Головна / Будівельні матеріали / Дерев’яні панелі для внутрішньої обробки стін – різновиди та монтаж

Дерев’яні панелі для внутрішньої обробки стін – різновиди та монтаж

До недавнього часу використання дерев’яних панелей для внутрішньої обробки стін було неактуально. Нові матеріали за більш доступною ціною і з хорошими експлуатаційними якостями замінили їх. Але з впровадженням прогресивних технологій обробки і різноманітність форм внесли корективи в попит – обсяг покупок цих оздоблювальних матеріалів збільшується.

Переваги дерев’яних панелей

Для початку необхідно продумати доцільність придбання та встановлення дерев’яних панелей для внутрішньої обробки стін. Цей природний матеріал володіє декількома перевагами: хороший показник енергозбереження, може вписатися в будь-який інтер’єр. Але на цьому його переваги не закінчуються.

Дерев'яні панелі для внутрішньої обробки стін

Особливості вибору та встановлення дерев’яних панелей:

 • Відносно проста технологія монтажу. Основа не обов’язково повинна бути рівною, зміна положення декору здійснюється за допомогою монтажних елементів або каркаса.
 • Різноманітність за кольором, формою і малюнком. Можна підібрати панелі в класичному стилі Hi-Tech.
 • Довговічність, але тільки при дотриманні умов експлуатації.
 • Можливість виготовлення під замовлення. Для цього знадобиться звернутися в столярну майстерню.

Але краще всього вибирати заводські моделі дерев’яних панелей. Вони проходять відповідну підготовку перед остаточною обробкою і розраховані для внутрішнього використання.

Види панелей для обробки стін

Вибрати дерев’яне декоративне покриття можна двома способами: проаналізувати асортимент готових виробів або розробити індивідуальний дизайн, за яким будуть зроблені панелі. Незалежно від вибору необхідно проаналізувати чинники, що впливають на експлуатаційні та естетичні якості покриття.

Види панелей для обробки стін

До них належать такі показники:

 • Температура і вологість у кімнаті. При різких перепадах панелі можуть втратити свій первісний вигляд і геометрію. Потрібно застосовувати додаткові засоби захисту.
 • Зовнішній вигляд. Враховується фактура покриття, колір і розміри елементів. Вони повинні гармоніювати з рештою частиною інтер’єру кімнати.
 • Додаткові властивості – теплоізоляція і поглинання шуму.
Читайте:   Интернет-магазин стройматериалов Restuff.com.ua - широкий ассортимент, высокое качество, быстрая и удобная доставка

Після аналізу цих факторів можна приступати до вибору дерев’яних панелей. Робити це потрібно за певними характеристиками.

Форма

Для простоти установки найчастіше використовують великогабаритні елементи. Але вони не завжди підходять для конкретного інтер’єру, або мають занадто більші розміри. В якості альтернативи можна розглянути інші типорозміри дерев’яних панелей.

Види панелей для обробки стін

Класифікація за формою:

 • у вигляді дощок, після установки формується малюнок класичної вагонки;
 • прямокутні плитки, що містять кілька ламелей;
 • квадратні або прямокутні панелі, у яких ламелі мають різну товщину.

Крім цього потрібно дізнатися наявність кріпильних компонентів – пазів і виїмок. Для видалення вологи на задній частині плиток (дощок) формують поздовжній паз.

Матеріал для виготовлення панелей

Спочатку для виготовлення облицювальних панелей використовувалася деревина. Після розпилювання вона проходила етап просушування та обробки захисними матеріалами. Головним недоліком подібних виробів була висока вартість. Для залучення більшої кількості покупців були застосовані альтернативні матеріали виготовлення.

Матеріал для виготовлення панелей

Для виробництва можуть застосовуватися такі матеріали:

 • ДСП. Виготовляється із спресованої стружки, поверхня захищена декоративним покриттям. Можлива імітація структури дерева, формування малюнків і різних форм.
 • ДВП. Проводиться з декоративним покриттям або без нього. Недолік – без спеціальної обробки сприйнятливий до впливу вологи.
 • ОСП. За характеристиками максимально наближена до дерева, не має декоративного шару.

При виборі панелей з масиву дерева потрібно звертати увагу на породу. Найкраще себе зарекомендували вироби з дуба, горіха і груші.

Матеріал для виготовлення панелей

Обробка

Для додання дерев’яним стіновим панелям унікального зовнішнього вигляду роблять додаткову обробку поверхні. На основу наносять малюнок або формують текстуру. Залежно від вибраної технології і результату обробка може бути наступних видів:

 • Нанесення шпону. З його допомогою формується текстура натурального дерева.
 • Ламінування. Дозволяє вибрати будь-який колір декоративного елемента.
 • Покриття воском і лаком. Таким чином формується додатковий захист від вологи, з’являється характерний блиск.
 • Тиснення. Метод застосовується для створення малюнка на поверхні.
Читайте:   Яку плитку краще вибрати для лазні

Додатково при виборі потрібно враховувати відтінок панелі.

Дерев’яні панелі для внутрішньої обробки стін

Рекомендації по монтажу

Для встановлення дерев’яних панелей для внутрішньої обробки застосовують два способи — на підготовлене обрешетування або фіксація безпосередньо до поверхні стіни. Другий метод актуальний, якщо стіна має мінімальну кривизну. Тому краще всього зробити монтаж на основу.

Дерев’яні панелі для внутрішньої обробки стін

Етапи робіт по установці:

 • Розрахувати точну кількість елементів і їх розташування на стіні.
 • Встановити обрешітку з дерев’яних рейок, нерівності можна нівелювати за допомогою підкладок.
 • Монтаж першої здійснюється від нижнього кута. Важливо, щоб паз знаходився у верхній частині.
 • Потім ставиться друга панель і фіксується саморізами.
 • Остаточне кріплення здійснюється після встановлення ряду повністю.

Для компенсації теплового розширення потрібно передбачити вирізи на бічних частинах. Якщо це неможливо – теплові зазори можна приховати декоративними накладками.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*