Головна / Будівництво і ремонт своїми руками / Плінтуси на стелю — інструкція по монтажу

Плінтуси на стелю — інструкція по монтажу

Плінтуси на стелю — інструкція по монтажу

У цьому покроковому майстер-класі ми навчимо вас правильно кріпити плінтуси на стелю. Розповімо про нюанси монтажу при наявності натяжної стелі, стикування по кутах. Допоможемо вибрати відповідні засоби для фіксації багета.

Крок №1: Інструменти і підготовчі роботи

Заздалегідь підготуйте стусло або торцеву пилу для рівного підрізування стельового плінтуса під 45 градусів в кутах, олівець і рулетку, гострий ніж, шпатель, клей, голки або дрібні цвяхи. Якщо плануєте фарбувати плінтус в інший колір для кращого поєднання з інтер’єром, використовуйте фарбу на водній основі, а щоб вона краще лягала на поверхню – ґрунтовку. Якщо встановлена натяжна стеля, якысно пофарбувати багет після монтажу буде проблематично. Тому перший шар фарби наносимо до кріплення на стіну і чекаємо, поки вона підсохне.

Крок №2: Уривок кутів багета і початок монтажу

Починаємо роботу з кутів приміщення. Важливо, щоб в цих місцях галтелі бути підрізані по мінімуму. Прикладаємо перший багет на суху, відзначаємо олівцем місця спила кутів. За допомогою стусла і ножівки запилюють краї двох плінтусів під 45 градусів в різні напрямки, щоб зробити куточок. Знову прикладаємо і дивимося, чи всі рівно. Якщо краї нерівні, підпилюємо або шліфуємо їх за допомогою болгарки, поки не доб’ємося ідеального результату.

Час наносити клей. Деякі фахівці замість клею застосовують шпаклівку. У цьому способі є як свої плюси, так і мінуси. Багет зі шпаклівкою доводиться довше утримувати, щоб він надійно приклеївся до поверхні, роботу можна проводити тільки на підготовчих етапах ремонту після вирівнювання стін, на відміну від нанесення клею. Однак при нанесенні шпаклівки для фіксації можна перевірити якість вирівнювання стін, стелі і якщо є зазори, їх потрібно обов’язково закрити. Якщо стеля натяжна, наносимо клей на край, який прилягає до стіни, і на стикові торці. Прилеглу поверхню до стелі залишаємо недоторканою. Якщо ваша стеля облицьований плиткою, шпалерами та іншими видами обробки, наносимо додатково клей по верхньому контуру, приклеюючи плінтус на стелю. Приклеюєний карниз підрівнюємо. Прикладаємо на суху наступну частину і при необхідності підвертаємо приклеєний карниз, щоб отримати рівне з’єднання. Примикання між стіною і карнизом промазуємо цим же клеєм або акриловим герметиком, надлишки видаляємо чистою ганчіркою.

Читайте:   Як знайти роботу будівельнику?

Крок №3: Продовження монтажу стельового плінтуса

Зістикували перші два багета, рухаємося далі. За нашим проектом, якщо продовжити зміцнювати цілий плінтус, то до кута залишається невеликий проміжок, доведеться клеїти маленький шматок. Виглядає це некрасиво. Щоб виправити ситуацію, укорочуємо цілий карниз. Наступний шматок вийде довше, і ми вирівняємо обидві частини плінтуса. Наносимо клей.

Робимо акуратний і красивий стик за допомогою голок, вставляючи їх в отвори. Коли клей повністю висохне, витягуємо їх.

Підганяємо наступний шматок, запилюємо карниз на іншу стіну, приклеюємо і стикуємо. Аналогічно продовжуємо по всьому периметру кімнати.

Крок №4: Фінальне фарбування карнизів

Коли стики після повторного нанесення клею підсохнуть, беремо кисть, підфарбовує їх. Щоб не забруднити  стелю, вставляємо між ним і плінтусом чистий шпатель.

Промазали стики, наносимо другий шар фарби на весь карниз. Якщо боїтеся вимазати стелю, необов’язково промащувати фарбою весь багет. Невеликий зазор 2-3 мм від стелі допустимо, так як ми вже попередньо фарбували плінтус на самому початку. Коли фарба висохне, приступаємо до наступних ремонтних робіт. Монтаж стельового плінтуса своїми руками закінчено.

 


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*