Головна / Дизайн кімнат / Дитяча кімната / Як використовувати балкон в дитячій кімнаті

Як використовувати балкон в дитячій кімнаті

балкон в дитячій кімнаті

Всі засоби чудові, коли з’являється необхідність в організації додаткового простору для дитячої кімнати. Мабуть, слід зробити наголос на грамотному оформленні зони балкона, якщо такий є в кімнаті вашої дитини. Всього лише кілька додаткових квадратних метрів допоможуть вам упорядкувати дитячі речі та іграшки, створити освітлену область для занять і ігор.

Що потрібно і чого не слід робити на балконі дитячої кімнати:

Не складайте на балконі речі

Не захаращуйте простір речами, яким немає місця в інших кімнатах. Дитина хоче цілком і повністю здійснювати контроль за територією власної кімнати і прилеглих до неї зон, але якщо що-небудь буде його бентежити або порушувати відчуття повної свободи, малюк може засумніватися у своїх правах. Запропонуйте дитині самостійно визначити місце на балконі, де можна буде розміщувати те, що потрібно саме йому.

Утепліть стіни та підлогу

Якщо в дитячій кімнаті є балкон, необхідно подумати про належне утеплення, особливо коли потрібно об’єднати один простір з іншим. Якщо, приміром, облаштовувати на балконі робочу зону з письмовим столом, не можна допускати, щоб дитині, яка виконує домашнє завдання, було холодно і некомфортно почувати під ногами крижану поверхню.

Не використовуйте масивні меблі

Не слід розташовувати масивні незручні меблі, навіть якщо у вас є вільна шафа і можна заощадити на покупці нового предмета. Пам’ятайте, балкон взагалі не можна перевантажувати з відомих причин безпеки, а у випадку з дитячою кімнатою, доречні тут будуть легкі вбудовані конструкції або вертикальний ряд полиць.

Світле робоче місце

Перше, про що рекомендуємо подумати при оформленні простору балкону в дитячій – це організація повноцінного робочого місця для дитини. Не має значення, скільки років малюку сьогодні, адже настане день і він піде в дитячий сад, потім в школу. Тому письмовий стіл з зручним ергономічним кріслом або стільцем – це перше, книжкові полиці і ящики для речей – це друге, що необхідно врахувати.

Читайте:   Правильне освітлення дитячої кімнати

В стандартних квартирах, де кімната виходить на балкон, часто, більше немає вікон. Ось чому найбільш вдалим місцем для організації зони для занять виступає саме балкон. Природне денне світло буде кращим освітленням при роботі над домашнім завданням, малюванням, до того ж, вікно буде постачати в приміщення свіже повітря, а споглядання природи за вікном обов’язково відобразиться на якості роботи дитини.

організація повноцінного робочого місця для дитини

Затишний куточок

Незалежно від того, об’єднаний балкон з дитячою кімнатою чи ні, балкон або еркер може послужити відокремленим місцем для відпочинку, читання книг або ігор з хлопцями, які прийшли в гості. Якщо дитяча та лоджія утворюють єдине приміщення, можна оформити зону біля вікна за допомогою стаціонарної лави з м’яким сидінням і подушками, а також, вбудованими в її корпус висувними ящиками, де зручно зберігати потрібні дитині дрібниці, іграшки, літературу.

На лоджії, яка традиційно знаходиться за вікном і балконними дверима, можна просто встановити акуратний дитячий диванчик, а на стіні поряд з ним прикріпити підвісні полиці.

Затишний куточок на балконі

Область натхнення

Зазвичай, якщо дитина захоплена творчістю, після роботи з фарбами, глиною, крейдою – залишається так званий художній безлад. Спробуйте перенести все необхідне юному даруванню на балкон і ви побачите, наскільки чистіше і охайніше стане дитяча, так і інші кімнати, теж.

Поставте кілька квіткових горщиків в зоні творчості вашої дитини. Це і красиво, і корисно, і створює у нього відчуття єднання з природою.

Область для натхнення на балконі

Місце для ігор

Що, якщо всі приміщення дитячої кімнати вже ретельно розплановані і оформлено, з урахуванням необхідних для розвитку дітей зон. Тут і робоча зона, і спальне місце, стелаж з книжками та іграшками. А ось область для рухливих ігор залишає бажати кращого і більш вигадливого виконання.

Читайте:   Скління балкона пластиковими вікнами

Згадайте про балкон, адже він може стати прекрасним місцем, приміром, для спорудження куреня або вігваму. Підлогу можна застелити м’яким зеленим ковроліном, – імітацією галявини, а стіни обклеїти неоновими шпалерами. Все це неодмінно сподобатися дітям, які, в особисте користування отримають свій власний чарівний світ.

Місце для ігор на балконі

Міні спортзал

Про фізичний розвиток дитини не можна забувати і намагатися усіма способами стимулювати його бажання займатися спортом. Звичайно, не обов’язково встановлювати на балконі бруси або інший гімнастичний снаряд. Хоча, це доречно зробити, якщо балкон дитячої кімнати є частиною вашого просторого заміського будинку.

Розміри звичайного, середньостатистичних розмірів балкона можуть вмістити, наприклад, невеликий велотренажер, скакалку, гантелі, фітбол, і т. п.

Міні спортзалГардеробна і комора

Звільнити корисну площу дитячої кімнати і, загалом, розширити її можна, якщо облаштувати на балконі область для зберігання основної кількості речей. Вибирати, в першу чергу, вам: це можуть бути іграшки, сезонний одяг, запасні покривала і подушки, взуття та інше, чим не бажано захаращувати простір.

Як ми вже говорили раніше, краще, якщо речі будуть зберігатися в легких мобільних контейнерах, на підвісних поличках і скриньках.

Організація гардеробної на балконі дозволить повністю виключити наявність такого, не завжди зручного предмету меблів, як шафа або комод. До того ж, це допоможе виробити у дитини здатність акуратно використовувати простір, і складати одяг у відведених для неї місцях.

Гардеробна і комора

Облаштовуючи ту чи іншу зону дитячої кімнати, а балкон, особливо, залучайте до цього процесу своїх дітей. Адже для них таке заняття буде дуже пізнавальним і захоплюючим, а ви придбаєте цінних помічників для майбутніх перетворень у вашому домі.One comment

  1. Якщо планується використовувати балкон як зони відпочинку в літній час, то не обійтися без меблів. Краще використовувати легкі плетені комплекти, які не бояться сонця і вологи, прикрасити їх можна м якими подушками, які доведеться прибирати під час сильних злив. Ще один недорогий і найпоширеніший варіант меблі з кольорового пластику.

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*