Головна / Будівельні матеріали / Чим відтерти монтажну піну – поради від професіоналів

Чим відтерти монтажну піну – поради від професіоналів

Чем оттереть монтажную пену – советы от профессионалов

Монтажна піна є відмінним матеріалом, використовуваним в різних областях. За всіма його перевагами практично не видно один мінус – дуже мало хто обізнаний – чим відтерти монтажну піну з різних поверхонь і шкіри.

Чим очистити монтажну піну з рук і шкіри?

Навіть при акуратній роботі з монтажною піною дуже великий ризик, що матеріал потрапить на шкіру рук. І, якщо плями від штукатурки можна швидко видалити звичайною водою, то навіть невелика крапелька принесе масу незручностей. Це пов’язано з декількома особливостями матеріалу, які потрібно враховувати при виборі способу видалення:

  • при контакті з водою монтажна піна застигає, а тому стерти водою залишки матеріалу не вийде;
  • міцно зчіплюється практично з усіма поверхнями, в тому числі і з шкірою, а видаляти її потрібно акуратно, щоб не травмувати себе;
  • стандартні засоби не можна застосовувати при видаленні піни із шкіри рук, оскільки вони можуть призвести до подразнення.

Насамперед, не варто боятися. Ніякої шкоди монтажна піна шкірі не завдасть, оскільки не токсична і не містить в собі шкідливих речовин. Якщо вам не потрібно виходити з дому, просто почекайте – матеріал сам «сповзе» через пару днів. Але якщо виникла необхідність термінового видалення плям, то можна вдатися до інших методів.

Чем оттереть монтажную пену – советы от профессионалов

Найбільш ефективним, безпечним і швидким вважається використання соляного розчину. Перш ніж відтирати, кілька хвилин вимочіть руки в розчині солі, а після, використовуючи пемзу, акуратно зчистіть забруднення. Завершивши процедуру, обов’язково змастіть руки дитячим кремом, щоб шкіра не пересихала.

Читайте:   Що таке плита OSB? Основні види ОСБ

Розчиняємо монтажну піну – вибираємо засоби

Для видалення монтажних плям можна вибрати спеціальні засоби. При цьому їх слід розділити на засоби для застиглої піни і для піни, яка не застигла. Купуючи будівельні матеріали і саму піну, бажано вибирати розчинники того ж виробника. Найчастіше вони виявляються більш ефективними, ніж інших виробників.

Найкраще видаляються свіжі плями, оскільки піна ще не повністю застигла.

Та й для самих поверхонь, куди потрапив розчин, це куди більш щадний метод. Особливо якщо мова йде про делікатні тканини і ламіновані поверхні. Якщо ми маємо справу з засохлою піною, то тут використовуються більш сильні засоби. Краще всього купувати фірмові, хоч їх вартість і дорожче. При роботі з ними не забувайте про елементарні правила безпеки: потрібно провітрювати кімнату, а роботи проводяться тільки в рукавичках.

Чем оттереть монтажную пену – советы от профессионалов

Видаляємо піну з лакованих поверхонь одягу

Якщо монтажна піна потрапила на лаковані поверхні, то розчинники використовувати не можна ні в якому разі. Найважливіше тут – потрібно дати монтажній піні застигнути, але не повністю. І цей момент треба встигнути «зловити». Перевірити стан піни досить просто – вона чимось нагадує гуму і не липне до рук. Акуратно потягніть за край відстаючої піни і трохи вгору – забруднення просто відстане.

Даний метод не допоміг? Візьміть «легкий» очищувач для монтажної піни, але спочатку проведіть тест-експеримент на непомітній частині. Якщо через 10 хвилин після нанесення нічого не відбулося (виріб не вицвів і не деформувався), можете обробляти їм всю забруднену поверхню. Якщо пляма зовсім невелика, скористайтеся спеціальними серветками, які просочені очисником.

Видалення плям з полірованих поверхонь – робота досить складна, оскільки в більшості випадків тут не обійтися без механічного впливу. Але і розчинники треба використовувати обережно, щоб вони не спалили поверхню. Якщо піна потрапила на рівну поверхню, вам знадобиться гострий ніж або шпатель.

Читайте:   Сетка рабица: сферы применения и советы по выбору

Після обробки можуть залишитися подряпини, закрити які можна болгаркою (шліфмашиною). Хочете скористатися розчинником? В даному випадку потрібно уважно поставитися до їх вибору, зупинившись на найбільш щадних засобах для глянцевих поверхонь. Особливо якщо працюєте з паркетом, адже застигла піна може призвести до необхідності проведення циклювання паркетних дощок.

Цікавить, чим змити монтажну піну з одягу, оскільки кілька крапель матеріалу потрапило на сорочку? Проблема в тому, що зіпсовану річ практично неможливо врятувати, але спробувати реанімувати все ж варто. Візьміть гостро заточений ніж і обережно, щоб не пошкодити тканину, зріжте верхівку піни. На решту плями наносимо трохи розчинника й залишаємо хвилин на 5.

Не допоміг цей метод? Для порятунку одягу підійдуть тільки креативні варіанти. Наприклад, пришийте на місце плями кишеньку або стильну латку. Тут вам допоможе тільки уява.

Видаляємо засохлу піну з дверей і вікон – що вибрати?

Найчастіше монтажна піна залишається на дверях і вікнах, оскільки цей матеріал використовується для герметизації і для утеплення (разом з іншими матеріалами для утеплення, включаючи скловату). Навіть, якщо ви будете проводити роботи дуже акуратно, кілька крапель піни неминуче впаде на поверхню вікон. Як ми знаємо, використання очисника – крайня міра, а тому розглянемо інші варіанти видалення плям.

Способи видалення плям від монтажної піни:

  1. Масляний. Гострим ножем акуратно зрізаємо верхівку піни, а зверху наносимо трохи соняшникової олії, яку потрібно залишити на поверхні приблизно на 15 хвилин, цього часу вистачить, щоб розм’якшити залишки. Потім просто тремо пляму губкою для посуду. Після того, як ви вивели пляму, обов’язково видаліть жирний слід від олії з допомогою мильного розчину.Чем оттереть монтажную пену – советы от профессионалов
  2. Аптечний. В даному випадку вам знадобиться гель Димексид, який відмінно розм’якшує навіть старі плями від монтажної піни. Для нанесення гелю скористайтесь пензликом, обов’язково одягнувши рукавички. Процес обробки простий: наносимо гель на пляму і тремо, поки воно не відійде. Якщо посадили пляму на дерев’яну поверхню, скористайтесь наждачним папером.Чем оттереть монтажную пену – советы от профессионалов
Читайте:   Який утеплювач не гризуть миші і щури: огляд найкращих матеріалів

Тепер ви знаєте, чим відмити монтажну піну з тканин і різних поверхонь. А значить, якщо ви в процесі робіт забруднили що-небудь у домі, то будете знати, як позбутися від плям.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*