Головна / Будівельні матеріали / Для чого необхідна грунтовка: які переваги дає її використання?

Для чого необхідна грунтовка: які переваги дає її використання?

Для чого необхідна грунтовка

Якою б простою справою не здавалася побілка стелі, фарбування стін і поклейка шпалер, без застосування спеціальних грунтовок результат може виявитися плачевним. У чому сенс нанесення грунтовки, і що вона з себе представляє?

Це емульсія з різних компонентів, яку наносять в якості стартового шару на поверхні, що підлягають шпаклівці, побілці, фарбуванню. Мета такого ґрунтування – забезпечити міцне зчеплення оздоблювальних матеріалів з основою.

Завдяки своєму складу грунтовка легко вбирається в пористі поверхні і заповнює собою вільні проміжки, що забезпечує краще склеювання матеріалів і вирівнювання оброблюваної поверхні.

Всі види ґрунтувальних складів пропонує придбати інтернет-магазин будівельної хімії  https://himrez.com.ua/gruntovki ТОВ «Хімрезерв-Харків». Але не варто шукати універсальний засіб, потрібно підбирати ґрунтовку для конкретних цілей.

Залежно від призначення грунтовки, до складу можуть включатися не тільки плівкоутворюючі речовини, розчинники, різні смоли і оліфа, а й фарбувальні пігменти або крейда, тальк і слюда в якості наповнювача.

Які переваги дає застосування грунтовок при проведенні ремонтних робіт?

Обробка ґрунтовкою завжди покращує кінцевий результат, так як гарантує якісне, красиве і довговічне покриття. Конкретизуємо переваги цих складів.

  1. Структура поверхні стає одноріднішою і більш гладкою, завдяки чому оздоблювальний матеріал щільно лягає на неї і надійно прилипає, міцно і довго тримається.
  2. Заґрунтувавши поверхню, ми отримуємо захист від пошкоджень, цвілі, гниття і грибка, появи дефектів на покритті при підвищенні вологості в приміщенні.
  3. Запобігає розтріскування, лущення і осипання фарби.
  4. Використання кольорової грунтовки зменшує витрати на фарбування і полегшує саме фарбування. Підібравши відтінок грунтовки аналогічний фарбі, можна легко приховати різні вади, наприклад, подряпини.
  5. Дає можливість поєднувати несумісні раніше матеріали.
  6. Широкий асортимент дозволяє без зусиль знайти ґрунтовку з потрібними характеристиками для конкретної ситуації.
  7. Склади повністю готові до нанесення, швидко висихають в будь-яких умовах, не затримуючи процес обробки. Працювати з ними легко, просто і швидко.
Читайте:   Гумова фарба: склад, застосування, переваги

Багато хто вважає ґрунтування абсолютно зайвою роботою і марно – якість ремонту без нього істотно страждає. Ви ж не хочете, щоб на побілці виступали розпливи, фарба лягала нерівномірно, а шпалери пузирилися і відвалювалися? На проґрунтованих стінах це виключено.

Різновиди грунтовок

Щоб мати уявлення про можливості ґрунтувальних складів, потрібно володіти інформацією про їх різновиди: вони розрізняються за складом, типу основи, виду оздоблювального матеріалу і характеру робіт.

види грунтовки

Наносять їх на бетонні і вапняні основи перед нанесенням штукатурки і після нього, на гіпсокартон, дерево, ДСП і ДВП перед шпаклівкою, фарбуванням і обклеюванням шпалерами.

Часто сама назва грунтовки говорить про її призначення, наприклад, антикорозійна або антисептична. Найбільша популярність у акрилової грунтовки завдяки її універсальності: вона підходить для більшості поверхонь. Алкідні рекомендуються для дерева і металевих поверхонь, а ось на гіпсокартоні і штукатурці від неї можуть з’явитися ворсинки.

Щоб ізолювати смолисті сучки на зрізах дерева, знадобиться шелакова грунтовка, а відмінна риса фасадної – пропускати пар з приміщень назовні, але перекривати шлях волозі під основу.

Найкращого результату можна домогтися, використовуючи ґрунтовку при проведенні всіх етапів обробки: при оштукатурюванні, шпаклюванні та обробці декоративними матеріалами.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*