Головна / Інструменти для будівництва і ремонту / Самостійне кріплення полиць до стіни своїми руками

Самостійне кріплення полиць до стіни своїми руками

Існуючий стереотип, що чоловік повинен вміти забити цвях і як мінімум бути здатним повісити полку на стіну, давно відійшов у минуле. Сьогодні і чоловіки не всі вміють щось прибити, і жінки не вважають за потрібне виходити заміж, тільки щоб в будинку виконувалася «чоловіча» робота. Насправді прикріпити до стіни полицю не так вже й складно, але в залежності від конструктивних і обробних особливостей поверхні і товщини полиці існують нюанси, знати які просто необхідно при виконанні робіт.

Самостійне кріплення полиць до стіни своїми руками

Методи кріплення настінних полиць

Основний момент в кріпленні полиць – це надійність конструкції. Вона не повинна впасти ні коли на неї буде встановлений вантаж, ні через кілька років. Існує кілька перевірених способів кріплення:

1. Потайний. Всі елементи, з допомогою яких полка тримається на стіні, приховані, а вся конструкція створює враження легкості і невагомості. Такий спосіб не використовується на гіпсокартонній перегородці з товщиною менше 10 см. Ідеально підходить при наявності бетонної або цегляної стіни.
2. З використанням кронштейнів. Таке кріплення досить надійне, але воно видиме — приховати його неможливо. Для того щоб не зіпсувати інтер’єр, кронштейни замінюють куточками або купують декоративні, стилізовані кріпильні елементи.
3. З використанням спеціалізованих тримачів. Застосовують для навішування скляних полиць. У такому кріпленні присутні додаткові прокладки з гуми або силікону, вони захищають скло полиці. Одним з різновидів можуть бути присоски.
4. На куточках і петлях. Найпростіший і популярний спосіб кріплення, робота не займе часу, підходить для будь-яких поверхонь. При необхідності кріплення підсилюють клеєм або цементом, відповідно полка витримає будь-яке навантаження.
У простих випадках для того, щоб повісити полицю, будуть потрібні дюбелі і саморізи. Якщо поверхня з гіпсокартону має потовщену штукатурку, застосовують анкери.

Матеріали виробів та інструменти

Важливо спочатку підготувати всі матеріали та інструменти. При різних способах кріплення і матеріалах, з яких виконані полки, будуть потрібні різні деталі та інструменти. Але загальний огляд необхідного скласти можна. Матеріали для конструкції:

 • гіпсокартон – такі полиці добре виглядають і кріпляться до будь-якої поверхні;
 • дерево – популярний і довговічний матеріал;
 • ДСП/ЛДСП – висока зносостійкість і вологостійкість, добре переносить температурні перепади;
 • скло – стильний дизайнерський матеріал, відмінно підходить до багатьох інтер’єрних стилів;
 • пластик-легкий, загальнодоступний, недорогий, промисловість виготовляє з пластику нескінченну кількість варіацій навісних полиць;
 • метал – полиці з такого матеріалу використовуються рідко, тільки при оформленні дизайнерського інтер’єру, для роботи з металом може знадобитися зварювальний апарат.

Практично всі застосовувані інструменти для установки знайдуться у будь-якого домашнього майстра. А саме:

 • рівень будівельний;
 • повний комплект кріпильних деталей;
 • перфоратор (для робіт із залізобетоном), ударний дриль;
 • шуруповерт;
 • лобзик;
 • пластмасові дюбелі;
 • свердло;
 • молоток;
 • маркер або олівець;
 • гайковий ключ для роботи з різними видами анкерів.

Залежно від складності кріплення додатково для міцності застосовують розчин цементу.

Читайте:   Выбираем болгарку для дома: какие параметры важны для домашнего мастера?

Як повісити полицю на прихованих кріпленнях

Невидиме кріплення – відмінне дизайнерське рішення. Такі полки добре вписуються в будь-який інтер’єр, але прибити полицю саме в такому варіанті можна не на будь-яку стіну. Існують певні вимоги, які необхідно вивчити перш, ніж приступити до роботи. Що зробити в першу чергу:

1. Визначити параметри стіни. Приховане кріплення підходить для бетонної поверхні товщиною 105 мм або для цегляної – товщина 250 мм. Якщо ці параметри не відповідають нормам, потрібні допоміжні деталі. На гіпсокартонну стіну встановити полку з прихованим монтажем також можна, але використовують її виключно як декоративний елемент для зберігання легких сувенірів.
2. Визначити параметри полиці. Масивну важку полку прибити складніше, ніж легку. Матеріал виготовлення не повинен прогинатися, мати тріщини. Для легких предметів декору застосовна товщина від 30 мм, для більш важких елементів або книг – від 45 до 60 мм.
3. Підібрати кріпильні елементи. Для правильного підбору важлива товщина і структура стіни і полки, а також функціональна спрямованість конструкції. При прихованому кріпленні будуть потрібні металеві стрижні (діаметром 10-12 мм) і навісні петлі, їх кріплять зі зворотного боку полки.

Прикріплення конструкції

Першим етапом стане прикріплення петель зі зворотного боку виробу. Далі все залежить від обраного кріпильного матеріалу. Якщо беруть шурупи, слідують наведеній інструкції:

1. Вимірюють проміжки між петлями.
2. Дані виміри проектують на стіну, на ній маркером відзначають точки кріплення. Щоб полиця висіла рівно, використовують рівень.
3. Перфоратором висвердлюють отвори згідно виробленим вимірам.
4. В отвір вставляють пластмасовий дюбель. Деякі воліють дерево, але майстри не радять – не надійно, з часом матеріал розсохнеться і полиця впаде.
5. Закрутку шурупів проводять максимально близько до стіни, але залишаючи невеликий зазор.
6. Навішують полицю прикрученими до неї петлями на шурупи.

Таким чином кріплять вироби, на які в подальшому не припускають ставити великих і важких предметів. Якщо збираються використовувати конструкцію для більш серйозних речей, шурупи замінюють металевими штирями і виконують наступні кроки:

1. Маркером по стіні проводять лінію в місці навішування полки (по довжині і ширині), вивіряють її за рівнем.
2. Відступають від краю проведеної лінії і прокреслюють відрізки за розміром рівні потрійній товщині полки. За цими відмітками висвердлюють отвори для крайніх штирів.
3. Між крайніми на рівних проміжках свердлять отвори і вкручують штирі проміжні. Чим більше майбутнє навантаження на конструкцію, тим більше встановлюють штирів, тим менші між ними проміжки (але без фанатизму – частокіл тільки зіпсує стіну і виріб).
4. Штирі вкручують в стіну строго перпендикулярно, оптимальна відстань між ними від 10 см.
5. Відміряють потрійну товщину полиці, саме на цю відстань штир входить в виріб.

Самостійне кріплення полиць до стіни своїми руками

Це найпростіші і популярні способи невидимого кріплення. Є й інші, але виконувати їх найкраще фахівцям.

Монтаж полички на стіну з гіпсокартону

Не спеціалісти бояться навішувати важкі полиці на гіпсокартонні стіни. Але досвідчені майстри стверджують – зробити це цілком можливо. За умови, що збудована стіна за всіма будівельно-технічними правилами, сам гіпсокартон високої якості. Максимальна вага, яку витримує стіна з такого матеріалу, 55 кг. Але орієнтуватися на дану цифру не варто, на практиці вага полиці з усім можливим вмістом не повинна перевищувати 15 кг.

Читайте:   Який акумуляторний шуруповерт вибрати

Існує кілька способів монтажу будь-яких пристроїв і елементів меблів до стін з гіпсокартону, найпростіші і доступні:

1. Закладні бруси – оптимальний спосіб (підходить для новачків). Бруси обраної товщини фіксують в місці кріплення полки до стіни.
2. Безпосередньо до ГКЛ за допомогою кріплень: «парасолька», дюбель-метелик, кріплення Моллі.
3. Із застосуванням металевих профілів. Довжина саморіза повинна трохи перевищувати товщину гіпсокартону – на 6 мм.
4. Анкер. Полиця, встановлена за допомогою такої арматури, витримає великі навантаження навіть на гіпсокартонній стіні.

Самостійне кріплення полиць до стіни своїми руками

Найнадійніший спосіб закріпити на гіпсокартоні не тільки полицю, але і будь-яке інше навісне обладнання (техніку, шафи) – це монтувати його безпосередньо на металевий каркас спеціалізованим кріпленням. Покрокова інструкція виконання робіт:

1. З’ясовують місця проходження ребер каркаса, проектують на стіну і намічають, де будуть розташовані кріплення.
2. Свердлять отвори через гіпсокартон до самого металевого профілю.
3. Вставляють в кожен отвір по дюбелю-метелику і вкручують в них анкери з кріпленнями.
4. Анкери не затягують до упору, залишають зазор між стіною і кінчиком кріплення.

Самостійне кріплення полиць до стіни своїми руками

Позитивними особливостями такого монтажу стають:

1. Довговічність і надійність.
2. Можливість навантажувати полку важкими предметами.
3. Відсутність навантаження на гіпсокартон.

З недоліків фахівці відзначають:

1. Основою будови повинен бути саме металлокаркас.
2. Трудомісткість робіт. Важливо точно знати, де проходить металеве «ребро», в іншому випадку гіпсокартон «прикраситься» непотрібними отворами.
3. При численних навантаженнях, неправильно підібраними матеріалами, неякісно зробленою роботи – з часом зруйнується не тільки кріпильне з’єднання, але і вся панель приміщення.
Такий же порядок робіт, як і з гіпсокартонними стінами, дотримується при монтажі полиць на поверхні, обшиті пластиковими панелями. Потрібні довгі, 7-8 см, анкери і дюбель-метелик.

Полиця для ванної на кахельну плитку

Часто кахлем обробляють не тільки санвузли, але і кухню. І там і там полки не просто частина інтер’єру, а необхідність. Труднощі навішування полягає в складності свердління самої плитки, роботу виконують так, щоб не зіпсувати зовнішній вигляд облицювання.

Важливо придбати якісний інструмент – дриль, що працює на різних обертах, починають роботу на малих, поступово збільшуючи.

Етапи проведених робіт:

1. Визначають, де в приміщенні проходять труби, повітропровід, проводка.
2. Намічають крайні, а потім проміжні точки кріплення, проводять горизонтальну лінію, використовуючи будівельний рівень.
3. Найпростіше свердлити в міжплиткових швах. Якщо кахель спочатку укладали правильно, рівнем можна не користуватися. При неможливості повісити полицю, зробивши кріплення між плитками, акуратно свердлять кахель. Отвір виконують посередині (± 1-2 см) плитки. Свердління по краях викличе появу тріщин.
4. Щоб свердло не ковзало, позначений маркером отвір заклеюють звичайним скотчем хрест-навхрест.
5. Свердлять на малих обертах, часто зупиняючись, щоб свердло не перегрівалося.
6. Просвердливши наскрізь кахельну плиту, замінюють дриль на перфоратор і продовжують роботу, але вже просвердлюючи отвір безпосередньо в стіні. Бур на перфораторі вибирають трохи менше, ніж свердло на дрилі (щоб не зачепити плитку).
7. В отвір вставляють дюбель, закручують саморізи, навішують полку.

Читайте:   Правила вибору і характеристики електроінструментів для ремонту

Самостійне кріплення полиць до стіни своїми руками

Робота з поверхнею з піноблоків

Піноблок досить хороший як будівельний матеріал, але  проводити з ним додаткові роботи досить складно. Він відрізняється підвищеною пористістю, гігроскопічністю, низькою щільністю. Повісити на таку стіну полицю-завдання не з простих. Кріплення повинно не просто вкручуватися в стіну, а створювати допоміжну опору.

Самостійне кріплення полиць до стіни своїми руками

В якості кріплення застосовують:

1. Дюбель – вибирають або металевий, або нейлоновий, зі спеціалізованою розпіркою на кінці. Отвір висвердлюють шуруповертом, в нього вставляють дюбель.
2. Дюбельній цвях – підходить для монтажу дерев’яних, пластикових, металевих, алюмінієвих конструкцій. Такий цвях має ребра, вони фіксують кріплення всередині піноблоку.
3. Анкер – відрізняється від застосовуваного в інших стінових конструкціях. В даному випадку він має розпірну форму.
4. Гвинт м 4, що має металеву розпірну частину.
5. Саморізи – їх застосовують тільки в щільних місцях блоку.
На сьогоднішній день найнадійніший вид кріплення для піно – і газоблоків – хімічний анкер. Він морозостійкий (застосуємо при зовнішніх роботах), здатний витримувати великі навантаження, універсальний.

Нюанси кріплення на цегляну поверхню

Цегла – матеріал хоч і міцний, але при застосуванні до нього методів фізичного впливу стає примхливим і веде себе непередбачувано. Повісити полку на цегляну стіну так само надійно, як і на бетонну, але при роботі з даним матеріалом беруть до уваги деякі нюанси. А саме:

1. При виборі кріпильної системи враховують різновид цегли (порожнистий чи ні), міцність і сортність.
2. Якщо стіна виконана з пустотілої цегли, застосовують дюбель-цвях, анкер і хімічний анкер, спеціалізований дюбель, що зав’язується у вузол в цегляних пустотах.
3. При роботах з цеглою не використовують перфоратор, відколи на матеріалі неприпустимі.
4. Попадання в шов між цеглою не впливає на хід робіт і надійність майбутньої конструкції.
Основним моментом при виконанні робіт з цеглою є свердління. Відколи на матеріалі призводять до його руйнування, тому для виробництва отворів використовують виключно свердло. Всі маніпуляції проводять вкрай обережно, чітко контролюючи весь процес.

Ще кілька перевірених порад

Майстри, що займаються будівельними та оздоблювальними роботами, мають свої невеликі секрети в будь-якому виді діяльності. Для того щоб самостійно здійснити кріплення полиць на будь-яку поверхню, варто прислухатися до додаткових порад:

1. Якщо будинок старої споруди, то після того, як отвір висвердлений, в нього заливають трохи клею і тільки потім вставляють дюбель і вкручують шурупи або анкер.
2. Дюбель за розміром вибирають трохи більше, ніж отвір. Якщо такого не знайшлося, забивають два, один в іншому.
3. Обов’язково застосовують розпірне кріплення.
4. Якщо петлі, закріплені на полиці, досить широкі, при висвердлюванні отворів допустимі невеликі розмірні похибки, але краще всього зробити попередні точні виміри.

Кріплення полиць до стіни не найскладніше заняття. Важливо врахувати всі нюанси, особливості конструкції, матеріал, з якого побудована стіна в приміщенні, і правильно підібрати кріпильні елементи.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*