Головна / Як побудувати дім / Покрівля / Водостічні системи для плоскої покрівлі: їх особливості та відмінності

Водостічні системи для плоскої покрівлі: їх особливості та відмінності

Водостічні системи для плоскої покрівлі

Атмосферні опади – головний ворог плоских покрівель. Скатні дахи набагато менше схильні до протікань, адже завдяки нахилу вода стікає з покрівлі, не затримуючись на ній. Власникам плоских дахів доводиться заздалегідь турбуватися щодо організації водостоку, інакше волога буде застоюватися на плоскій поверхні і руйнувати покриття, а в разі замерзання води цей процес значно прискориться.

Способи облаштування водостоку на плоских дахах

Завдання, яке ставиться перед водостоком, полягає в прийнятті та оперативному відводі опадів у дощову каналізацію, ємність або грунт – в повній мірі і незалежно від їх кількості. Ефективнодіюча система не буде засмічуватися листям, пилом або крижаними заторами. Таку відповідальну роботу повинен виконувати лише висококваліфікований фахівець.

Якісні комплектуючі для створення водовідвідних та дренажних систем будь-якого рівня складності пропонують спеціалізовані компанії. В їх каталогах представлена продукція німецького концерну ACO Drain Passavant GmbH, яка є провідним світовим виробником комплектуючих для систем поверхневого водовідведення.

 

Водостічні системи для плоскої покрівлі

Для плоских покрівель вибирають зовнішній водостік, якщо клімат в регіоні теплий, і замерзання води в трубах виключено, а також, коли річна кількість опадів не більше 300 мм. Частіше все-таки організовують внутрішній водостік, що володіє наступними перевагами:

  • елементи водовідливу не доведеться взимку обігрівати;
  • більш доступним стає обслуговування системи.

Така система може бути традиційною самопливною, де вода стікає по трубах завдяки силі тяжіння, і сифонно-вакуумною, яка набагато складніше, але у неї набагато вище пропускна здатність, менший розмір труб, і виключені засмічення. Тут монтується спеціальна воронка, через яку просочується тільки вода, а попадання повітря виключено.

Водостічні системи для плоскої покрівлі

Основні елементи водостічної системи

Головний компонент водостоку – водоприймальні покрівельні воронки. Вони встановлюються в найнижчій точці плоского даху. Невеликий ухил (2-3°) в сторону створюється ще на стадії монтажу покрівельного пирога. У її функції входить збір і фільтрування води, яка потрапляє на поверхню даху. Герметичність з’єднань елементів воронки забезпечує відсутність протікання.

Читайте:   З міцним дахом немає страху. Надійна покрівля у Хмельницьку від ТОВ "Буд Прогрес"

Водостічні системи для плоскої покрівлі

Матеріал воронок вибирається під покрівельне покриття: мідні застосовуються для мідних дахів, ПВХ ідеально підходить для м’яких типів покрівель, а демократична оцинкування використовується у всіх інших випадках. Більш надійними і довговічними будуть металеві вироби з полімерним покриттям.

Місце, де воронка з’єднується з перекриттям, повинна бути повністю загерметизировано. В іншому випадку вода буде проникати під дах

По конструкції воронки відрізняються один від одного і можуть бути:

  1. Плоскими: монтуються на рівні покриття даху (наприклад, асфальтової);
  2. У вигляді ковпака: з захисною сіткою у вигляді ковпака, підноситься над площиною даху;
  3. З підігрівом: тепловий кабель, прокладений поряд з елементами конструкції, що не допустить утворення льоду;
  4. З горизонтальним або вертикальним випуском.

Одна воронка встановлюється на 25 м довжини даху; але в будь-якому випадку їх повинно бути, як мінімум, дві: одна для повсякденної роботи, друга аварійна, яка встановлюється на випадок випадання рясних опадів або при утворенні засмічення в основний воронці. Якщо вони розміщені не в центрі покрівлі, то повинні знаходитися від краю даху на відстані не менше 60-100 см.

Водостічні системи для плоскої покрівлі

Водостічні труби діляться на два види: горизонтальні, які встановлюються під гідроізоляційним шаром і утеплювачем і вертикальні. Їх призначення – збір води з горизонтальних труб і злив її в систему зливової каналізації. Тут важливо підібрати відповідний діаметр труб, щоб вода з них проходила безперешкодно і швидко.

Злив води з внутрішньої системи водостоку в побутову каналізацію категорично заборонено; якщо дощова каналізація в будинку відсутня, воду допускається виливати у відкриті лотки.

При проектуванні системи бажано уникати вигинів, а для вертикальних стояків необхідно передбачити обладнання ревізією приблизно в метрі від землі для проведення прочисток. Щоб система функціонувала без збоїв, необхідно час від часу проводити огляди, і при необхідності її прочищати.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*