Головна / Як побудувати дім / Водопровід / Фільтр для свердловини своїми руками з пластикової труби

Фільтр для свердловини своїми руками з пластикової труби

Існує кілька різновидів очисних пристосувань, які можуть встановлюватися в пробуреній свердловині для води. Більшість типів цілком підходять для виготовлення з пластикової труби, тим більше що такі свердловинні фільтри цілком відповідають вимогам, які пред’являються до подібних виробів – компактність у поєднанні з високою пропускною здатністю, відповідність нормам санітарії, стійкість до корозії.

А якщо врахувати мінімальні витрати (в тому числі і тимчасові) при виготовленні фільтра з пластикової труби своїми руками, то плюс такого конструктивного рішення очевидний. Як його змонтувати, що врахувати – і стане предметом розмови у пропонованій читачеві статті.

Влаштування фільтра

Фільтр для свердловини своїми руками з пластикової трубиНемає сенсу братися за роботу, не розуміючи, що в результаті повинно вийти. Давати конкретні рекомендації за лінійними параметрами безглуздо хоча б тому, що всі свердловини відрізняються перерізом труб, які встановлюються в них .

А ось конструктивні особливості фільтра потрібно знати:

  • Елемент кріплення до труби – його часто називають «надфільтровою ділянкою». Якщо для виготовлення використовується пластикова труба, то необхідність такої складової частини відпадає. Чому, стане зрозуміло трохи нижче.
  • Відстійник. Як і в будь-якому фільтрі, повинно бути визначене місце, де поступово будуть накопичуватися тверді суспензії, які не пройшли всередину труби.
  • Власне фільтр. У нашому випадку – сітка.

На замітку! Даний фільтр виконує функцію лише первинної, грубої механічної очистки. Його монтаж не означає, що водопідготовка на цьому закінчується.

Технологія складання фільтра

Фільтр для свердловини з пластикової трубиОсобливістю такого фільтра (на відміну від фільтра для басейну) є те, що він являє собою не окрему конструктивну частину, а виготовляється безпосередньо на кінці останнього коліна трубної збірки, яка встановлюється в стовбур. Конкретна модель вибирається головним чином виходячи з характеристик грунту і глибини свердловини.

Читайте:   Який фільтр для очищення води придбати для дачі: можливі варіанти

В окремих випадках, для збільшення продуктивності фільтра, можна для нього використовувати шматок труби більшого перерізу, ніж основна магістраль, який з’єднується з останнім коліном. Або збільшити кількість перфорацій, розміри отворів (прорізів).

Види саморобних фільтрів

Щілинний

З назви зрозумілий тип перфорації – прорізи в стінках труби. Схема їх розташування – будь-яка (симетрична, асиметрична). Головне, щоб вони були розподілені рівномірно по всій площі фільтра.

Фільтр для свердловини з пластикової труби

Фільтр для свердловини з пластикової труби

Фільтр для свердловини з пластикової труби

Як виготовити

Розмітка. З цим зрозуміло – необхідно позначити місця для прорізів. Крейда, маркер, цвях (щоб завдати неглибокі подряпини) – підійде все. Нижній ряд щілин зазвичай розташовують на відстані не ближче 100 мм до зрізу коліна. Це обумовлено тим, що в процесі експлуатації свердловини на дні буде накопичуватися мул, який закриє частину кінця труби.

Що врахувати – так як після прорізання щілин шматок труби втратить міцність, його необхідно буде зміцнювати хомутами. Під них залишають незаймані радіальні смуги. Інтервал вибирається довільно. Основний орієнтир – розміри отворів і товщина стінок.

Проріз щілин. «Болгаркою» краще не користуватися, так як робота з нею вимагає великого досвіду. Найбільш підходящий інструмент – ножівка (по металу) або тригранний напилок. Вийде трохи довше, зате точність і акуратність гарантовані. Довжина прорізів вибирається по перерізу труби у рекомендованому інтервалі 20 – 70 мм.

Фільтр для свердловини з пластикової труби

Варіант конструкції фільтра

Установка фільтруючого елемента. Раз основою служить пластикова труба, то і сітку доцільно ставити з того ж матеріалу. Закріпити її буде просто – методом приклеювання, благо, складів, які не розчиняються, не розм’якшуються в воді, досить багато. Це позбавить від необхідності займатися постановкою додаткових хомутів, різних скруток, пайкою чи іншими технологічними операціями.

Що врахувати – розмір осередків. Як визначити оптимальний? Необхідно уважно розглянути грунт, який виймався з стовбура в останню чергу, з глибини. За розмірами піщинок можна зрозуміти, яка сітка підходить найкраще для якісної фільтрації.
Читайте:   Автоматический полив его преимущества и оборудование

Встановлення заглушки. Вода повинна надходити в трубу тільки через фільтруючий елемент і щілини. Відповідно, торець коліна необхідно щільно закрити. Що використовувати, зрозуміти нескладно – дерев’яний «чоп», наприклад.

Дірчастий фільтр

Висвердлювати отвори в стінках пластику в домашніх умовах досить складно, тому як варіант для самостійного виготовлення такої моделі використовується рідше. Технологія та ж сама, різниця – в отворах.

Є й інші різновиди фільтрів, які можна використовувати при облаштуванні свердловини за допомогою пластикових труб. Як такі окремі елементи не монтуються. Фільтрація рідини проводиться через засипку – галька, дрібний гравій (щебінь). Слід лише зазначити, що якість води при такому способі очищення буде трохи нижче. Але якщо вона спочатку не сильно забруднена, то, як варіант, можна спробувати.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*