Головна / Дизайн кімнат / Спальня / Як вибрати штори для спальні

Як вибрати штори для спальні

Як вибрати штори для спальні

Образ будь-якого житлового інтер’єру залежить від тих речей, якими прийнято декорувати вже готове приміщення. Тому, з великою увагою слід ставитися до вибору текстилю для штор, адже з його допомогою кімнату можна перетворити з посередньої в більш привабливу, а також, виправити деякі її недоліки.

Пропонуємо разом з нами зануритися в світ дизайну портьєр, призначених для спальної кімнати і визначити, нарешті, по яким правилам відбувається підбір штор в тому чи іншому випадку.

Якщо говорити про текстиль, дуже часто буває так, що вітчизняний виробник мало в чому поступається зарубіжному в якості своїх виробів, але вартість тканин у нас в рази нижче. Якщо ви бажаєте так чи інакше заощадити на придбанні штор, рекомендуємо вибрати тканину за ціною, більш доступною вашому гаманцю, а на її пошиття економити не слід.

Як вибрати правильні штори для спальні

Визначте потреби

Не секрет, що питанням завішування вікон найчастіше зайняті жінки, а сильна половина воліє всіма можливими способами відсторонитися від процесу вибору тканин та подальшого їх навішування на карниз. Як би там не було, цей факт ще нікого не змусив переглянути необхідність наявності гардин в спальній кімнаті, оскільки всім потрібно час від часу ізолювати простір спальні від цікавих очей або надлишкового сонячного світла.

Якщо ви дорожите своїм приватним життям і не згодні виставляти напоказ все, що відбувається в спальній кімнаті, подбайте про хороші, щільні штори, які забезпечать потрібну захист від сторонніх очей ввечері, а доповнені тюлем – в денний час.

Читайте:   Люстри у спальню: як правильно підібрати і гармонійно поєднувати з іншими елементами освітлення

Як вибрати правильні штори для спальніНавіть якщо вікна сусіднього будинку знаходяться на достатній відстані, може виникнути гостра необхідність в якісному захисту від сонця, яскраві промені якого здатні приносити також і безліч незручностей. У цьому випадку звичних функціональних штор і тюлі може бути не достатньо, тому радимо встановити додаткові римські, віденські, французькі штори або бамбукові жалюзі.

Як вибрати правильні штори для спальніСлід зазначити, що штори можуть бути як функціональними, так і виконувати чисто декоративну функцію. Наприклад, в спальні, де на вікнах встановлені ролети, затишною кімнату можуть зробити акуратні підхоплені кистями гардини з щільної або напівпрозорої тканини. Також, цим варіантом можна скористатися, якщо немає ніякої необхідності в щільному завішуванні вікна: наприклад, спальня виходить на північну сторону або отвір досить малий.

Як вибрати правильні штори для спальні

Враховуйте розташування кімнати і її розмір

Отже, ми визначили, що сторона, до якої звернені вікна спальні, має вирішальне значення при виборі штор так само, як і ваші уподобання щодо необхідності в їх навішуванні.

Тепер зауважимо, що грамотно використовувати текстиль іноді заважають неточні уявлення про реальні можливості простору. Так, в кімнаті з невеликою площею часто відбувається одна й та ж помилка: використовуються надто щільні, густо драпіровані штори з безліччю додаткових декорацій, при цьому, спальня виглядає набагато менше і гірше, ніж може здаватися.

розкішні штори

Виходячи з цього, робимо висновок: у просторій спальні можна і потрібно навішувати розкішні штори, і доповнювати їх, при бажанні, китицями, тонким ламбрекеном, густим тюлем.

У невеликій кімнаті всі ці хитрощі виявляться зайвими, тому варто обмежитися лише функціональними шторами і легким тюлем. При цьому, не прагніть занадто сильно «закрити» віконний отвір, все має бути вміру.

функціональні штори

Вибирайте правильну висоту

Тут мова йде про правильне розташування карниза, до якого прикріплені штори.

Читайте:   Дизайн чорно-білої спальні

У приміщення з високими стелями є великі переваги в порівнянні зі стандартними габаритами. В таких «високих» кімнатах можна дозволити собі багато чого з актуального дизайну штор. Наприклад, повісити портьєри з драпіруванням, великим малюнком, ламбрекеном або великим карнизом; підкреслити висоту кімнати, використовуючи її для демонстрації розкішного текстилю.

Але, тим не менш, існують, все ж, кімнати з високими стелями і невеликою загальною площею. У цьому разі не слід експериментувати з яскравими фарбами і великою кількістю декору для штор, а вибрати тканини нейтральних відтінків з приємною фактурою.

Штори для спальні: як вибрати

Якщо стіни спальні стандартного розміру, але ви бажаєте їх кілька «підняти», скористайтеся стельовим карнизом (або звичайним, але змонтованим як можна вище), а штори нехай лише злегка торкаються підлоги. Якщо цього не зробити, приміщення здасться ще більш присадкуватим.

Штори для спальні: як вибрати правильно

Думайте про гармонію в інтер’єрі

Як було неодноразово сказано раніше, спальня – місце особливе, і більшість з вас, швидше за все, віддадуть перевагу вибрати для цієї кімнати спокійну гаму, приємні натуральні матеріали, виконані в стриманому, але елегантному дизайні інтер’єру.

Коли доходить черга вибирати штори, виникають деякі труднощі, оскільки хочеться виділити спальню, не виходячи з контексту її образу, але зробити це підсилу далеко не кожному. Досвідчений і знаючий фахівець в області дизайну штор допоможе вам використовувати правильні тканини в потрібному співвідношенні, щоб прийти до того, заради чого створювався інтер’єр – до гармонії.

Слід пам’ятати, що штори в спальні повинні стати або її логічним продовженням, або самим кращим чином доповнювати її оточення.

До того, як рішення прийняте, озирніться і оцініть вигляд створеного інтер’єру, адже якщо спальня дихає повітрям і наповнена чистим світлом, слід намагатися зберегти це відчуття, використовуючи такі ж легкі і ненав’язливі штори.

Читайте:   Освітлення в спальні – як організувати, щоб створити затишок?

штори в спальні

Власникам спальні, чий інтер’єр збудований з контрастними поєднаннями кольорів, рекомендуємо дотримуватися цього правила і в випадку з підбором штор.

підбір штор

Погоджуйте свій вибір зі стилістикою інтер’єру

Продовжуючи тему гармонії елементів в інтер’єрі спальні, хочемо нагадати про важливість присутності конкретного стилю, який накладає відбиток на основне і другорядне наповнення. Так, у класичній спальні доречно буде повісити світлі нейтральні штори з підхватами і ніжним квітковим візерунком тканини. Виражений класицизм в кімнаті схвалить використання ламбрекенів у вигляді «черепашок», що обрамляють карниз, але от у сучасному інтер’єрі така велика кількість драпіровок виявиться зайвим і смішним.

Якщо ваша спальня має щось середнє між традиційними стилями і елегантною сучасністю, робіть вибір на користь вишуканих тканин і стриманого дизайну штор.

Для спальні штори

Для спальні штори мають таке ж значення, як диван для вітальні – без них приміщення виглядає досить дивно і справляє враження не завершеного ремонту. Сподіваємося, ця стаття допоможе внести деяку ясність в питанні про вибір традиційних прикрас для вікон, і завдання вже не буде здаватися таким складним. Нехай ваші успіхи надихають вас!Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*