Головна / Двері / Як вибрати двері для лазні

Як вибрати двері для лазні

Як вибрати двері для лазні

У нашій статті ми розповімо про специфіку дверей, які встановлюються в саунах, лазнях, парильнях, хамамах і інших видах термічних кабін. Зокрема, з яких матеріалів вони виготовляються і які двері краще всього вибрати.

Головні атрибути парної: пічка, полиці і оздоблення з матеріалів зазвичай цілком займають увагу забудовника, а ось на вибір правильних дверей витрачається як мало часу, так і коштів. Але, саме двері – найбільше використовуються в парильні.

Двері в сауні експлуатується в екстремальних умовах – вони перебувають під впливом високих температур, пари і вологи з одного боку, і постійних температурних перепадів з іншого. При виготовленні дверей для сауни можна використовувати два матеріали, які взмозі витримати значний перепад температур при високій вологості – скло і дерево.

Вимоги до дверей парильні

Існує набір показників відповідності, витримавши які, двері взмозі претендувати на установку в парній. Давайте проаналізуємо, наскільки підходить гартоване скло і дерево (при товщині 8 – 12 мм).

 Термостійкість і пожежобезпечність

Гартоване скло або іншими словами його високоміцні марки взмозі витримувати температури аж до 800 °С. Що характерно, при цьому матеріал сильно не прогрівається. Приміром, дванадцятиміліметрове скло, нагріте з одного боку до + 80 °С, з іншого матиме тільки + 40 °С. Дерево в цьому плані має більші переваги, воно менше гріється, але, поступається за показниками горючості.

Стійкість до деформацій і жолоблення

Скло не абсорбує вологу і не підтримує хімічні реакції з рідинами. Тому його структура в звичайних умовах не змінюється (потрібна була б висока температура – близько 1000 °С і більше). Що стосується деревини, то для дверей оптимально застосовувати липу і кедр, а каркаси виготовляти з модрини, вільхи або дуба.

Читайте:   Де побудувати лазню на ділянці?

Зносостійкість

Відмінна риса дерев’яних виробів в тому, що їх легко, і при цьому недорого можна замінити або ж обшліфувати, таким чином, відновивши поверхню. У разі встановлення скляних дверей, вона може служити необмежений час.

Виділення випарів

Багато сортів деревини – ялина, липа, ялиця, осика в процесі нагрівання виділяють корисні речовини. На противагу цим матеріалам, скло, як продукт високотемпературної обробки з’єднань кварцу, за аналогією з мінватою, керамзитом, шлакоблоками не містить і, природно, не здатне виділяти хімічні речовини. Тобто, все, що могло б виділитися, вже згоріло під час технологічного процесу в печі.

Зовнішній вигляд і простота прибирання

Існує декілька варіантів обробки скла. Найбільш поширений прийом створення декоративного дверного полотна – матування хімічним способом. На такому покритті не видно розводи і відбитки пальців. Догляд за склом можна здійснювати шляхом очищення рідиною виготовленої на основі спирту.

Різноманітність варіантів з дерева вражає – від банального візерунка «ялинка» з рейок до хитромудрих об’ємних панно.

Безпека під час експлуатації

Шліфування і обробку дверей з деревини для лазні необхідно робити особливо ретельно. Гладке скло з плавними крайками або ж м’якими заглушками відповідає самим жорстким нормам безпечної експлуатації.

Дерев’яні двері для саун

Зовні двері для лазні з дерева можуть й не відрізнятися від стандартних міжкімнатних дверей, але все ж різниця є, і не тільки у матеріалах, які використовуються, але і в самій конструкції дверного полотна.

Дерев'яні двері для саун

Основні відмінності дерев’яних дверей для сауни від інших видів дерев’яних дверей:

  • Конструкція каркасу. Оптимальний варіант – виготовити його з твердої породи, наприклад, з дуба, осики, модрини, закріпивши «в шип» меблевим способом з використанням нетоксичного столярного клею і шкантів.
  • Заповнення порожнин. Соти каркаса в міжкімнатних дверях, заповнюються стільниковими матеріалами – картоном або деревно-волокнистими плитами (ДВП). А ось двері для бані рекомендується заповнити нетоксичною і негорючою базальтовою ватою.
  • Обшивка каркаса. Використовуються сприятливі для органів дихання породи, які виділяють хвойну смолу в невеликих кількостях, такі як: липа, смерека або осика. По мірі того, як обшивка зношується, її можна замінити, при цьому не порушується каркас і навіть немає потреби знімати двері.
  • Паробар’єр. Плівка натягаються під обшивкою усередині дверей. Вона не пропускає гарячий пар і захищає утеплювач і тіло полотна і від впливу вологи і високих температур.
  • Дерев’яні двері можна обладнати скляними вставками різного розміру – це позитивно позначиться на ступені безпеки і додасть дерев’яним дверям окремі властивості скляної.
Читайте:   Бронированные двери: какие характеристики нужно учитывать при их покупке

Скляні двері для саун

Розмови про те, що скляні двері представляють небезпеку, так як при випадковому ударі (наприклад, чоловік послизнувся) полотно може лопнути і поранити, не відповідають реальному стану справ. Гартоване скло досить міцне і гнучке, що виключає випадкове і навіть навмисне його руйнування. Цей вид дверей випускається в правосторонньому виконанні, але кріплення і петлі можна легко переставити і двері стануть лівосторонні.

Скляні двері для саун

Зустрічаються скляні двері в коробці з алюмінієвого профілю, з одного боку, це підвищує ціну приблизно на 50 відсотків, але з іншого дає ряд переваг:

  • Зникають «дерев’яні» проблеми – викривлення і знос.
  • Профіль, як правило, має пази для кріплення спеціального силіконового або гумового ущільнювача, тоді як в дерев’яних коробках він наклеєний, і часто з часом відвалюється.
  • Відрізняється більш точними і стабільними розмірами.
  • У вологій парильні типу хамам, де підвищені вимоги до герметичності і корозійної стійкості, полотно з стекла в алюмінієвій коробці – оптимальний варіант.

Така якість, як прозорість скла – важливий фактор пасивної безпеки, вона дає можливість здійснювати контроль за тим, що відбувається усередині приміщення при зачинених дверях. В тому числі, оперативно помітити задимлення, пожежу, втрату свідомості відвідувачем лазні або не вимкнене світло.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*