Головна / Вікна / Рулонні штори своїми руками – покрокова інструкція

Рулонні штори своїми руками – покрокова інструкція

Варіантів декорування віконних прорізів в наш час з надлишком. Але якщо кімната порівняно невелика, то вибір дещо обмежений. Масивні полотна лише «крадуть» корисну площу, тканинні штори в деяких приміщеннях (в тій же кухні) швидко забрудняються, установка жалюзі не завжди можлива чи доцільна.

Наприклад, для вікон з нестандартними розмірами доведеться робити замовлення за своїми кресленнями і за це доплачувати. Рулонні штори, які легко «кинути» або розгорнути, у багатьох випадках – оптимальне рішення. А як їх виготовити своїми руками, причому з незначними витратами, читач дізнається, ознайомившись із цією статтею.

Рулонні штори своїми руками


Автор звертає увагу, що мова йде саме про рулонны штори. Їх нерідко плутають з так званими «римськими», хоча це дещо різні конструкції. Схожість лише в окремих деталях, а принципова відмінність – у схемі «підйомника».

Принцип роботи рулонної штори

До складу конструкції входить валик (його іноді називають роликом), на якому фіксується зріз полотна, яке накручуэться при його підйомі. Більш складний варіант – касета, куди «ховається» вал-штанга.

Ролик обертається на осі, яка кріпиться з допомогою кронштейнів кількома способами:

  • На раму стулки, вгорі. Це не завадить відкриванню вікон навіть при спущеній шторі.
  • У верхній частині прорізу. Не зовсім зручно, але таке рішення дозволяє прикрити все вікно одним полотном, як жалюзі.
  • На стіну. Як варіант, на боковини віконного отвору. Такий спосіб кріплення дозволяє практично повністю виключити появу в кімнаті протягів.
Читайте:   Ремонт і реставрація пластикового підвіконня

Рулонні штори своїми руками

Спосіб управління рулонними шторами

  1. Ручний. В двох словах – «потягнув за мотузочку», і штора піднялася або опустилася.
  2. Автоматизований. Управління більш зручний, але доведеться встановлювати міні-двигун, визначатися з його потужністю, думати, як зробити повний привід. І це ще не всі труднощі. Для виготовлення рулонних штор своїми руками – не кращий варіант.

Вибираємо тканину для рулонних штор

Що врахувати:

  1. Коли полотно опущено, виворітна сторона проглядається з вулиці. Висновок – для таких конструкцій потрібно використовувати матеріал двосторонній.
  2. Вони можуть застосовуватися не тільки як єдиний варіант затінення вікон, але і в поєднанні з іншими дизайнерськими рішеннями у вигляді щільних штор, що підвішуються на гардини. Виходячи з цього, вибирається тканина. У першому випадку вона повинна бути щільною, а в другому можна використовувати напівпрозору. Така рулонна штора дозволить лише злегка затінити приміщення, за аналогією з жалюзі.

Звичайна тканина (наприклад, часто використовуються льон, гобелен) вимагає додаткової обробки, що передбачає просочення полотна спеціальними складами з приставкою «анти», тобто захищають рулонні штори від бактерій, статичного заряду, гниття. Це особливо актуально для специфічних приміщень – кухні, ванної кімнати. Оптимальним варіантом фахівці вважають поліестр (частіше вживається назва поліестер).

Додаткові елементи конструкції

Рулонні штори своїми рукамиОбважнювач

Являє собою дерев’яну (пластикову) рейку, яка кріпиться на нижньому зрізі полотна. Призначення зрозуміле – це своєрідний груз, при опусканні рулонної штори тягне її вниз. Металевий пруток або щось подібне використовувати не варто. Якщо метал почне іржавіти, то на полотні з’являться плями. Повністю вивести їх не вийде, перевірено.

Підв’язки

Вибір є – стрічки, шнури. Кількість залежить в першу чергу від ширини полотна рулонної штори. Основний критерій – зручність підйому/спуску. При визначенні довжини кожного регулювального елемента слід подвоїти висоту полотна і додати кілька см, як необхідний запас (близько 12 – 16) . Він потрібний для фіксації штори в тому чи іншому положенні, коли доведеться робити підв’язку (вузликом, бантиком – кому як звичніше).

Читайте:   Енергозберігаючі Вікна: Оптимальне рішення енергозаощадження

Вал-штанга

У саморобних конструкціях бажано використовувати дерев’яну заготовку. З виробом з металу працювати складніше. По-перше, знадобиться тонкостінна труба, до того ж з нержавіючої сталі. По-друге, її кріплення на кронштейнах також викличе певні труднощі. Рекомендований діаметр – від 25 до 50 мм, в залежності від висоти вікна.

Рулонні штори своїми руками

Як провести заміри

Як проводити заміри, вирішувати тільки майстрові. Рулонна штора може прикривати або весь отвір, або раму, або конкретну стулку. Необхідно лише з кожної сторони полотна залишити на 15 – 20 мм для того, щоб можна було зробити загини матеріалу і прострочити на машинці.

Але це якщо мова йде про тканини. У деяких випадках використовуються полотна з бамбука, щільної плівки п/е, є й інші варіанти. Але сенс зрозумілий, а гарній господині про те, що таке припуск, розповідати не потрібно.

Рулонні штори своїми руками

Рулонні штори своїми руками

Підготовка рулонної штори

  • Якщо полотна односторонні (мається на увазі забарвлення), то їх потрібно зшити, приклавши виворітними сторонами один до одного. Відповідно, при використанні для рулонної штори двостороннього матеріалу даний пункт пропускається.
  • Вантаж можна кріпити по-різному. Один з варіантів – в кишеньку, який розташовується в нижній частині полотна, по всій його ширині. Отже, і тут доведеться зробити «рядок» після того, як вантаж буде укладений.
  • Останній етап – обробка парою, так як після цього рулонну штору можна вивішувати.

Кріплення вал-штанги

На малюнках показані деякі способи, і якісь додаткові пояснення навряд чи потрібні.

Кріплення вал-штанги рулонної штори

Кріплення вал-штанги рулонної штори

Кріплення штори до валику

Тут також нічого складного немає – скобами (степлером), кнопками і так далі. Хтось робить це за допомогою довгого замку-«блискавки». Як варіант знімної конструкції – на невеликі гачки.

Фіксація підв’язок

Аналогічно полотну рулонної штори. Як розташувати на валику, зрозуміти нескладно, орієнтуючись на ширину тканини.

Читайте:   Змащування пластикових вікон: чим і як

Кріплення вал-штанги рулонної штори

Природно, що по закінченню складання перевіряється працездатність рулонної штори.

Прийнято вважати, що рулонні штори встановлюються у верхній частині віконних прорізів. Але якщо подумати, то їх можна використовувати і по-іншому. Наприклад, для зонування кімнати. Конструкція, закріплена на стелі, дозволить в будь-який час або встановити декоративну перегородку, або швидко її прибрати. Чим не вирішення проблеми невеликих приміщень?

«Увімкніть» фантазію, шановний читачу, і ви обов’язково знайдете і інше, не менш раціональне застосування рулонних штор, зробленим своїми руками. Якщо в будинку є скляні двері, то це хороший спосіб тимчасово «захистити» кімнату (при необхідності) від сторонніх поглядів. Те ж повною мірою відноситься і до засклених балконів (лоджій).

Викладена інструкція містить лише перелік робіт і рекомендації по окремих етапах. Виготовлення рулонних штор вимагає творчого підходу, з урахуванням особистих поглядів на питання оформлення інтер’єру приміщення, його специфіки та ряду інших моментів. Якщо підійти до цього процесу творчо, з розумінням технології робіт, то своїми руками можна виготовити будь-які рулонні штори – за способом кріплення, матеріалу, відтінку тканини і так далі. Приміром, використовувати на стрічках липучки, гудзики. Зробити декоративні підв’язки. Сплести їх нескладно й своїми руками, з різнокольорових шнурів.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*