Головна / Як побудувати дім / Пультова охорона будинку: вибираємо якісну систему безпеки

Пультова охорона будинку: вибираємо якісну систему безпеки

Пультова охорона будинку

Яким би вдалим не був район, в якому знаходиться будинок або квартира, ризик несанкціонованого проникнення є завжди. Цілі у зловмисників можуть бути різними: від спонтанного хуліганства до спланованого розкрадання майна. Як же захиститися від цього?!

Якщо господарі знаходяться в будинку, то при спробі проникнення викликається поліція. Проте в таких умовах несанкціоновані проникнення відбуваються вкрай рідко. Як правило, зловмисники чекають, поки будинок спорожніє. З метою безпеки на такий випадок можна встановити звичайну сигналізацію. Але, як показує практика, від цілеспрямованого проникнення вона рятує рідко. Чи є більш надійний засіб захисту? Так, це пультова охорона від компанії «Безпека ЛТД»  https://bezpeka-ltd.com/ua/pultovaya-ohrana/. Її нерідко плутають зі звичайною сигналізацією. Насправді пультова охорона являє собою комплекс захисних заходів, в число яких входить сигналізація. Давайте розберемося, як працює така охорона і як вибрати оптимальний пакет послуг для захисту свого будинку і майна.

Що таке «пультова охорона»

Охоронний комплекс являє собою систему, в яку входять:

 • датчики різного призначення і ступеня чутливості (вони можуть бути орієнтовані на рух, відкривання дверей, розбиття скла, задимлення, затоплення і т. п.);
 • приймально-контрольна централь, що забезпечує обробку вступних даних;
 • блок передачі тривожного сигналу;
 • спеціалізований диспетчерський пульт охорони;
 • групи оперативного реагування.

Що таке «пультова охорона»

Завдяки функціонуванню приймально-контрольної централі пульт охорони з певною періодичністю отримує дані про ситуацію на об’єкті, що охороняється. В екстреній ситуації на пульт надходить сигнал тривоги. Для його передачі можуть використовуватися різні канали зв’язку. Тип такого каналу є одним з головних критеріїв вибору пультової охорони.

Читайте:   Квартиры от застройщика: главные преимущества

Види пультової охорони

Тривожний сигнал від охороняємого об’єкта може надходити на пульт охорони за допомогою телефонної лінії, через GSM-канал, по GPRS-каналу, по радіоканалу. Яке технічне рішення можна вважати оптимальним? Все залежить від місця розташування об’єкта, технічних алгоритмів, і вимог клієнта до якості і швидкості зв’язку.

Телефонний канал сьогодні практично не застосовується. Він відходить у минуле, як і старі системи сигналізації. Замовляти пультову охорону з телефонним зв’язком – точно не найкраще рішення.

GSM-зв’язок – класика в сфері сучасної сигналізації. Її підтримують всі представлені на ринку пультові системи. В рамках каналу застосовується передача сигналів тривоги за допомогою СМС або автодозвону на запрограмований номер.

GPRS-зв’язок використовує мобільний інтернет. Канал підтримується всіма системами, відрізняється високою надійність і швидкістю передачі сигналу.

Радіозв’язок менш поширений, але дуже надійний. Перевага каналу – можливість використання різних форматів переданої інформації. Радіозв’язок може бути аналоговим, цифровим, нешифрованим, шифрованим.

Якщо ви хочете сучасну, надійну, ефективну, застраховану від перешкод і технічних збоїв охоронну систему для свого будинку, краще вибирати з тих, які передають сигнал тривоги допомогою GPRS або радіозв’язку.

Особливості та переваги пультової охорони будинку

Пультова охорона сьогодні – це:

 1. Постійний моніторинг ситуації на об’єкті за допомогою сучасних технічних засобів, просунутої системи передачі даних і участі профільних фахівців в процесі контролю.
 2. Негайне реагування на позаштатну ситуацію (спрацьовування датчиків). Термін прибуття мобільної групи на об’єкт – 5-10 хвилин.
 3. Забезпечення збереження майна, надання компенсації у разі форс-мажорної ситуації. Замовник пультової охорони може бути впевнений у відсутності непередбачених витрат.

Кожна охоронна послуга має свою специфіку, пультова охорона – не виняток. При виборі цього способу захисту будинку від несанкціонованого проникнення, псування або розкрадання майна, необхідно враховувати кілька моментів.

Читайте:   Как выбрать застройщика для покупки квартиры в Киеве?

Види пультової охорони

Пультова охорона не завжди може гарантувати якість охорони у віддалених районах. Це пов’язано зі збільшенням часу прибуття групи оперативного реагування на місце. Пультова охорона зобов’язує власника будинку або квартири до організації певних заходів безпеки. Наприклад, може знадобитися установка решіток на вікна. Для охорони периметра, якщо мова йде про будинок, рекомендується використовувати допоміжні опції на зразок відеоспостереження і т. п. Має місце ризик виникнення хибних викликів. Найчастіше вони трапляються з вини власників об’єктів, що охороняються (забули зняти з охорони, не попередили про знаходження в будинку тварин, забули закрити вікна і т. п.).

Основні критерії вибору пультової охорони

Спеціальний інструмент забезпечення безпеки будинку повинен відповідати актуальним потребам замовника послуг і враховувати специфіку нерухомості, що охороняється. Вибирати пультову охорону рекомендується по ряду критеріїв:

 • Асортименту послуг і способу їх надання.
 • Швидкості реагування оперативних груп.
 • Сумісності встановлюваної системи з іншим обладнанням.
 • Можливості модернізації системи.
 • Вартості послуги та розміру абонентської плати.
 • Репутації охоронної компанії.

Добре, коли компанія пропонує пультову охорону під ключ: від підбору та монтажу обладнання до його технічного обслуговування. Також приватна охоронна організація повинна сама контролювати ситуацію на об’єкті і мати власні групи швидкого реагування. Чим більше підрядників, тим вище ймовірність появи так званих дірок в системі охорони. Особливу увагу слід приділити і такому критерію, як репутація компанії.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*