Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Як правильно заточити свердло по металу – інструкція з відео

Як правильно заточити свердло по металу – інструкція з відео

Свердла, як відомо, з часом тупляться. Багато їх просто викидають і купують нові. Однак при хазяйському підході до будь-якої справи можна і тупому свердлу дати друге життя. Причому грамотно заточити свердло по металу можна і в домашніх умовах, без застосування якихось «високих технологій».

Для господарських потреб, в основному використовуються свердла малих діаметрів, як правило, не більше 16 мм. Ось про заточення таких дрібних свердел і буде розмова. Найкращий спосіб – обробити свердло на точильному колі. У кожного поважаючого себе господаря в гаражі є «точило». Якщо ні, то другий варіант – закріпити нерухомо в електродриль, шліфмашинку (що є в наявності). Для нас необхідно одне – отримати обертовий точильний камінь (диск).

Слід заздалегідь підготуватися до роботи. Очі слід захищати окулярами, мало що може бути. Приготувати невелику ємність (чашку, банку з-під консервів) для охолоджуючої рідини. Під час заточки свердло буде постійно нгрыватися, і його доведеться охолоджувати.

В якості охолоджувача» можна використовувати воду, машинне масло. Якщо свердло періодично не занурювати в охолоджуючу рідину, то воно перегріється і не зможе надалі витримувати необхідне навантаження і температурний режим при свердлінні. Іншими словами, таке свердло довго служити не буде.

Процес заточування свердла

Заточка свердла проводиться послідовно — спочатку обробляється задня поверхня. Робити це потрібно акуратно, в кілька прийомів. Свердло треба щільно притиснути до поверхні точильного круга. Необхідно звертати увагу на кут заточування, він повинен бути незмінним. В результаті обробки задньої поверхні повинен вийти правильний конус, якщо подивитися на кінчик свердла збоку.

Після цього обробляється ріжуча частина свердла. Тут також необхідно строго витримувати кут. І тільки після цієї операції проводиться вже остаточне доведення задньоъ поверхні. Необхідно стежити за перемичкою, що розташовується на самому кінчику свердла. При правильній обробці свердла її розмір не повинен перевищувати 0,4 мм для свердел діаметром від 8 мм і менше. Якщо свердло більш велике, то розмір такої перемички може бути в межах від 1 до півтора мм.

Читайте:   Як просто відкрутити гайку на болгарці, якщо затиснуло

Не варто приходити у відчай, якщо відразу не вийде — така робота дається тільки з часом. Найкраще перед тим, як приступити до заточування необхідного свердла, потренуватися на яких-небудь інших. В господарстві напевно знайдеться кілька штук, які давно “вийшли з ладу” і просто валяються серед мотлоху.

Головне – отримати навички обробки свердла на наждаку, відчути, як натискати, як «тримати» кут. Якщо заточений пробний «експонат» вставити в дриль і почати свердлити, то відразу стане ясно, яка помилка при заточуванні була допущена.

Потрібно мати на увазі, що свердління виробляє не сам наконечник, а бічні сторони свердла. Багато роблять помилку, намагаючись загострити лише один кінець свердла, не звертаючи уваги на бічні кромки. Для заточування свердел з побідитовим наконечником існує дещо інша методика, більш складна.

Відео від майстра — заточування сверделЗалишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*