Головна / Сантехніка / Встановлення душової кабіни – як вибрати та як встановити без майстра

Встановлення душової кабіни – як вибрати та як встановити без майстра

Встановлення душової кабіни – як вибрати та як встановити без майстра

Ванна – це неодмінний атрибут кожної квартири. Але багатьох вона не задовольняє: громіздка, незручно користуватися душем. Набагато зручніше душові кабіни, установка яких не особливо складна. Тому багато господарів вирішують, що встановлення душової кабіни є чудовою заміною ванній.

Вибираємо душову кабіну – можливості та різновиди

Якщо вас не задовільняє тільки ванна, є сучасний вихід з положення – встановлення душової кабіни. Їх можна використовувати разом, а якщо не вистачає вільного місця, можна змонтувати замість ванної. При виборі враховуємо особисті побажання і можливості, серед яких одними з найважливіших є габарити і вартість. Вибір в магазинах величезний, тому, зважившись на покупку, не зайве знати, якими вони бувають.

Різні моделі мають відмінності у функціональності, формі, матеріалі і т.д. Основна відмінність – функціональні можливості. Залежно від них кабінка може бути простою, багатофункціональною або комбінованою. Проста кабінка – це душ і нічого більше, вона прекрасно справляється зі своїм завданням. Багатьом людям ніякі додаткові зручності в душі не потрібні, вони цілком задоволені простою кабінкою, яка відома як душовий куточок. У комплект входить лише піддон і шторка, стіни ванної одночасно стають стінами душової, без стелі.

Установка душової кабіни своїми руками

При виборі орієнтуйтеся на функції комфорту, які пропонує обладнання

Багатофункціональні кабіни не тільки з додатковими можливостями, але найчастіше з екзотичними функціями. У розпорядженні користувача за вибором можуть бути турецька лазня, душ Шарко. Вбудований генератор пари наповнить кабіну ароматами або можна мати для релаксації “дощ в тропіках”, гідромасаж. Багатофункціональна кабіна має радіо, в ній доступний мобільний зв’язок, різноманітні підсвітлювання створюють затишок і спокій. Керує усім електронна система.

Комбіновані душові кабіни – це зібрані разом гідромасажна ванна і душ. Вони оригінальні, витончені, мають відмінний дизайн. Купують заможні люди, які цінують, перш за все, зовнішній вигляд і якість. Комплектація моделі залежить від вартості, може мати вішалки, дзеркала, полички та інші речі, на кшталт дозаторів рідкого мила, лійок тропічного душу.

Висота кабінок 2-2,2 м, ширина від 0,9 м до 1,85 м. Форми найрізноманітніші: кутові, прямокутні, круглі, овальні. Важливо правильно вибрати, виходячи з розмірів приміщення, його планування, дизайну. Для малометражних приміщень оптимальним варіантом будуть кутові кабінки. Вони забезпечать комфорт на мінімумі простору.

Читайте:   Простая система автоматического контроля уровня воды в бассейне

Види душових установок – в чому відмінність кабіни і куточка

Можна вибрати душові кабіни і куточки. Головна відмінність у власних стінах. У куточку немає всіх бічних панелей, замість них використовуються стіни приміщення. Кабіна обладнана всіма стінами і, навіть якщо вона встановлена ​​впритул до стін ванної, використовує власні. Вона не прив’язана до стін, встановлюється в будь-якому місці, в тому числі посеред приміщення, обов’язковою є наявність даху.

Душову кабіну можна зібрати не тільки з поставленого комплекту для однієї моделі. Деякі люди, які розуміються на пристрої кабінок, комплектуючі підбирають індивідуально, в тому числі від різних моделей і виробників. Стінки кабіни створюють жорсткий каркас, мають шар гідроізоляції. Іноді стулки грають роль не тільки каркаса, а оснащуються обладнанням, яке кріпиться на її внутрішній поверхні.

Душовій кабіні слід віддати перевагу перед куточком в деяких випадках:

  • погана гідроізоляція стін ванної;
  • в приміщенні достатньо місця;
  • є бажання установки складної системи, наприклад, гідромасажу.
Установка душової кабіни своїми руками

Замість звичних пластикових стінок кабінки застосована кладка

Душовий куточок менше коштує, йому не потрібно багато місця. Навіть якщо хочеться залишити ванну на обмеженої площі, можна купити гібридну модель. Стулки монтуються на стіни по периметру ванни, бризки і протікання не страшні.

Основні частини душових кабін

Конструкції душових кабін бувають зібраними – власнику залишається підключити виріб до води, каналізації, електрики – і збірними. Куточки, що використовують стіни приміщення, завжди тільки збірні.

Основні частини будь-яких пристроїв:

  • піддони;
  • нерухомі панелі, двері;
  • пристрої, що подають воду;
  • дахи (мають не всі куточки).

Габарити піддону впливають на розміри всього пристрою. Піддони виготовляють в основному з акрилу, емальованих металів, кераміки. У дорогих моделях використовують дерево, скло, граніт і мармур. Майже всі піддони мають пристрої для регулювання рівня. Важливо при установці піддона враховувати стан стін, якщо кабіна до них примикає. Вони можуть бути неперпендикулярними або нерівними, тоді примикання до них стулок стає вельми скрутним. В такому випадку стіни виправляємо до початку монтажу кабіни.

Починаємо з піддона – види і способи встановлення

Інструкція виробника відноситься до однієї конкретної моделі, яку ви придбали. Не завжди в ній зрозуміло і детально пояснюється процес складання. Але основні етапи і моменти присутні при складанні своїми руками всіх моделей. Найбільш затребувані душові куточки, подібні між собою конструкцією. Для складання кутового душа знадобляться інструменти і матеріали: ключі і викрутки, дриль, силіконовий герметик, фумлента, шланги.

Читайте:   Як відмити душову кабіну

Встановлювати будь-яку душову кабіну починаємо з піддону. Перед його установкою гнучкими шлангами підключаємо злив води, краще, якщо вхід каналізації розташований ближче до зливного отвору. Шланг встановлюємо в отвір каналізації, обробляємо герметиком. Заздалегідь подбайте про трійник, тому що до каналізації вже було щось підключено, а тепер додається ще одне джерело зливу. Встановлюємо прокладку на злив піддону, вузол закріплюємо гвинтами. Напускають воду, попередньо закривши стічний отвір, дивимося, чи немає протікання. Якщо все нормально,- продовжуємо.

Установка душової кабіни своїми руками

Перед вертикальною установкою піддону не забудьте підключити злив-перелив та інші комунікації

До стіни кріпимо скоби з комплекту на висоті панелі піддону. Якщо декоративної панелі в комплекті немає, встановлюємо висоту такою, щоб можливо було підключити каналізацію. Встановлюємо на ніжки, за допомогою гвинтів отримуємо необхідну висоту, за рівнем перевіряємо горизонтальність. Якщо ніжок немає, вирівнюємо підлогу цементним стягуванням. Робимо облицювання з керамічної плитки.

Сифон повинен поміститися під піддоном, тому розміри у нього є меншими за звичайні. Також в простір повинен увійти зливний шланг під ухилом 15% і більше. З огляду на ці вимоги, ви повинні зробити так, щоб висота розміщення піддону становила 10-12 см. Вхід можна прикрити кришкою, під якою знаходиться невелика щілина для стоку води. Якщо навколо піддону встановлена ​​цілісна конструкція, залишаємо отвір, через який можна очистити сифон від забруднень.

Якщо піддону в постачанні не передбачено, робимо підлогу похилою. На перекриття укладаємо гідроізоляцію, зверху – керамічну плитку. Її викладаємо так, щоб забезпечити нахил у бік зливного отвору. У такому випадку вода не буде застоюватися, а відразу піде в каналізацію. Волога плитка не повинна бути слизькою, інакше можливі травми. Душові кабіни без піддонів зустрічаються дуже рідко, їх купують, в основному, для спортзалів або влаштовують в новій ванній. Рекомендується робити зливні трапи на першому поверсі за відсутності підвалу.

Огороджувальні елементи кабіни – дотримуємося акуратності

Встановлюємо раму для дверей з двох напівкруглих і двох вертикальних профілів. Дуже відповідальний момент, якщо зробити його неправильно, зібрати кабіну далі неможливо. Напівкруглі профілі зазвичай марковані: “Up” – встановлюється вгорі, “Down” – знизу. Прямі профілі мають квадратний виріз для установки на край піддону. Скручуємо їх шурупами.

Далі встановлюємо панелі і скляне огородження. Оглядаємо скло на предмет виявлення можливих дефектів, визначаємо верх і низ – зверху більше отворів. Час розібратися з направляючими: тонка нижня має вирізи, верхня є ширшою. Направляючі кріпимо саморізами на стійки, на скло встановлюємо ущільнювачі. Наносимо на стики герметик, вставляємо скло в пази і затягуємо гвинт на притискній лапці. Наносячи на нижній рівень герметик, стежимо, щоб не закрити в піддоні поглиблення для стоку води.

Читайте:   Кухонная мойка из искусственного камня: ее особенности и рекомендации по выбору

Головне правило при складанні стінок – приміряти, думати, закручувати не перетягуючи.
Збірка кабіни повинна забезпечити щільне з’єднання з піддоном, а також не допустити зазорів між нею і стінами. Для ущільнення місць примикання панелей до стіни застосовуємо силіконовий герметик або використовуємо ущільнювачі, якщо вони продаються разом з кабіною. Не слід закривати край піддону плиткою. Тоді з’єднання стін і піддону виходить нееластичним, при необхідності його заміни доведеться видаляти плитку.

Центральна панель – встановлюємо гідромасаж, блок управління

Іноді центральна панель поставляється в розібраному вигляді, потрібно зібрати все необхідне самостійно. Ручки змішувача кріпляться маленьким кріпильних болтом. Комплект для гідромасажу може перебувати в коробці або частіше прикріплений до панелі. Важливо не переплутати вхідну і вихідну форсунки. Вхідні форсунку закручуємо рукою, не забуваючи про ущільнювальну шайбу.

Підключаємо шланг одним кінцем до потрібного штуцера, іншим – до штуцера початкової форсунки. З’єднуємо усі форсунки. Довжина шлангу з комплекту розрахована так, що може не вистачити, якщо робити запас. Тому розраховуємо точно, прокладаємо, не допускаючи перегинів, інакше форсунки будуть працювати неоднаково. Ненадійні сталеві хомути замінюємо вітчизняними автомобільними, пластикові можна залишити.

Блок управління спочатку приміряємо до місця встановлення. Кріпимо притискними кронштейнами, закручуємо несильно. Закладаючи щілину силіконом, додатково надаємо блоку стійкість. Може трапитися, що блок трохи косить через занадто велике місце для встановлення. Звертаємо на це увагу і встановлюємо рівно, щоб виглядало красиво.

Дах – збираємо всі елементи і встановлюємо

Дах може містити в собі лампу, вентилятор, динамік, декоративні елементи. В отвір заводимо провід, підключаємо і кріпимо світильник. Встановлюємо на місце динамік, щоб він не деренчав при роботі, можна нанести по колу трохи герметика. Прикручуємо декоративні грати. Використовуємо викрутку, шуруповертом можна випадково пошкодити поверхню.

Встановлюючи вентилятор, протягуємо кожен шуруп в отвір корпусу, притримуючи пальцями. Потім закриваємо кулер гратами. Для душової кабіни потрібна окрема проводка з захищеної від води розеткою. Підключаємо розетку через пристрій захисного відключення (ПЗВ), щоб гарантувати безпеку при проблемах зі струмом або короткому замиканні.

Ми розглянули основні моменти встановлення. Пристрій різних моделей трохи відрізняється, але принцип монтажу однаковий.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*