, інструменти, піну, герметик і кріплення, можна купити, взяти на час у друзів або ж, у крайньому разі, запозичити у родичів або колег по роботі. Більш складним моментом вважається вибір способу ремонту, так як варіантів пошкодження покрівельного покриття існує чимало, і для кожного з них потрібен свій підхід і технологія відновлення.

Що робити, якщо протікає металочерепиця

Чим і як краще закрити дірку в металочерепиці

Найбільш поширеним видом проблем вважається витік або втрата гідроізолюючих і водовідвідних якостей покрівельного покриття. Якщо дозволяють можливості і погодні умови, ремонт даху з металочерепиці необхідно починати з діагностики. В першу чергу потрібно з’ясувати три питання:

 • Що сталося з покриттям, в якому стані на даний момент знаходиться покрівля під металочерепицею;
 • Визначити з максимально доступною точністю місце пошкодження покрівлі без демонтажу металочерепиці;
 • Провести тимчасовий ремонт пошкодженої ділянки доступними засобами, це допоможе зменшити збитки до моменту початку ремонтних робіт.

Все це необхідно для визначення конкретної причини і місця на даху, де протікає металочерепиця. Якщо підтікання води виникло несподівано, наприклад, під час зливи або сильного вітру з дощем, то необхідно просто вийти на вулицю і оглянути дах. Можливо, причиною пошкодження стало падіння важкої гілки з дерева або обрив полотнища металочерепиці.

Важливо! Підніматися на дах з металочерепиці в негоду не можна, слизьке покриття може стати причиною падіння або отримання травми.

Будинок – не корабель, не потоне, а наслідки від падіння можуть бути набагато серйозніші замоклого утеплювача. Якщо є можливість, то передбачуване місце пошкодження можна спробувати затягти поліетиленовою плівкою, легкою тканиною або будь-яким подібним матеріалом.

З боків полотнища плівки пришивають два пластикових шнура, на кінцях яких прив’язані чотири вантажі. Закинувши такий «невід» на дах з металочерепиці, можна на час дощу перекрити місце пошкодження. У вітряну погоду пару кінців з вантажем перекидають через скат даху, і з їх допомогою затягують плівку або тканину на пошкоджене місце. Такий ремонт не вирішить проблем, але дозволить зупинити на час негоди затікання води в утеплювач.

Підготовка до планового ремонту

Більш благополучний варіант передбачає ситуацію, коли факт і зону протікання встановлено по замоклій стелі або вузлу проходу димової труби, без підйому на дах. В цьому випадку потрібно зробити наступне:

 • З внутрішньої сторони даху знімається облицювання покрівельного пирога, щоб встановити, де затікає вода, можливо, доведеться розібрати підшивку з ОСБ або фанери на більшій частині схилу;
 • По замокших кроквяних балках визначають доріжку, по якій волога стікала з покрівельного покриття. У місцях майбутнього ремонту демонтують утеплювач і при необхідності вирізують парогідроізоляцію.
Читайте:   З міцним дахом немає страху. Надійна покрівля у Хмельницьку від ТОВ "Буд Прогрес"

На відкритому просторі з’явилася можливість встановити причини затікання води і можливі способи ремонту. Нерідко можна зустріти рекомендації по ремонту металочерепиці за допомогою всепогодних супергерметиків. Така реклама пропонує виконати ремонт обклеюванням торцевої зони листа металочерепиці силіконовою масою. Можливо, це допоможе ущільнити щілини, але проблему не вирішить.

Важливо! Якщо відбулося замокання утеплювача, все одно потрібно буде розбирати покрівельний пиріг, сушити або міняти теплоізоляцію, перевіряти стан обрешітки пароізоляції.

Іноді безпосередньо побачити місце пошкодження на аркуші металочерепиці зсередини не вдається. Тоді майстри ретельно закривають утеплювач, в передбачуваному місці затікання заливають на покрівлю воду. У будь-якому випадку перед вибором методу ремонту металочерепиці своїми руками необхідно точно встановити причину появи води під покрівлею.

Види ремонту даху з металочерепиці

Зрозуміло, перераховані вище заходи використовуються тільки в самих запущених ситуаціях, це може бути дачний будиночок, лазня або заміський котедж. Через рідкісне відвідування власниками проблема виявляється досить пізно, і до ремонту металочерепиці приступають на останній стадії існування покрівлі.

Приблизно в 90-95% випадків важких наслідків вдається уникнути, якщо використовуються всі види ремонту:

 • Профілактичний огляд і усунення дрібних пошкоджень полімерного покриття;
 • Перевірка ступеня прилягання листів металочерепиці, притяжка саморізів до обрешітки покрівлі;
 • Ремонт покрівлі в зоні примикання до стін димоходу;
 • Ліквідація щілин і закладення дірок в полотні металочерепиці.

Важливо! Підфарбовувати кромки і подряпини необхідно регулярно, хоча б раз в кілька років. У цьому випадку вдається позбутися від корозії в найбільш неблагополучних місцях покрівельного покриття і завчасно виявити потенційні зони протікання.
Для косметичного ремонту можна використати аерозольні балончики з фарбою або нанести кілька шарів захисного складу за допомогою тампона з синтетичної тканини.

Ремонт кріплення і щілин в покрівлі з металочерепиці

Стан покрівельного покриття безпосередньо залежить від того, наскільки міцно утримується полотно на решетуванні. Навіть якщо саморізи вкручувалися сумлінно, за всіма правилами і канонами, глибина занурення кріплення в деревину може вийти недостатньою через товщину обрешітки або невдалого вибору місця загортання кріплення.

Перед початком ремонту необхідно переконатися в тому, що рейки обрешітки укладені з потрібним кроком. Для цього можна зняти фронтонну планку і з торця покрівельного покриття порівняти, наскільки лінія розгортання саморізів відстає від осі планки обрешітки.

Читайте:   Покрівля з ондуліна - особливості матеріалу і монтажу покрівлі

Важливо! Крок обрешітки під металочерепицею завжди збігається з кроком хвилі по вертикалі.
Якщо виявлено «підвішене» або неправильно вкручене кріплення, то для ремонту потрібно буде додатково ввернути нові саморізи, а старі підняти на кілька обертів, обробити герметиком і повернути на місце.

Наступним етапом потрібно перевірити щільність прилягання кромок на місці перехлеста хвилі. Ремонт буде потрібен в разі, якщо бічні кромки піднялися над хвилями суміжних листів. Якщо немає можливості зняти полотно металочерепиці і вирівняти решетування, то кромки потрібно буде просто підняти і заклеїти герметиком.

Ремонт зони примикання

Одним з найбільш вразливих місць до затікання води вважається щілина між вертикальною стіною і кромкою листа металочерепиці. Найбільш висока якість ремонту досягається простою заміною добірної планки. Для цього необхідно зняти стару накладку, зчистити старий шар герметика і встановити новий.

Для ремонту конькових планок після зняття і заміни потрібно також видалити старий пористий ущільнювач вентиляційних вікон на верхівці даху, а отвори від старих саморізів обов’язково заклеїти.

Чим і як краще закрити дірку в металочерепиці

З добірних елементів металочерепиці найчастіше вимагають ремонту снігорізи-куточки. Якщо зима видалася невдалою, з різкими перепадами температури і сильним обмерзанням даху, кутовий снігозатримувач може бути зламаний або відірваний від кріплення на покрівлі з металочерепиці. В цьому випадку ремонт зводиться до видалення залишків старого кріплення та встановлення нового куточка.

Чим закрити дірку в металочерепиці

Поява отворів в металочерепичній покрівлі — явище досить рідкісне. Якщо покрівельне покриття не пробито інструментом, то зробити отвір в тонколистовому металі з полімерною плівкою навмисно досить складно. Причиною для ремонту можуть бути:

 • Неправильно встановлені продухи вентиляції покрівлі та піддахового простору. Вирізаний отвір під вентиляційну накладку випадково може збігтися з латами даху;
 • Падіння на металочерепицю сталевих сходів. Трапи та аналогічні пристосування досить часто використовуються на дахах, часто неправильно встановлюються на тонкій покрівлі, продавлюють і пробивають її наскрізь;
 • Найнеприємнішим є випадок, коли через неправильне кріплення лист металочерепиці зриває з кріплень на даху.

Зазвичай відрив покрівлі відбувається через відсутність вітрової планки і неправильної установки саморізів. Ремонт зірваної металочерепиці не має сенсу, так як вручну вирівняти профіль практично неможливо.

Матеріали для ремонту покрівлі

Найбільш надійний спосіб закрити дірки в металочерепиці зводиться до установки латки з обрізків покрівельного покриття. Варіант досить трудомісткий, вимагає ретельної підготовки і недешевих витратних матеріалів. Його використовують тільки для покрівлі з найбільш дорогих преміум моделей металочерепиці.

Діру в отворі можна закрити спеціальним покрівельним герметиком.

Ремонт виходить швидким, без особливої підготовки металочерепиці. За твердженням виробників, дірку можна заклеїти на покрівлі навіть під шаром води, в спеку або в мороз.

Читайте:   Види покрівельних матеріалів, їх переваги і недоліки

Самим клопітким способом ремонту металочерепиці своїми руками вважається повна переукладка листа покрівельного покриття.

Як закрити дірку в даху з металочерепиці

Для того щоб замінити полотно, необхідно буде розкріпити і вивернути саморізи з бічних і верхньої кромки листа. Пошкоджений шматок металочерепиці відрізається пробивною насадкою по лінії деформування металу. Для укладання латки доводиться вирізати ремонтну накладку довжиною не менше одного кроку профілю у вертикальному напрямку.

Чим і як краще закрити дірку в металочерепиці

Перед ремонтом латку укладають на пошкоджену ділянку металочерепиці і підганяють так, щоб рельєф обох частин повністю збігався, а накладка лягала на основу без зазорів. Для остаточного ремонту поверхню металочерепиці покривають будь-яким безусадочним герметиком, після чого встановлюють і кріплять латку до обрешітки і до ремонтованої поверхні покрівлі.

Чим і як краще закрити дірку в металочерепиці

Найчастіше діра в покрівлі з металочерепиці не перевищує декількох міліметрів, максимум один-два сантиметри. Для ремонту такого пошкодження можна використовувати латку невеликих розмірів, бічна кромка ремонтної накладки повинна відстояти від пошкодження лінії на відстані 4-5 см. Перед установкою ремонтки на вирізаний шматок полотна наносять герметик, після чого укладають та фіксують на старому листі металочерепиці покрівельними саморізами.

Чим і як краще закрити дірку в металочерепиці

Точковий отвір можна заклеїти герметиком або каучуком, розчиненим – розм’якшеним в бензин-ацетоновій суміші. В’язку суміш наносять на тріщину або діру, після чого укладають шар склотканини і сушать феном. По завершенню ремонту латочку на покрівлі зафарбовують аерозольною фарбою.

Поради та рекомендації

Для того щоб мати можливість оперативно виконати ремонт покрівлі, буде правильним мати в запасі половину листа. На практиці вистачає навіть обрізків металочерепиці. Такий резерв позбавить від тривалого пошуку і підбору матеріалів для латок, навіть якщо за 10 років покрівля злегка вигорить на сонці, все одно, рідний матеріал буде виглядати набагато краще, ніж випадкові залишки металочерепиці.

Чим і як краще закрити дірку в металочерепиці

Складним вважається ремонт дірок, що утворилися внаслідок корозії металу. Такий лист зазвичай замінюють новим. Якщо не вдається знайти заміну, то дірку доводиться ремонтувати пайкою. Зі зворотного боку покрівельного покриття видаляють грунт і полімерну плівку. Окислений цинк по кромці діри лудять молотковим паяльником, розігрітим на газовому пальнику. Залишається лише укласти латочку на покрівлю і запаяти краї оловом в декількох точках. Зовнішню поверхню заливають лаком і фарбують в тон забарвлення поліестрової плівки.

Найменше для ремонту покрівлі з металочерепиці підходять заклепки і синтетичні компаунди на основі поліефірних або епоксидних смол. Клепане з’єднання забезпечує найвищу міцність, але в умовах ремонту на покрівлі забезпечити герметичність заклепки вкрай складно. Смоли забезпечують хорошу герметичність, але через високу крихкість відшаровуються від ремонтованої поверхні покрівлі в перший же сильний вітер.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*