Головна / Будівельні матеріали / Фасадний декор з пінопласту

Фасадний декор з пінопласту

Фасадний декор з пінопласту

Архітектурні форми в усі часи диктувалися наявністю будівельного матеріалу. З появою нових матеріалів змінювався вигляд будівель. Античність, готика, ампір, модерн і т. д. Наш час не виняток. Пінопласт, винайдений в 1951 році фірмою BASF, поступово зайняв своє місце в промисловому будівництві.

Сфера використання пінопласту різноманітна. Його теплоізоляційні властивості знайшли застосування в покритті стін. Легкість обробки матеріалу дозволила робити фасадний декор з пінопласту, замінивши такі матеріали, як крихкий гіпс, дорогий мармур, важкий бетон. Про фасадний декор більш детальніше читайте за посиланням.

Для декорування фасадів будови використовується пінополістирол, або стиропор, як звучить його фірмова назва.

Різноманітність елементів декору з пінопласту для фасаду

З плином часу потенційні можливості застосування стиропора збільшувалися. Зараз їм декорують практично всі частини архітектурної споруди, додаючи будинку легкість, неповторний вигляд, особливу теплоту.

Антаблемент з пінопласту логічно завершує верхню частину стіни, додає будинку класичний вигляд, навіть при відсутності колон.

Фасад, прикрашений аркою, ще більш посилює враження, особливо при наявності архівольта, що обрамляє арочний отвір.

Колона – несуча конструкція фасаду набуває більш привабливий вигляд, будучи прикрашена фігурною капітеллю.

Декорований балкон змінюється в кращу сторону, затінюючи своє практичне призначення.

Різьблений карниз, каннелюри, консолі, модільони, віконні лиштви, портали, портики, рустовка цоколя будівлі – всі елементи фасадного декору можуть бути виконані з пінопласту. Цей матеріал дозволяє виконати фасадну ліпнину, яка раніше робилася за допомогою дорогого гіпсу. Неповний список застосування архітектурного декору з пінополістиролу варто ще поповнити різьбленим барельєфом або скульптурою.

Переваги фасадної ліпнини з пінопласту

До переваг стиропора слід віднести наступні властивості:

 • нелиттєва технологія виготовлення, при якій не потрібні дорогі трафаретні форми;
 • низька вартість виробів;
 • швидкість виконання замовлення;
 • термін служби до капітального ремонту (5 – 7 років за умови армування і відповідної обробки виробу при монтажі);
 • необмеженість розмірів виробів;
 • швидкість монтажних робіт;
 • мінімальне навантаження на несучі частини будівлі;
 • застосування для внутрішньої обробки – декоративної, утеплювальної, звукоізоляційної;
 • гігроскопічність, міцність на стиск;
 • несхильність до гниття, зараження грибками;
 • пожежостійкість, що відноситься до класу «А».
Читайте:   Сетка рабица: сферы применения и советы по выбору
Пінопласт підходить для використання в будь-яких регіонах, оскільки не реагує на зміни температури. Також унікальність матеріалу позначається в можливості виробляти з нього форми виробів, що не повторюються та надають справжню оригінальність окремо взятому будинку.

Фасадний декор

Особливості монтажу

Монтаж елементи декору фасаду з пінопласту настільки нескладний, що може бути виконаний своїми силами. Важливо тільки, щоб вироби були виконані з дотриманням технологічних норм. В основному це стосується армування, тобто зміцненню зовнішньої поверхні перед безпосереднім закріпленням виробів на своєму місці і між собою. Важливо ще знати, що зовнішні монтажні роботи з матеріалом не можна здійснювати восени і взимку.

Спочатку готується поверхня, на яку будуть кріпитися плити або декоративні елементи. Вона повинна бути чиста і рівна. Відхилення допустимі не більше 10 мм на 1 м2. Штукатурка повинна бути виконана без внутрішніх пустот. При виявленні таких місць необхідно збити штукатурку, а вибите місце вирівняти розчином цементу. Якщо раніше фасад був пофарбований, то лушпиння старої фарби також видаляють.

Монтаж деталей проводиться за допомогою клею спеціального складу. Кріплення габаритних виробів проводиться з застосуванням анкерів і заставних деталей. Клейова основа неодмінно залишається, оскільки саме вона є запорукою повного прилягання елемента до стіни.

На тильну сторону всієї поверхні наноситься клей, після чого виріб щільно прикладається до місця з’єднання. Якщо винос деталі відходить від перекриття на 10 см – 15 см, проводиться посилення кріплення дюбелями. Отвори свердляться під них після того, як клей остаточно висохне.

Завершуються монтажні роботи заповненням стиків з’єднання. Процес здійснюється спеціальними герметиками. Виступаючі надлишки герметика видаляються шпателем, поверхня затирається змоченою у воді кистю. Після повного висихання всі змонтовані деталі грунтуються для наступного фарбування. Фарбування проводиться акриловими фарбами на водній основі, як мінімум, в два шари.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*