Головна / Будівельні матеріали / Елементи безпеки даху: призначення, види та особливості установки

Елементи безпеки даху: призначення, види та особливості установки

Елементи безпеки даху: призначення, види та особливості установки

Як назавжди забути про складнощі огляду даху? Як його безпечно ремонтувати? Як зручно чистити дах від снігу чи осіннього листя? Елементи покрівельної безпеки допоможуть вам!

Вони встановлюються після завершення основних монтажних робіт. І забезпечують вашу безпеку в майбутньому. В цій статті ми спробуємо розібратись які з них повинні бути обов’язково, а які ні? Та як правильно їх встановити?

Для чого потрібні?

Елементи покрівельної безпеки – це спеціальні конструкції, що забезпечуються безпечну експлуатацію даху. Вони зберігають власників, в першу чергу, від травм, а також саму покрівлю від механічних пошкоджень, попереджують появу деформацій.

До них відносять і снігозатримувачі, містки, аварійні драбини. Їх обов’язково варто встановлювати. Відсутність цих елементів може призвести до непередбачуваних ремонтних робіт чи повної заміни даху, а головне – шкоди здоров’ю власника.

Як вибрати?

Елементи, що забезпечують безпеку покрівлі – одні з найважливіших комплектуючих. Тому їх не варто ігнорувати, а тим паче економити.

Вони мусять:

  • бути виконаними з якісно матеріалу. В ідеалі зі сталі з захисним полімерним покриттям

  • бути міцними та надійними

  • відповідати нормам

  • мати сертифікат надійності

  • встановлюватись спеціальними комплектуючими

  • легко монтуватись.

Види елементів безпеки даху та їх установка

Виділяють два види елементів безпеки:

  • конструкційні – запобігають падінню як людей, так і предметів. Це огорожі, снігозатримувачі, містки.

  • пристосування для евакуації – для надзвичайних ситуацій. Це можуть бути містки, драбини.

Що потрібно встановити в першу чергу?

Снігозатримувачі – обов’язковий елемент будь-якого даху. Вони бувають різних видів та запобігають раптовому падінню товщі снігу. Детальніше про види снігозатримувачів для різних видів даху ви можете дізнатись на сайті заводу GEPARD.

Читайте:   Переваги OSB плит - поради щодо вибору

Вони монтуються на кронштейни через метр. При цьому відстань до карнизу повинна бути не більше 0,35 метра, а відстань до закінчення матеріалу для покрівлі – 0,5 метра.

Перехідні містки – додатковий елемент для пересуванню по даху. Вони виконуються із нержавіючої сталі зі спеціальним захисним покриттям. Незамінна річ при проведенні ремонтних робіт даху, антени, димоходу, вентиляції.

Вони монтуються легко та швидко. Для цього необхідні лиш спеціальні кріплення – кронштейни. Вони одягаються на стійки, потім герметизуються. Зверху секція комплектуючого елеементу покрівлі фіксується до гребіневого брусу, залишки відрізаються.

Огорожі – елементи для безпечного виконання робіт на даху. Це такі вертикальні решітки, що кріпляться на рівні карнизу за допомогою опор. Решітки встановлюються в місцях примикання секцій на опори.

Аварійні драбини – незамінна деталь даху. Вони обов’язкові для приміщень, де є вікна на висоті від 3,5 метрів.

Спочатку кріпимо поручні, а потім й саму драбину. Хоч її монтаж і не важкий, проте саме від нього залежить подальша безпека використання.

Висновок

Дотримуйтесь усіх наших рекомендації при виборі елементів покрівельної безпеки. Адже від цього залежить не лише термін служби даху, а й ваша безпека! Не важливо з якого матеріалу виконана ваша покрівля. Ви можете купити металочерепицю, металопрофіль чи інший матеріал. Головне попіклуйтесь про важливі деталі безпеки!


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*