Головна / Електрообладнання / Скільки палива витрачає електрогенератор? Розрахунки та поради по експлуатації

Скільки палива витрачає електрогенератор? Розрахунки та поради по експлуатації

Скільки палива витрачає електрогенератор

Питання, який «апетит» у вашого генератора, логічно буде задати собі до покупки електростанції, а не після неї. Звичайно, вибираючи генератор для дому, необхідно врахувати масу факторів. Найперше – потужність, щоб мати можливість подати живлення до всього електричного обладнання. Далі – наявність стабілізатора напруги, адже чутлива електроніка може згоріти від перепадів вихідної напруги. Важливим нюансом є і зручність запуску (ручним тросом, електростартером чи автоматичним включенням – АВР).

Необхідно також вивчити ринок і визначити надійного і якісного виробника. Слід вибрати і вид палива, що оптимально підійде для заміського будинку чи для дачі – дизель, бензин чи газ. Одним словом, покупець охоплює так багато інформації, що про витрати палива і його розхід іноді і забуває.

Чому важливо врахувати розхід палива в генераторі

Скільки палива витрачає електрогенератор

Дане питання є вельми важливе, хоча б з таких двох причин:

 1. Економія витрат.

1 кіловат електроенергії, яку ми отримуємо зі стаціонарної мережі коштує 1 гривню при споживанні до 90 кВт, і 1,68 при споживанні більше. В середньому, нехай 1,30-1,50. Якщо включаємо своє ДБЖ, то починаємо виробляти власну електроенергію. Але вона не безкоштовна. Залежно від розходу палива, 1 кіловат такої електрики може коштувати і 2-3 гривні, і навіть 5-6. Тобто, стає явно дорожчим. Якщо ген включати рідко і ненадовго, то це не має великого значення. Але якщо відключення тривалі, то виходять солідні витрати. Тим більше, якщо генератор працює не як резерв, а як постійне джерело струму – при виїздній торгівлі, на будівництві, або, коли ви використовуєте зварювальні генератори. Тоді ціна однго кіловату грає велику роль у ваших витратах. І вияснити її до того, як купити електростанцію, дуже важливо.

 1. Зручність користування.
Читайте:   Вентиляция в частном доме: плюсы и минусы разных вариантов

Коли паливо в резервуарі закінчується, генератор відключається і перестає працювати. Щоб завести його знову, необхідно дати пристрою охолодитись, адже в гарячий механізм заливати бензин і солярку заборонено. Тобто прийдеться почекати хоча б півгодини, а потім робити дозаправку. Тому необхідно знати кількість годин, яку ваша станція відпрацює без дозаправки, щоб зорієнтуватись, коли заправляти і як часто. Цей показник залежить також і від величини паливного баку, але і від розходу палива теж в значній мірі.

Які фактори впливають на розхід палива

Скільки палива витрачає електрогенератор

На те, скільки палива витрачає генератор для вироблення електроенергії, впливає кілька чинників:

 1. Правильна установка, монтаж і експлуатація. Якщо підключення генератора виконане з технічними помилками, то розхід палива буде значно більшим.
 2. Потужність генератора. Чим вища номінальна потужність, тим вищий розхід палива. Зазвичай, ці цифри такі:
 • Малопотужні генератори до 3 кВт – розхід від 0,7 л до 1 л в годину.
 • Вище 3 кВт – розхід пального від 2 до 2,7 л за годину.
 1. Вид палива. Якщо орієнтуватись на вид пального і провести приблизні розрахунки, то виходить ось що:
 • Дуже економні станції – газові генератори. Електроенергія від них виходить дешевша на 25-30%, ніж від бензинових
 • Бензинові генератори – найдорожчі по витратах на пальне.
 • Дизельні генератори – трохи дешевші, адже солярка і коштує дешевше, ніж бензин, і витрачається більш економно.
 • Найекономніші – інверторні генератори. Не дивно, що розхід в них становить від 0,25 до 0,5 л в годину (найменший показник), та ще й діє режим ЕКО. Завдяки інверторній технології, бензин витрачається в залежності від навантаження. Тобто не на всю потужність станції, а лише на ту, яку тягнуть підключені споживачі. Наприклад, потужність 3 кВт, розхід 0,3 л в годину. Якщо підключено лише освітлення (100 Вт), телевізор (300 Вт), холодильник (500 Вт) і комп’ютерна техніка на 100 Ватт, то маємо 1 кіловат витрат по потужності. Тому і бензину буде витрачатися 0,1 л в годину.
 1. Температура навколишнього середовища. На морозі бензогенератори витрачають бензин в більшій кількості. Збільшення витрат становить 10-15%. Це потрібно врахувати.
 2. Якість палива. Якщо газ в балоні розведений, то балон спалиться набагато швидше, ніж ви розраховуєте. Те ж саме буде і з бензином. Тому слід використовувати для заправки генераторів марки бензину з високим октановим числом і якісну солярку.
 3. Марка двигуна. Бензинові двигуни від різних виробників мають різний розхід палива при однаковій потужності і об’ємі. Якісні і популярні компанії намагаються зробити розхід економнішим, особливо добре в цьому плані спрацьовує система верхніх клапанів циліндрів. А найекономніший в світі двигун – це славетна японська Хонда. В порівнянні з іншими моторами, хондовський «з’їдає» бензину на 30 відсотків менше.
 4. Технічний сервіс. Планове обслуговування двигуна потрібно проводити вчасно, міняти масло, фільтри, свічки запалювання. Зношені частини двигуна здатні сильно підняти розхід пального. Також важливо виконуючи ремонт, вибирати «рідні» запчастини, це теж позитивно впливає на економію палива.
Читайте:   Магазин электрики – преимущества выгодных покупок по доступным ценам

Як визначити, який розхід палива в генераторі і як довго він працює без дозаправки

Скільки палива витрачає електрогенератор

Зазвичай, ці цифри вказані в технічному паспорті генератора.

 • Розхід палива (споживання) – в літрах за годину.
 • Тривалість безперервної роботи – в годинах. Бензинові мають час 5-8 годин, дизельні – довше, в них є показник і по 10-12 годин роботи без дозаправки.

Добросовісний виробник старається не «брехати». Якщо генератор дешевий, («китай або під-китай) то цілком можливо, що вказаний розхід не зовсім вірний і правдивий. І може бути, що налаштувавшись на безперебійну роботу електричних приладів на протязі 6 годин, ви вже через 4 години змушені будете провести дозаправку бензином. Тому вибирати джерела живлення слід від виробника перевіреного, солідного і надійного.

Якщо ж в характеристиках генератора вказано лише одне число – або розхід, або тривалість роботи без перерви, то інший показник резервного живлення можна визначити, виходячи із об’єму паливного баку. Наприклад, візьмемо потужний генератор на 7-10 кВт:

 • Розхід 2,5 літрів.
 • Об’єм баку 25 літрів.

Ділимо об’єм баку на розхід, в результаті отримаємо 10 годин безперервної подачі електричної енергії.

Це розрахунки попередні, а взагалі, реальний розхід і тривалість безперебійної роботи по факту буде видно після перевірки і деякого часу експлуатації.

Отже, на розхід пального впливає багато чинників. Знаючи їх, а також вміючи визначити показник розходу і тривалість роботи без дозаправки, ви цілком зможете розрахувати ціну 1 кіловата власної електроенергії а також вибрати спосіб регулювання витрат пального, і зекономити кошти.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*