Головна / Меблі для дому / Правила розміщення меблів в кімнаті

Правила розміщення меблів в кімнаті

Правильна розстановка меблів в кімнаті стає запорукою не просто красивого, але і комфортного інтер’єру. Поради та рекомендації дизайнерів, які допоможуть грамотно, продумано розмістити кожен предмет меблів в будь-якій кімнаті будинку, незалежно від її призначення.

Функціональність

Скільки людей будуть користуватися цією кімнатою? Скільки місць для сидіння потрібно? Чи будуть гості ночувати у вітальні? Чи потрібен на кухні повноцінний обідній стіл або досить куточка для сніданку? Тільки відповівши на всі ці питання, вирішивши, як і хто буде користуватися кімнатою, можна приступати до подальшого планування розстановки меблів.

Правила розміщення меблів в кімнаті

Вибрати фокусну точку

В кожній кімнаті повинен бути один найпомітніший предмет, яскравий акцент. Ним може стати масивний диван, незвичайне узголів’я ліжка, дизайнерський торшер, гарний вид з вікна. Саме від фокусної точки потрібно відштовхуватися, розставляючи інші предмети меблювання і декор.

Якщо в кімнаті є телевізор, то відстань від нього до дивана і крісел має бути в три рази більшою розміру екрану по діагоналі.

Правила розміщення меблів в кімнаті

Починати з найбільшого предмета меблювання

Це, звичайно, диван у вітальні, ліжко в спальні, письмовий стіл в кабінеті і шафи скрізь, де планується облаштувати місця зберігання. Таким предметам меблів потрібно найбільше місця, тому потрібно точно вирішити, де і як їх розмістити. До речі, дизайнери не радять присувати всі меблі до стін, якщо, зрозуміло, розміри приміщення дозволяють.

Правила розміщення меблів в кімнаті

Симетрія

За словами дизайнерів, симетрична розстановка меблів в кімнаті, наприклад, два крісла з боків від дивана або два невеликих дивана навпроти один одного, робить приміщення більш офіційним, суворим, розташовує до спілкування. Кімната з несиметричною розстановкою меблів виглядає більш невимушено.

Читайте:   Стільці для кухні: на що орієнтуватися при покупці?

Правила розміщення меблів в кімнаті

Вільний прохід

Навіть якщо кімната не прохідна, потрібен вільний простір, щоб дійти, наприклад, до вікна. Дизайнери радять направляти рух не через групу місць для сидіння, а навколо них і не блокувати «транспортний потік» невдало встановленим кріслом.

Фахівці вважають, що двоспальне ліжко повинно стояти таким чином, щоб встати з нього можна було з двох сторін. Це набагато зручніше, ніж перелазити через лежачу поруч людину. Таку розстановку використовувати можна тільки в крайніх випадках, якщо спальня зовсім крихітна, а розмірами ліжка жертвувати не хочеться.

Правила розміщення меблів в кімнаті

Контраст

Дизайнери впевнені, що форми меблів повинні контрастувати між собою. Наприклад, округле м’яке крісло і журнальний столик суворої квадратної або прямокутної форми. Або, навпаки – круглий столик або замінивший його пуф поруч з кріслом зі строгими формами. Такий контраст дозволяє отримати гармонійний і красивий інтер’єр.

Правила розміщення меблів в кімнаті

Баланс

Очі входячи в кімнату повинні рухатися вгору і вниз, оглядаючи простір. Високі предмети повинні компенсуватися чимось, розташованим близько протилежної стіни. Два високих предмета меблів не варто встановлювати поруч один з одним, вважають дизайнери.

Правила розміщення меблів в кімнаті

Достатньо місця для руху

Йдеться про те, що, наприклад, журнальний столик не повинен заважати людям, що сидять на дивані, зручно витягнути ноги — між ними має бути близько півметра. А навколо обідньої групи слід залишити достатньо місця, щоб спокійно відсунути стілець і встати — близько 70-90 сантиметрів.

Правила розміщення меблів в кімнаті

Групування

Багато предметів меблів йдуть в комплекті з іншими. Наприклад – стіл і стільці, крісло і журнальний столик, диван і пуф, ліжко і тумбочки з боків. Такі групи потрібно правильно об’єднувати і розставляти, зонуючи кімнату. Крім того, дизайнери радять не забувати про освітлення. Наприклад, в куточку для читання обов’язково потрібен торшер або бра.

Читайте:   Як зробити меблі з дерева своїми руками, фото, відео

Правила розміщення меблів в кімнаті

План

Просто накреслений від руки за розмірами кімнати або створений за допомогою спеціальних комп’ютерних програм. Тільки грамотне планування з урахуванням розташування розеток, вікон, міжкімнатних дверей дозволить вам розставити меблі так, щоб всім було комфортно і інтер’єр вийшов максимально гармонійним.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*