На головну / Як побудувати дім / Підлога / Як оформити стики плитки і ламінату

Як оформити стики плитки і ламінату

Як оформити стики плитки і ламінату

Актуальна на сьогоднішній день тенденція поєднувати два види підлогового покриття в одному приміщенні вимагає вашого уважного ставлення, і вміння фахівців, які втілюють задумане рішення. Справа в тому, що добротний і акуратний вигляд підлоги залежить як від рівня підготовленості базової поверхні, так і від деяких елементів, які використовуються під час монтажу різних видів покриття.

Сьогодні ми розповімо про способи оформлення стиків між плиткою і ламінатом, а також, про особливості та умови використання кожного з варіантів у різних випадках.

Корковий компенсатор

Почнемо з варіанту, який передбачає використання спеціальних смуг коркового матеріалу, так званого, компенсатора — універсального, екологічного і вельми естетичного. До того ж, оформлення стиків таким способом на сьогоднішній день є не настільки побитим, як у випадку з поріжками, і виглядає незвично.

Але в роботі з корковим компенсатором важлива точність при укладанні обох видів покриття, тому що щілина між ними повинна бути по всій довжині однакової ширини і глибини, до того ж, висоти плиткового та ламінованої підлоги повинні розташовуватися на одному рівні.

Корковий компенсатор
Корковий компенсатор

Гнучкий металевий профіль

З точки зору дизайну, тонкий, малопомітний «г»-подібний профіль металевий для стиків різних покриттів є одним з найбільш вдалих способів. Він підходить для оформлення як прямолінійних стиків, так і для плавних переходів, і візуально виглядає акуратно і естетично.

Існують зовсім вузькі (до 3 мм), широкі (від 18 -20мм) гнучкі профілі, які часто використовують у тому разі, коли підібрати декоративні поріжки в тон плитки чи ламінату не можливо.

Важливо знати, що даний спосіб стиковки можна застосувати лише в тому випадку, коли обидва покриття формують суцільну і рівну поверхню підлоги. Слід, також, зазначити, що гнучкий профіль незамінний, якщо стики між покриттями мають складну форму.

Гнучкий металевий профіль
Гнучкий металевий профіль

Поріжки

Якщо оцінювати об’єктивно, «молдинги –поріжки» для стиків двох видів покриттів для підлоги – це, швидше, пережиток минулого, і сьогодні такий спосіб назвати естетичним складно з двох причин. Перша – постійна загроза спіткнутися про що виступає над поверхнею підлоги поріжок, друга – довгий і непростий процес пошуку відповідного за кольором і фактурі стикувального елемента.

Читайте:   Як вибрати надійну будівельну бригаду

Крім того, вам, ймовірно, відомі випадки, коли при невмілому і недбалому монтажі поріжків їх кріплення незабаром послаблювалися, і під молдинг забивався бруд і дрібне сміття.

Тим не менш, до цих пір безліч відвідувачів будівельних магазинів віддають перевагу саме поріжкам, можливо, в силу необізнаності про інші варіанти оформлення стиків, або з причини невисокої вартості.

Не рекомендуємо купувати, а тим більше, встановлювати на стиках блискучі сріблясті або золотисті поріжки, так як вони виглядають абсолютно без смаку і, насправді, погано поєднуються з сучасними покриттями. Якщо ви, після довгих пошуків, все ж вирішили встановити поріжки, вони повинні поєднуватися з кольором і фактурою одного з покриттів (або бути на один-два тони світліше або темніше).

варіанти оформлення стиків

Герметизація стиків

Використання герметиків для обробки стиків плитки та ламінату – це просто знахідка, і особливо вдале рішення, яке підійде для будь-якої кімнати і товщини шва між покриттями. Все, що потрібно зробити, наповнити щілину, що утворилася між ламінатом і плиткою, силіконовим герметиком з відтінком одного з матеріалів. Необхідність у ретельному монтажі металевого профілю або поріжків відпаде, а ви отримаєте естетичні, акуратні і непомітні стики між покриттями, у яких не буде накопичуватися бруд.

Роботу по обробці стиків герметиком або будівельною піною краще доручити фахівцеві, який зможе точно розрахувати кількість витраченого матеріалу для того, щоб шов був надійно ізольований і скріплений.

Поділитись:

Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Ваш email не будет опублікований.Необхідні поля відмічені *

*