Головна / Електрообладнання / Стабілізатор напруги для музичної апаратури, як правильно вибрати?

Стабілізатор напруги для музичної апаратури, як правильно вибрати?

Що стосується саме музичного обладнання, то крім зниження і підвищення напруги, музичне обладнання стикається з імпульсними, частотними перешкодами, різкими стрибками струму і коротким замиканням. Багато пристроїв можуть перегоріти в сплячому стані, будучи просто підключеними до мережі. А робота в екстремальних умовах значно скорочує термін роботи чутливої hi-fi системи. Стабілізатор напруги для музичного обладнання виключає такі ризики.

Справжні цінителі музики можуть слухати улюблені твори тільки в хорошій якості, яке важливо і для перегляду фільмів на дорогих домашніх кінотеатрах з сучасної hi-fi акустикою. Зайве говорити про звукозаписні студії або концертне обладнання, де будь-які звукові перешкоди просто розцінюються як брак у роботі. Перепад напруги в мережі, навіть самий незначний, спричинить вловимі вухом перешкоди звуку, не кажучи вже про те, що великі скачки просто виведуть ваш підсилювач з ладу. Через перепади в мережі можуть виникати такі перешкоди, як:

  • шипи, або короткі (тривалістю в мілісекунди) скачки до 600 Вольт, здатні привести до втрати даних в пам’яті деяких пристроїв і вивести їх з ладу;
  • радіочастоти і електромагнітні поля можуть викликати шум аудіопристроїв;
  • різке зниження напруги або повне відключення електроенергії, яке в студійному звукозаписуючому обладнанні убезпечити безперебійним живильним пристроєм неможливо;
  • більш тривалий, ніж шипи, збільшення напруги (від 15 мілісекунд до 1 хвилини) може призвести до замикання між низьковольтної та високовольтної лінією.

Всі ці збої в енергопостачанні можуть виникати з різних причин – з вини енергопостачальних підприємств або просто через різке включення (або виключення) в межах підстанції обладнання з великим споживанням електроенергії. Наприклад, якщо поряд з вашим будинком різко відключать верстатний парк якогось підприємства або включать в мережу зварювальний трансформатор.

Читайте:   Система чиллер-фанкойл - принцип работы, применение и преимущества

Сьогодні якісна акустика, в тому числі hi-fi підсилювачі звуку, стоять зовсім недешево. Краще купити стабілізатор напруги, щоб убезпечити їх від поломок і збоїв в роботі, ніж потім втрачати час і гроші на дорогий ремонт.

Коли необхідно купити стабілізатор напруги для дорогої музичної апаратури, слід ретельно вивчити дане питання.

Зазвичай для музичної апаратури потрібні особливі засоби: мережеві фільтри і стабілізатори. Принцип дії цих приладів відмінний, ніж для комп’ютерної техніки.

Стабілізатор напруги для музичної апаратури

Щоб правильно вибрати стабілізатор напруги, потрібно визначитися, як саме ви хочете його використовувати. Такі пристрої можуть здійснювати два види стабілізації напруги:

  1. повну;
  2. часткову.

Перша передбачає, що одним стабілізатором ви будете контролювати і нормалізувати напругу у всьому житловому, робочому або офісному приміщенні. Тоді для вибору пристрою потрібної потужності вам необхідно враховувати потужність всіх використовуваних в даній мережі споживачів електрики. Але, якщо ви хочете захистити лише дороге акустичне обладнання, найбільш схильне до впливу перепадів напруги, ви можете використовувати прилади для часткової стабілізації.

Крім потужності, при виборі стабілізатора напруги необхідно враховувати наступні його параметри:

  • вхідна робоча напруга (напруга в мережі має бути в межах діапазону робочої напруги стабілізатора);
  • діапазон вихідної напруги повинен бути в межах робочої напруги підсилювача;
  • кількість фаз в мережі.

Потужність таких пристроїв невелика, тому для вибору потрібного стабілізатора слід заміряти напругу у вашій мережі.

Так ось, для прикладу – для акустичної системи середньої комплектації з одним або двома підсилювачами потужності, мережевий стабілізатор в базовій конфігурації повинен мати три ступені MOV і один LPF. Такі прилади зазвичай розраховані на споживання струму 15А, що в перерахунку на вольти становить 120, або 1800 W.

Виходячи з вищезазначеного стає зрозумілим, що стабілізатор це багаторівневий захист відразу за кількома параметрами мережі. Головна перевага стабілізатора в невеликій ціні в порівнянні з джерелами безперебійного живлення (ДБЖ), а також простота у використанні і безпека.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*