Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Дитячий будиночок своїми руками – як спроектувати і побудувати?

Дитячий будиночок своїми руками – як спроектувати і побудувати?

Дитячий будиночок своїми руками – як спроектувати і побудувати?

У дитинстві кожен майстрував для себе житло з будь-яких підручних матеріалів. З тих пір пройшло чимало часу, і ви вже можете вже для власних дітей побудувати дитячий будиночок, який буде майже як справжній, де вони із задоволенням будуть грати і розвиватися.

Як вибрати дитячий будиночок з урахуванням психології дітей

Дитячий будиночок своїми руками будують з будь-яких, навіть з найнестандартніших матеріалів. Але важливо, щоб будиночок, побудований батьком, сподобався дитині, приносив йому задоволення. Для цього необхідно трохи розбиратися в дитячій психології, знати особливості характеру своїх дітей. Адже не завжди те, що подобається дорослим, сподобається дитині.

Ігровий будиночок сприяє розвитку малюків, формуванню особистості через гру. Маючи свою територію, вони відчувають власну значущість і повноцінність. Для дорослих це можливість зайнятися власними справами. Захоплені грою, яку вони сприймають всерйоз, діти не будуть турбувати через дрібниці. Обов’язково слід враховувати стать: всім відомо, що хлопчики й дівчатка поводяться по-різному з дитинства.

Одним з універсальних варіантів, що підійде і хлопчикам і дівчаткам з будь-якими особливостями характеру, є будиночок, побудований за зразком справжнього дому. Він використовує найважливішу особливість дитячої психіки – прагматизм і нестримна фантазія з’єднуються гармонійно. Варто тільки побудувати такий будиночок, а діти далі будуть наповнювати його в залежності від своїх уподобань. І хлопчик, і дівчинка відчують себе справжніми господарями.

Невеликі модифікації дозволять більш тонко врахувати особливості психіки. Дітям – сангвінікам, холерикам, екстравертам сподобається будиночок у вигляді альтанки. Вони мають задатки лідера, їм подобається тримати навколишній простір під контролем. Хатинка на курячих ніжках підійде для дітей, більш інтровертного складу характеру, заглибленим в себе. Для мрійників добре влаштувати віконця в даху. Їм часто не вистачає фізичного навантаження – драбинка і гірка у будиночка заповнять цю прогалину.

Для дівчинки добре влаштувати будиночок у вигляді ларька: з прилавком, полками, вагами. Вони люблять грати в магазин. Дуже багато для дівчаток значить декор. Але не слід самим займатися цим: дівчинка із задоволенням сама займеться господарськими клопотами. Те ж саме для артистичних натур – є, де розгулятися фантазії. З хлопцями простіше: якщо не представляється можливим спорудити майже справжній будиночок, вони будуть задоволені куренем, будиночком на дереві, щоб відчути себе господарем.

Різноманітність конструкцій – з дерева, тканини і гіпсокартону

Для побудови дитячих будиночків застосовуються найрізноманітніші матеріали. Першість утримує деревина, як найкрасивіший і довговічний, екологічно безпечний матеріал. Робота з ним не вимагає спеціальних інструментів. До цієї групи належать і інші матеріали, що мають в основі деревину: фанера, вагонка, ДВП, ДСП. Вони комбінуються або застосовуються самостійно.

Читайте:   Як самостійно зробити звукоізоляцію в квартирі

Дуже просто і під силу навіть дітям спорудити будиночок з картону. У хід піде будь-яка щільна упаковка, наявна в будинку. З інструментів знадобиться ніж і ножиці, щоб вирізати вікна, двері. Дах роблять з того ж картону, скріплюючи шматочки скотчем або клеєм. Готовий виріб прикрашають гуашшю або наклеюють наявні в господарстві шматочки шпалер. Внутрішнє оздоблення краще доручити дитині. Звичайно, тримати такий будиночок краще в квартирі, на вулиці він швидко прийде в непридатність.

Те ж саме відноситься і до іншого матеріалу – тканини. З неї можна спорудити найрізноманітніші будиночки, головне – придумати основу. Можна скористатися пластиковими трубами, дерев’яними брусками, дротом. Кілька штук пов’язують зверху разом, а нижні частини розставляють в сторони. Все накривають тканиною, на підлогу кладуть килим. Якщо скористатися гімнастичним обручем, вийде мобільний будиночок, який можна виносити на подвір’я, прикріпивши верхівку до дерева. Важливо правильно розкроїти тканину, щоб утворилися двері і вікна.

Вдалі вироби виходять з гіпсокартону. Хороший проект, вписується в інтер’єр, стане прикрасою квартири. Для каркасу застосовують металопрофіль або дерев’яні рейки. Кріплять, як зазвичай, саморізами, стежачи, щоб гострі кінці не виходили назовні. Внутрішню частину, яка може відчувати навантаження, роблять з дерева.

Розробка власного проекту – про що не слід забувати?

Задумавши побудувати дитячий будиночок, можна скористатися готовими кресленнями. Але вийде цікавіше і оригінальніше, якщо розробити свій проект, враховуючи побажання малюка. Його навіть мінімальна допомога в будівництві принесе дитині задоволення, він буде відчувати себе причетним до чогось дуже важливого. Такий будиночок стане для дитини улюбленим місцем гри.

Отже, потрібно вирішити, чи буде це закритий будиночок з вікнами і дверима або відкритий у вигляді альтанки. Він повинен знаходитися в сухому місці в межах видимості для батьків. Слід також вирішити, буде будова наземною або піднятою, це обумовлює спосіб виготовлення. Доповнити будиночок можна декоративними елементами, гірками, східцями, пісочницею, навісом, гойдалками. Продумайте і внутрішню обробку.

Спершу виготовляємо креслення, в якому слід враховувати, що вікон має бути не менше двох. Їх обов’язково роблять великими, але не тільки, щоб спостерігати за дітьми, але також з медичних міркувань. У закритому приміщенні слід забезпечити достатнє освітлення: у дітей якраз формується зір. Вікна піднімають над підлогою на 50-60 см, а двері роблять вище дитячого росту сантиметрів на 30, а краще такими, щоб і дорослі могли зайти в гості. Стіни всередині і зовні слід зробити рівними і гладкими, щоб дитина випадково не травмувався про гострі частини. Дах нехай буде крутий, щоб залізти на неї було неможливо.

Будуємо самі – етапи і загальні прийоми

Найбільш міцні та довговічні, але і найбільш складні у виготовленні – дерев’яні споруди. Починаємо з вибору місця під будівництво. Це має особливе значення, якщо планується стаціонарний будиночок на тривалий час. Краще, якщо на цьому місці легка півтінь опівдні, є додаткова територія, де також можна пограти. Воно повинно повністю бути в розпорядженні дітей. Поряд не повинні розміщуватися грядки, чагарники і молоді дерева, їм загрожує знищення від дитячих ігор.

Читайте:   Як прочистити забиту каналізацію самому

Розміри будівлі вибираємо довільно. Фундамент не робимо, адже дитячий будиночок влаштовується тільки на щільних грунтах. Землю можна підсипати піском або щебенем, вирівняти і утрамбувати. Приступаємо до створення підлоги. На майданчик укладаємо бруси або використовуємо легкі блоки, які встановлюємо по кутах на піщані подушки. Зверху укладаємо гідроізоляцію, а вже на неї – опорні бруси.

Приступаємо до виготовлення каркасу. З’єднуємо між собою опорні бруси, покладені по периметру. Додаємо додаткові всередині – від одного для будиночка скромних розмірів до декількох, встановлених через метр. На підготовлений каркас настилаємо підлогу з будь-якого матеріалу, аби витримав вагу дорослої людини. Дерев’яну підлогу для збереження обробляємо антисептиком. Простір під підлогою засипаємо землею або залишаємо вільним для продування.

Починаємо будувати стіни. По кутах тимчасово на цвяхи встановлюємо вертикальні бруси. Перевіряємо вертикальність, зміцнюємо розкосами, які стануть частиною конструкції. Якщо стіни довгі, встановлюємо ще кілька проміжних брусів. Не забуваємо про вікна і двері, для них теж ставимо вертикальні і поперечні бруси. Коли всі елементи каркаса будуть встановлені, закріплюємо куточками з саморізами всі кути і стики.

Для монтажу даху збиваємо два бруска, формуючи трикутник без основи. Їх може бути кілька, залежно від того, якої довжини стіни. Кінці кріпимо на верхні бруси стіни цвяхами і додатково куточками. Робимо решетування з дощок, потім по ньому робимо покрівлю. Використовуємо легкі матеріали. Обшивають стіни дошками, вагонкою, плитами (що є в наявності). Завершує будівництво оздоблення. Будиночок дитячий, тому оформлення повинно бути яскравим і цікавим.

Мрія кожного – гніздо на дереві, хатина, курінь

Вершина дитячих мрій – будиночок на дереві, щоб уявити себе піратом або розбійником. Підлітки часто самі влаштовують такі притулки на досить великій висоті. Для маленьких дітей такий варіант не підходить, та й важко знайти на ділянці дерево, яке не шкода пошкодити цвяхами. Підійде спрощений варіант. Навколо стовбура закопуємо стовпи, до них нагорі кріпимо брус. На бруси укладаємо дощатий настил. Дахом служить тент або вінчаємо спорудження куренем. Встановлюємо сходи – піратський будиночок готовий, і дерево ціле.

Інша відмінна будова для хлопчиків – дворівнева міцна будова ,що будується без основи, встановлюється просто на землі. Місця займає порівняно багато. Збираємо по наступній технології:

  • З бруса 75 × 150 робимо рами, подібні букві “А”. У кутах встановлюємо кріплення на болтах М12, використовуємо шайби діаметром 60 мм.
  • Рами укладаємо по черзі набік і обшивають дошками по сторонам. Отримуємо заготовку каркаса, у якій повинна дотримуватися перпендикулярне розташування обшивки.
  • Нашиваюємо дошки підлоги другого рівня. Продовжуємо контролювати перпендикулярність.
  • Заготівлю ставимо на ноги, у неї вже достатня жорсткість. Вирівнюємо в горизонтальному положенні, підставляючи щось під ноги або закопуючи в землю.
  • Робимо сходи, внутрішню перегородку. Завершуємо обшивати.
Читайте:   Зведення гаража дешево і швидко – детальна технологія і рекомендації

Курінь також приваблює дітей романтикою. Його принцип дуже простий: з жердин робимо тунель, пов’язуючи між собою ті жердини, що стоять навпроти. Для стійкості поверху пускаємо подовжену жердину, ноги прикопують землею. Очищаючи жердини від гілок не зрізаємо їх повністю, а залишаємо рогульки. З тонких жердин робимо обшивку, на якій теж залишаємо гілочки. Зв’язки гілля, соломи, сіна або очерету навішуємо на сучки, починаючи знизу.

Вершиною споруди куренів є вігвам, у якого вгорі влаштована горловина. В такому курені завжди прохолодне і чисте повітря. Жердини встановлюємо по колу. Можна вирити траншею, встановити туди жердини нижніми кінцями і присипати землею. Такий вігвам може простояти кілька років. Всі представлені варіанти більше підходять для дачі, де є багато місця і природного матеріалу.

Маленький будиночок у великому – варіант для квартири

Якщо у вас немає дачі, щоб виїхати з дітьми за місто, їм сподобається дитячий куточок з будиночком. Він дуже компактний, влаштовується в кут кімнати, розташовується, в основному, в висоту, що важливо для невеликих квартир і подобається дітям. Його конструкція оригінальна, він складається з будиночка, балкона зверху і сходів, що ведуть на балкон. Будується з мінімальної кількості матеріалів: гіпсокартон, фанера, дерев’яні бруски і планки. Знизу в кутку розміщується невеликий будиночок, який складається тільки з двох стін, двома іншими слугують стіни квартири. У передній стіні виконані двері, в бічній – вікно. Нагорі влаштований плоский дах, який одночасно є підлогою для балкона.

Вздовж бічної стіни будиночка влаштовані сходи, що ведуть на балкон. Сходи і балкон захищаємо перилами. Спочатку збираємо основу з брусів 50 × 50 мм, встановлених вертикально. Стійки кріпляться на куточках дюбелями і саморізами до підлоги і стелі. Встановлюємо стійки з поперечиною для рами дверей і вікна, закріплюємо таким же способом. Обшивають основу фанерою або іншим листовим матеріалом, влаштовуємо дах та підлогу з товстої фанери. Тут важлива надійність. Вирізаємо основу для сходинок, кріпимо одним кінцем до підлоги, іншим – до стіни. Прибивати сходинки, встановлюємо перила на балконі і сходах.

І, мабуть найпростіший дитячий будиночок для квартири. Якщо у вас є стіл, з нього за лічені години робимо будиночок. Потрібно тільки закрити боковини тканиною. Більш досконалий варіант, коли тканину попередньо обробляється: вирізаються вікна, дверний отвір, який закривається. Тканина можна прикрасити, застосовуючи найрізноманітніші способи обробки. Плюсом такої конструкції є те, що тканина швидко знімається, і стіл, при необхідності, знову починає виконувати своє призначення.

Варіантів ігрових будиночків величезна кількість. Можливості будівельників не обмежуються ні матеріалами, ні місцем. Єдине, про що ніколи не слід забувати – безпека дітей. Слід виключити найменшу можливість травматизму, щоб ігри приносили тільки задоволення.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*