Головна / Будівельні матеріали / Всі види стінових панелей для внутрішньої обробки та їх характеристики

Всі види стінових панелей для внутрішньої обробки та їх характеристики

Обираючи той чи інший вид оздоблювального матеріалу, пересічний споживач (непрофесіонал) не в останню чергу керується таким критерієм, як можливість проведення всіх технологічних операцій з монтажу самостійно. Такий підхід позбавляє нас від необхідності запрошувати найманих працівників (що не завжди зручно) й оплачувати їхню працю (що мало кому хочеться або ж просто немає зайвих грошей).

В цьому плані продукція, відома під загальною назвою стінові панелі, буде саме доречною. Які з них використовуються для внутрішньої обробки будівель, чим види стінових панелей відрізняються один від одного, які їх особливості – про це та багато іншого можна дізнатися з пропонованої статті.

Класифікація стінових панелей

Рейкові

Такі стінові панелі ще називають набірними, так як вони характеризуються довжиною в межах 2,2 – 4 м, шириною – від 12 до 30 см, товщиною до 12 мм, Хоча на ринку можна зустріти зразки з параметрами, відмінними від зазначених.

види стінових панелей

З цієї категорії найбільш відомі стінові панелі з деревини (вагонка) і пластику (ПВХ). Враховуючи ширину виробів, такий вид продукції доцільно використовувати для обробки невеликих площ, тому в приватному секторі – найбільш популярний варіант обшивки стін в житлових і підсобних приміщеннях.


Особливість установки – кріплення на несущому каркасі (латах). Отже, корисний об’єм приміщення при його обробці такими стіновими панелями дещо зменшиться, і це потрібно враховувати.

Листові

Панелі, призначені для внутрішньої обробки, часто іменують МДФ. Основа – деревоволокниста плита, просочена різними смолами. Поверхневе оформлення листових панелей настільки різноманітне, що дозволяє імітувати практично будь-який будівельний матеріал.

Читайте:   Спінений поліетилен для звукоізоляції: види, властивості та сфери застосування

види стінових панелей

Габарити виробів цього виду набагато більше, ніж рейкових (ребро – від 1 м і більше), товщина в межах 3 – 7 мм. Отже, швидкість монтажу істотно зростає. Але це ж є і певним недоліком. Так як панелі мають правильну геометрію і невелику товщину, то доведеться вирівнювати стіну по максимуму. З цієї точки зору при самостійному виконанні робіт по обробці можуть виникнути певні складнощі.


Особливість кріплення стінових листових панелей – посадка на склад. Якщо поверхня рівна, то швидкість монтажу досить висока.

Плиткові

Основне виконання – квадрат зі стороною від 30 до 90 см, хоча є зразки, що мають форму прямокутника. Матеріал на виготовлення таких стінових панелей йде дуже різний – пластик, МДФ, ДВП і ряд інших.

види стінових панелей


Особливості монтажу – в залежності від виробника панелі плиткового типу або можуть наклеюватися на стіну, або фіксуватися на ній з допомогою спецзасобів (клямерів).

В принципі, наведеної інформації для загального розуміння того, якими бувають стінові панелі, що використовуються для внутрішньої обробки, цілком достатньо, але лишилося одине не розглянуте питання, яке незначним назвати не можна.

Матеріали

З чого виготовлено той чи інший вид продукції? Ось тут є певні складності. Рекомендувати щось конкретне безглуздо, так як невідомі всі особливості будови, для внутрішньої обробки якої купуються стінові панелі.

види стінових панелей

По-перше, в яких приміщеннях буде проводитися, наприклад, ремонт. Житлові вони чи ні, опалюються постійно або від випадку до випадку (наприклад, підсобка або дачний будиночок при приїзді господарів на ділянку). За якою схемою організована вентиляція? Адже саме від неї багато в чому залежить мікроклімат. Нюансів безліч.

По-друге, з яких матеріалів побудований будинок, як зроблено його утеплення, наскільки ефективна пароізоляція тощо.

Читайте:   Лінолеум для вітальні: як вибрати оптимальний варіант

Але все-таки на загальні властивості стінових панелей в залежності від матеріалу виготовлення звернути увагу варто.

Деревина (і продукція на її основі)

Плюси:

 • «Екологічна чистота».
 • Низька теплопровідність (тобто, додаткове утеплення стін).

види стінових панелей

Мінуси:

 • Поступово вбирає вологу. Знадобиться якісна вентиляція.
 • Деформується при різких перепадах температури. Отже, з плином часу утворюються щілини.
 • Незважаючи на міцність, при необережному поводженні подряпин на стінових панелях не уникнути.

Пластик

Плюси:

 • Простий догляд за стінами.
 • Дешевизна панелей.
 • Великий асортимент.

Мінуси:

 • Матеріал при низьких температурах стає крихким (ламким). Монтаж пластикових стінових панелей має обмеження – він ведеться тільки в приміщеннях, температура в яких плюсова.
 • Недостатня механічна міцність. Пробити таку стінну панель досить легко.

Скло

Плюси:

 • Можливість обробки стін за самим оригінальним схемами (по всій площі, на окремих сегментах, у вигляді комбінацій з іншими матеріалами).
 • Догляд – мінімальний.

Мінуси:

Їх небагато, але саме окремі недоліки стінових панелей зі скла обмежують їх застосування.

 • Крихкість. Один необережний рух (наприклад, при перестановці меблів) – і все, знову хоча б «точковий» ремонт. А якщо врахувати, що в  родині є діти, то ризик пошкодження скляної обшивки зростає. За визначенням усі діти – непосиди; плюс іграшки (в тому числі, і залізні). Обробляти стіни такими панелями можна лише з рівня не нижче півтора метрів від підлоги. До речі, не кожному подобається відчувати себе в акваріумі, тому скляні вироби в житлових приміщеннях часто використовуються як вставки в основну обробку. Наприклад, так званий «фартух» на стіні кухні.
 • Висока вартість. Саме це зупиняє багатьох потенційних покупців.

види стінових панелей

Існує і ще декілька різновидів панелей – з гіпсовінілу, варіант 3-D і ряд інших. Але вони поки що не знайшли широкого розповсюдження в приватному секторі, тому детально розбиратися з їх особливостями автор не вважає доцільним. Кого цікавлять подробиці, зможе з усіма їх плюсами і мінусами розібратися самостійно – відповідну інформацію знайти нескладно.

Читайте:   Бітумна черепиця (дахівка): плюси і мінуси

Виходить, що асортимент стінових панелей значний, але у кожного виду продукції – свої особливості. Отже, що саме вибрати для оздоблення свого житла – вирішувати тільки вам, шановний читач. Удачі!Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*