Головна / Рослини на ділянці / Есхінантус: вирощування і догляд в домашніх умовах

Есхінантус: вирощування і догляд в домашніх умовах

Есхінантус

Есхінантус — досить вибаглива рослина, хоч вона і славиться своїми оригінальними квітами, але змусити зацвісти його зовсім непросто. У сьогоднішній статті ми спробуємо розібратися, які умови необхідні эсхінантусу і як доглядати за цією рослиною, щоб вона регулярно радувала вас своїми квітами.

Підходяще місце

Найкраще есхінантус відчуває себе в підвісних кашпо або на високих полицях, головне, щоб стебла рослини могли спокійно спадати вниз. Обране місце повинно бути добре освітлено, але без прямих сонячних променів. Тінь і півтінь негативно впливають на зовнішній вигляд даної квітки, її листя бліднуть, а стебла витягуються. А ось велика кількість розсіяного світла, навпаки, допоможе рослині виглядати найкращим чином.

Найбільше есхінантус боїться протягів, будь-які температурні перепади і холодні потоки повітря у квартирі можуть стати причиною загибелі рослини.

Есхінантус

Оптимальний полив

В поливі дуже важливо дотримуватися золотої середини, не пересушуючи грунт, але і не заливаючи його, для цього полив повинен бути помірним і тільки після того, як верхній шар грунту трохи підсохне. Якщо взимку рослина утримується при температурі нижче +15 градусів, то поливати його потрібно значно рідше.

Температура і вологість

Саме завдяки правильній зимівлі і відповідної температури влітку можна допомогти эсхинантусу зацвісти. При всій своїй теплолюбні, ця рослина погано переносить температуру вище +25 градусів, найкраще розвивається при +20-+24 градусах.

Якщо трапилося так, що із-за сильної спеки за вікном температура в кімнаті, де росте есхінантус, сильно піднялася, то слід допомогти рослині рясними поливами і регулярними обприскуваннями теплою водою. У зимові місяці найкраще забезпечити квітці прохолодну зимівлю, щоб позначка градусника коливалася в межах +13-+16 градусів, такий нехитрий прийом допоможе рослині зацвісти навесні.

Читайте:   Рослини, які проженуть комарів з ділянки

Що стосується рівня вологості, то бажано його тримати не нижче 50-60%, сухе повітря може стати причиною появи жовтих плям на листках рослини.

Есхінантус

Необхідні підгодівлі

Без регулярного внесення добрив змусити цвісти есхінантус буде досить складно, тому в період з квітня по жовтень два рази на місяць обов’язково потрібно підгодовувати рослини комплексними добривами. Вся справа в тому, що на початку весни починається процес бутонізації, а нестача мікроелементів у ґрунті може стати причиною зменшення квітки, з-за чого бутонів буде мало або їх не буде зовсім.

Будьте обережні з дозуванням добрив, адже їх надлишок у ґрунті може стати згубними для квітки.

Пересадка рослини

Оскільки коренева система эсхінантуса досить ніжна, рослина погано переносить пересадку, тому краще виконувати перевалку цієї квітки. В такому випадку корінь не пошкоджується і рослина безболісно переносить цю процедуру. Пересадку слід виконувати кожен рік, робити це потрібно або до цвітіння, або після. Ємність потрібно вибирати трохи більшу ніж попередню, з отвором для стоку зайвої води. Земляна суміш підійде будь-яка, але найчастіше беруть універсальний грунт для кімнатних рослин.

Есхінантус

Розмноження эсхінантуса в домашніх умовах

Розмножують есхінантус верхівковими живцями, цей метод досить простий, для нього досить відрізати підходящий живець і посадити його в торфово-піщану суміш в міні-теплиці, вже через 3-4 тижні рослина вкорениться. Температура в теплиці повинна бути не нижче +20 градусів, інакше процес укорінення може затягнутися.

Слід сказати, що зовнішній вигляд у 5-річної квітки залишає бажати кращого, багато листя опадає і погляду відкриваються голі стебла, для того, щоб омолодити квітку, у старого эсхинантуса зрізається кілька черешків, які надалі перетворяться на молоду рослину.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*