Головна / Електрообладнання / Схема прокладки електропроводки в приватному будинку своїми руками

Схема прокладки електропроводки в приватному будинку своїми руками

Схема прокладки електропроводки в будинкуУ плані схемного рішення електропроводка в приватному будинку не сильно відрізняється від електропроводки звичайної міської квартири. Різниця тільки в тому, що в будинку буває кілька поверхів, і це потрібно враховувати. Плюс підключення від різних джерел. Якщо квартира підключається до електропостачання від щита, розташованого в під’їзді будинку, то приватний будинок підключається від стовпа лінії електропередач або силовим кабелем від місцевого трансформатора. Принцип «розгалуження» всередині житла залишається одним і тим же.

Організаційні питання при підключенні до мережі

Перш ніж приступити безпосередньо до електромонтажних робіт, слід вирішити організаційні питання:Схема прокладки електропроводки в будинку

  • Необхідно точно визначити кількість споживачів електроенергії. До них відносяться розетки
    і освітлювальні прилади. Також потрібно врахувати всі механізми, агрегати, які потребують індивідуального підключення, а не «живлення» від розетки. Це розраховується окремо для кожного приміщення. Причому слід враховувати й те, що якщо сьогодні з побутових приладів на кухні стоїть тільки один холодильник, то завтра їх там може стояти вже два. Потім, можливо, захочеться купити і кухонний комбайн. Іншими словами, потрібно враховувати і перспективу. Слід заздалегідь вибрати місце для вимикачів, щоб ними було зручно користуватися;
  • Потрібно заздалегідь визначити місця розташування приладів в кімнатах. Де буде стояти телевізор, де – акваріум з підсвічуванням, в яких місцях будуть висіти люстри і бра. Треба врахувати і необхідність освітлення поза домом: ганок, двір. Можливо, знадобиться установка зовнішньої розетки (може згодитися);
  • Після цього складається схема всієї електропроводки приватного будинку і проводиться розрахунок необхідних матеріалів та їх кількості. Схема потрібна обов’язково. По-перше, це гарантія того, що ніщо не буде пропущено при проведенні монтажних робіт. По-друге, не всі люди володіють феноменальною пам’яттю, і з часом щось і забуто. По-третє, схема завжди допоможе в пошуках несправності в електромережі, особливо якщо в цей час буде відсутній «автор», «виконавець» електромонтажних робіт.
Читайте:   Солнечные электростанции: как на этом заработать

 

Слід знати, що зовнішнє підключення до електромережі проводить спеціалізована організація, яка здійснює електропостачання даного мікрорайону. За погодженням з власником будинку її представники встановлюють у обраному місці центральний автомат (рубильник), «захист» і електролічильник. Всі інші роботи може здійснювати власник житла. Він же і відповідає за всю решту «мережа», правильність її прокладки і безпека (як електричну, так і пожежну). До речі, це зручний випадок, щоб проконсультуватися з внутрішньобудинкової електропроводки (якщо є розбіжності).

Дві групи електропроводки

Зазвичай розведення роблять роздільне. Всі споживачів прийнято ділити на дві основні групи: освітлювальні прилади і розетки, тому і електропроводка в кожній кімнаті складається з двох «частин». Одна живить всі розетки, інша — освітлювачі. По-перше, навантаження буде різною, отже, і провід використовується різний. По-друге, якщо виникне несправність і люстра горіти не буде, то можна освітити кімнату від настільної лампи, наприклад. Та й несправності так легше шукати.

«ПРАВИЛА» допускають прокладку в будинку як прихованої, так і відкритої електропроводки. Вибір її типу залежить від того, кам’яний будинок або цегляний. Але на практиці застосовується і та, і інша. Центральний автомат за допомогою кабелю з’єднують з розподільною коробкою в будинку, в якій встановлено ввідний автомат і кілька автоматів, через які здійснюється подача напруги споживачам. Мається на увазі, що від центрального автомата може бути запитано кілька ввідних: в будинку і господарських будівлях.

Схема прокладки електропроводки в будинку

Якщо в будинку кілька поверхів, то кожен поверх потрібно підключати окремо. Для простоти розрахунків і оптимізації витрат на матеріали краще кожну кімнату підключити незалежно від інших. Таким чином, на одну кімнату – дві автомата: на розетки та на освітлення. Та й якщо в одній кімнаті відбудеться коротке замикання, то це ніяк не відіб’ється на інших приміщеннях. Хоча схеми бувають різні: якщо будинок невеликий, то достатньо і двох ліній. Одна – на всі розетки, інша – на всі освітлювачі. При розрахунку перетину проводів слід розрахункове число збільшити не менш ніж на третину (запас міцності).

Читайте:   Солнечная батарея. Возможности использования

Враховуючи, що зараз всі побутові прилади робляться за євростандартами, необхідно передбачити і хороший контур заземлення. Це – окрема розмова, але про контурі не слід забувати при складанні схеми. І ще, потрібно знати, що всі проводи прокладаються тільки або горизонтально, або вертикально. Ніякі вигини, діагоналі неприпустимі, так що не намагайтеся таким шляхом спробувати «заощадити» кабель — нічого доброго з цього не вийде.

Відео — проектування мережі електропроводки при будівництвіOne comment

  1. Для прокладки скрытой проводки в стенах из пенобетона, газобетона кирпича делают горизонтальные и вертикальные штробы

Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*