Головна / Дизайн кімнат / Кімната 18 кв. м. – дизайн інтер’єру, зонування і варіанти планування

Кімната 18 кв. м. – дизайн інтер’єру, зонування і варіанти планування

дизайн кімнати в 18 кв. мПриступаючи до ремонту будь-якого житлового приміщення, ми, перш за все, визначаємо його призначення. Що ми хочемо бачити в підсумку: простору вітальню або спальню, а може поєднаний простір, не обмежений однією функцією?

Сьогодні поговоримо про дизайн і зонування кімнати в 18 кв. м. При дефіциті квадратних метрів часто доводиться в одному житловому приміщенні поєднувати декілька функцій, наприклад, вітальня-спальня або вітальня-їдальня.

Буває, що в загальній кімнаті проживає дитина-підліток, і йому необхідно облаштувати комфортне робоче місце.

Розглянемо кілька варіантів дизайну кімнати в 18 кв. м.

Однокімнатна квартира з житловим приміщенням у 18 квадратних метрів

Починаючи самостійне життя, ми часто купуємо однокімнатну квартиру. Це так званий старт у велике життя. Кожен прагне облаштувати своє перше житло максимально комфортно. Це важливо і для одинаків, і для молодої сім’ї. Як відомо, часто відносини розбиваються про необлаштований побут, тому так важливо виконати правильне зонування.

Які функції ще можна поєднати в одному приміщенні?

Однокімнатна квартира з житловим приміщенням у 18 квадратних метрів

Любителям молодіжних вечірок та свят важливо створити в приміщенні невимушену і достатньо простору обстановку. Важко це зробити в невеликому просторі. Однак якщо у вашому будинку кухні обладнані електроплитами, то існує можливість об’єднання кухні з житловою кімнатою за умови, що стіна між приміщеннями не є несучою. Між двома різними за призначенням приміщеннями прекрасно розміститься зона їдальні.

зона їдальні

Візуально два приміщення можна розділити невеликою перегородкою або барною стійкою, а також фактурою або кольором підлоги і стін. А об’єднати загальними колірними плямами, використовуваними в обох приміщеннях, щоб зберегти цілісність простору.

Читайте:   Як вибрати штори для вітальні: красивий декор

приміщення можна розділити невеликою барною стійкою

Володарі газового обладнання, очевидно, засмутилися, думаючи про те, що їм неможливо «розсунути» стіни між даними приміщеннями. Є вихід. У стіні між кухнею і вітальнею встановлюються розсувні двері. У відкритому стані дверей поділ приміщень відсутнє, а в потрібний час кухня з легкістю ізолюється від житлового простору.

розсувні двері між кухнею і вітальнею

Для молодої пари кімнату можна розділити на три зони: загальну, що сполучає в собі вітальню і спальну зони, а так само кабінет для молодої людини і невелику дамську кімнату – будуар. При бажанні дані невеликі приміщення можна ізолювати, наприклад, текстилем або ширмою.

Окремо хочеться сказати про меблі трансформари, які завжди до речі в невеликих приміщеннях або у приміщеннях, наділених різними функціями. Завдяки дизайнерам і конструкторам, які рік за роком працюють в цьому напрямку і придумують різні варіанти трансформації меблів, ми можемо значно покращити комфорт наших осель.

Облаштовуємо кабінет або робоче місце в малогабаритній квартирі

Часто в малогабаритних квартирах у вітальні обладнають місце для міні-кабінету або робочої зони дитини. Дуже важливо, щоб ця зона не вибивалася із загального простору, а гармонійно вписувалася в нього.

робоче місце в малогабаритній квартирі

Робочу зону можна вигородити перегородкою або більш легкою конструкцією – стелажем, як би ізолювавши її від простору вітальні.

виділення робочї зони перегородкою

Ще один варіант міні-кабінету або маленької майстерні в вітальні – розташування їх у шафі або ніші, доповненої спеціальною підсвіткою. По закінченні роботи стіл і стілець засуваються у внутрішній простір, двері зачиняються, і інтер’єр кімнати, площею 18 метрів квадратних знову несе єдину функцію – функцію вітальні.

Ще один варіант міні-кабінету

З-за неможливості виділити окреме місце під кабінет, його часто влаштовують в спальній кімнаті. Що б не заважати своїй другій половині відпочивати, робочу зону все ж краще ізолювати. В якості перегородки відмінно підійдуть портєры з щільної тканини.

Читайте:   5 вишуканих дизайнів кухні світу: Франція

місце під кабінет в спальній кімнаті

Квартири-студії

Відмінною рисою квартир-студій, модних останнім часом – є відсутність перегородок. Виняток становлять перегородки санвузлів і спалень. Варіант однокімнатної квартири-студії підходить для людей, що живуть на самоті, або для родини, що складається не більш ніж з двох осіб, так як єдиний простір не передбачає усамітнення – все і всі на видноті. Як правило, подібне житло обирають творчі та активні люди, молоді пари або холостяки.

Квартири-студії

Квартиру-студію зазвичай не перевантажують меблями, приміщення лише візуально ділять на зони. А спочатку невелика житлова кімната 16-18 або навіть 20 кв. м. стає просторіше за рахунок приєднання кухні та передпокою (повністю або частково).

Варіант однокімнатної квартири-студії

В даний час все частіше з невеликих квартир в «хрущовках» завдяки перепланування організовують квартири-студії. Погодьтеся, що набагато приємніше жити в просторому приміщенні, ніж в затиснутому стінами і стелею замкнутому маленькому просторі.

Пробивається отвір (після відповідних погоджень) між вітальнею і кухнею, закривається прохід з коридору в кухню. У нішу, що утворилася в кухні встановлюється холодильник, а з боку коридору можна зробити невелику комору або шафу.

Кілька порад щодо збільшення простору житлової кімнати

Намагайтеся не перевантажувати невеликі за площею кімнати меблями, а так само робити їх дуже темними, інакше ви візуально ще більше зменшити їх площу. Віддавайте перевагу світлим відтінкам.

як збільшити простір житлової кімнати

Дзеркала допомагають візуально «розсунути стіни», збільшити простір і наповнити його додатковим світлом – є відмінним рішенням для невеликих приміщень.

Розширений дверний проріз між вітальнею і коридором з розсувними дверима також допоможе в денний час збільшити простір, об’єднавши передпокій з вітальні. При необхідності приміщення з легкістю ізолюється.

Часто наше життя диктує умови, коли необхідно переглянути призначення існуючих приміщень – це створення сім’ї, народження дитини і ін. Підійдіть творчо і продумано до перепланування, ремонту або з поділу на зони, і тоді навіть у невеликій квартирі можна жити досить комфортно і дружно.


Рекомендуем прочитать:
One comment

  1. Правильне зонування може багато значити) Коли ми купляли з чоловіком двокімнатну квартиру дизайнер перетворила її майже на трикімнатну)

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*