На головну / Як побудувати дім / Водопровід / Фільтр для свердловини своїми руками з пластикової труби

Фільтр для свердловини своїми руками з пластикової труби

Існує кілька різновидів очисних пристосувань, які можуть встановлюватися в пробуреній свердловині для води. Більшість типів цілком підходять для виготовлення з пластикової труби, тим більше що такі свердловинні фільтри цілком відповідають вимогам, які пред’являються до подібних виробів – компактність у поєднанні з високою пропускною здатністю, відповідність нормам санітарії, стійкість до корозії.

А якщо врахувати мінімальні витрати (в тому числі і тимчасові) при виготовленні фільтра з пластикової труби своїми руками, то плюс такого конструктивного рішення очевидний. Як його змонтувати, що врахувати – і стане предметом розмови у пропонованій читачеві статті.

Влаштування фільтра

Фільтр для свердловини своїми руками з пластикової трубиНемає сенсу братися за роботу, не розуміючи, що в результаті повинно вийти. Давати конкретні рекомендації за лінійними параметрами безглуздо хоча б тому, що всі свердловини відрізняються перерізом труб, які встановлюються в них .

А ось конструктивні особливості фільтра потрібно знати:

  • Елемент кріплення до труби — його часто називають «надфільтровою ділянкою». Якщо для виготовлення використовується пластикова труба, то необхідність такої складової частини відпадає. Чому, стане зрозуміло трохи нижче.
  • Відстійник. Як і в будь-якому фільтрі, повинно бути визначене місце, де поступово будуть накопичуватися тверді суспензії, які не пройшли всередину труби.
  • Власне фільтр. У нашому випадку – сітка.

На замітку! Даний фільтр виконує функцію лише первинної, грубої механічної очистки. Його монтаж не означає, що водопідготовка на цьому закінчується.

Технологія складання фільтра

Фільтр для свердловини з пластикової трубиОсобливістю такого фільтра (на відміну від фільтра для басейну) є те, що він являє собою не окрему конструктивну частину, а виготовляється безпосередньо на кінці останнього коліна трубної збірки, яка встановлюється в стовбур. Конкретна модель вибирається головним чином виходячи з характеристик грунту і глибини свердловини.

В окремих випадках, для збільшення продуктивності фільтра, можна для нього використовувати шматок труби більшого перерізу, ніж основна магістраль, який з’єднується з останнім коліном. Або збільшити кількість перфорацій, розміри отворів (прорізів).

Читайте:   Конструктивные особенности задвижек Баттерфляй, их достоинства и применение

Види саморобних фільтрів

Щілинний

З назви зрозумілий тип перфорації – прорізи в стінках труби. Схема їх розташування – будь-яка (симетрична, асиметрична). Головне, щоб вони були розподілені рівномірно по всій площі фільтра.

Фільтр для свердловини з пластикової труби

Фільтр для свердловини з пластикової труби

Фільтр для свердловини з пластикової труби

Як виготовити

Розмітка. З цим зрозуміло – необхідно позначити місця для прорізів. Крейда, маркер, цвях (щоб завдати неглибокі подряпини) – підійде все. Нижній ряд щілин зазвичай розташовують на відстані не ближче 100 мм до зрізу коліна. Це обумовлено тим, що в процесі експлуатації свердловини на дні буде накопичуватися мул, який закриє частину кінця труби.

Що врахувати – так як після прорізання щілин шматок труби втратить міцність, його необхідно буде зміцнювати хомутами. Під них залишають незаймані радіальні смуги. Інтервал вибирається довільно. Основний орієнтир – розміри отворів і товщина стінок.

Проріз щілин. «Болгаркою» краще не користуватися, так як робота з нею вимагає великого досвіду. Найбільш підходящий інструмент – ножівка (по металу) або тригранний напилок. Вийде трохи довше, зате точність і акуратність гарантовані. Довжина прорізів вибирається по перерізу труби у рекомендованому інтервалі 20 – 70 мм.

Фільтр для свердловини з пластикової труби

Варіант конструкції фільтра

Установка фільтруючого елемента. Раз основою служить пластикова труба, то і сітку доцільно ставити з того ж матеріалу. Закріпити її буде просто – методом приклеювання, благо, складів, які не розчиняються, не розм’якшуються в воді, досить багато. Це позбавить від необхідності займатися постановкою додаткових хомутів, різних скруток, пайкою чи іншими технологічними операціями.

Що врахувати – розмір осередків. Як визначити оптимальний? Необхідно уважно розглянути грунт, який виймався з стовбура в останню чергу, з глибини. За розмірами піщинок можна зрозуміти, яка сітка підходить найкраще для якісної фільтрації.
Читайте:   Фильтры для воды: надежная очистка от интернет-магазина КТУ

Встановлення заглушки. Вода повинна надходити в трубу тільки через фільтруючий елемент і щілини. Відповідно, торець коліна необхідно щільно закрити. Що використовувати, зрозуміти нескладно – дерев’яний «чоп», наприклад.

Дірчастий фільтр

Висвердлювати отвори в стінках пластику в домашніх умовах досить складно, тому як варіант для самостійного виготовлення такої моделі використовується рідше. Технологія та ж сама, різниця – в отворах.

Є й інші різновиди фільтрів, які можна використовувати при облаштуванні свердловини за допомогою пластикових труб. Як такі окремі елементи не монтуються. Фільтрація рідини проводиться через засипку – галька, дрібний гравій (щебінь). Слід лише зазначити, що якість води при такому способі очищення буде трохи нижче. Але якщо вона спочатку не сильно забруднена, то, як варіант, можна спробувати.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Ваш email не будет опублікований.Необхідні поля відмічені *

*