Головна / Рослини на ділянці / Чим підгодувати грушу навесні: види добрив

Чим підгодувати грушу навесні: види добрив

Грушу можна дуже часто зустріти в садах нашої країни. Щоб отримувати з дерева досить високий урожай, необхідно правильно його підгодовувати. Зазвичай підгодівлю вносять навесні або восени. У цій статті наведена вся необхідна інформація про те, коли і як слід підгодовувати грушу.

Коли слід підживлювати

Досвідчені садівники стверджують, що грушу потрібно підгодовувати періодично. Таким чином дереву буде забезпечено повноцінне харчування, яке необхідно для отримання щорічного якісного і рясного врожаю.Чим підгодувати грушу навесні: види добрив

Якщо грушу підгодувати правильно, то її плодоношення стане регулярним. При цьому досвідчені садівники стверджують, що підгодівлю слід робити навіть у тому випадку, якщо плодове дерево росте на родючому грунті. Це потрібно тому, що навіть найбагатша на поживні речовини земля з часом виснажується. А це може позначитися не тільки на плодоношенні дерев, але і на їх життєздатності. Для відновлення родючості грунту можна використовувати різні речовини в залежності від типу плодового дерева.

Для груші підживлення грунту слід починати ще до моменту висадки. Це дозволить підготувати грунт для висаджування саджанців і подальшого їх успішного зростання.

Чим підгодувати грушу навесні: види добрив

Садівники рекомендують вносити поживні речовини восени. Таке внесення добрив дозволить підготувати рослину для зимової сплячки і забезпечити його всіма поживними речовинами для належної зимівлі. Зазвичай восени внесення підживлення здійснюється по периметру проекції крони, яка є дзеркальним відображенням кореневої системи груші.

Восени підживлення рослини слід проводити вже після збору врожаю. При цьому ступінь пожовтіння крони повинна становити приблизно 30% листя. Підживлення для саджанців другого року зростання потрібно вносити під перекопування.

Крім цього, восени можна зробити певні заготовки для внесення підгодівлі навесні. Підготовку для внесення поживних речовин дерева навесні слід проводити тоді, коли рослина росте на торф’яних або глинистих грунтах.

Читайте:   Розмарин: правильний догляд, посадка, розмноження та підживлення

Чим підгодувати грушу навесні: види добрив

Весняна підгодівля для груші вноситься в розмірі 2/3 від норми і спрямована вона на те, щоб дерево нормально відійшло від зимової сплячки і змогло приступити до наступного вегетаційного періоду з новими силами. Підгодівля, внесена навесні, сприятиме поліпшенню якості майбутнього врожаю. Правильно зроблена підгодівля навесні забезпечить дерево всім необхідним для рясного врожаю восени.

Решту 1/3 від норми садівники рекомендують вносити рано влітку. Хоча деякі нехтують цією рекомендацією, вважаючи, що весняного і осіннього внесення підгодівлі цілком достатньо для того, щоб груша не відчувала нестачі в поживних речовинах і давала нормальний урожай, а її плоди були смачними і соковитими.

Чим підгодувати

Грушу можна підгодовувати різними добривами. Головне правильно вибрати їх тип. Вибір виду підживлення груші слід робити, грунтуючись на наступних параметрах:

  • вік рослини;
  • зовнішній вигляд дерева;
  • пора року (навесні або восени);
  • тип ґрунту.

Восени фахівці рекомендують вносити калійні і фосфоритні добрива.

Чим підгодувати грушу навесні: види добрив

Їх додають по периметру крони на глибину приблизно в 40-50 см. особливо добре вносити такі речовини одночасно з органікою. Досвідчені садівники вважають, що такого роду підживлення слід робити кожні 5-6 років. Цього цілком достатньо для нормальної життєдіяльності рослини протягом цього тимчасового періоду. Дозу внесених добрив слід розраховувати, виходячи з віку дерева, а також поживності грунту в місці зростання.

Окремо органічні добрива потрібно вносити під дерево кожні 2-3 роки. При цьому азотні добрива також дуже важливі для нормального росту і плодоношення груші. Їх вносять навесні при розпушуванні грунту, а також в період, коли спостерігається посилений ріст пагонів.

Крім цих типів добрив в ситуації з грушею важливе значення має позакореневе підживлення. Воно являє собою розчин поживних речовин, які виступають в ролі стимулятора росту і сприяють підвищенню зимостійкості, а також формуванню врожайності дерева. Цей розчин містить 1-2%-ий розчин сульфату (його можна замінити на 2-3%-ий розчин суперфосфату).

Читайте:   Как вырастить аквилегию на даче: способы размножения и правила посадки

Також описана висока ефективність обприскування груші розчином сечовини (0,5-1%). Таке обприскування слід робити через 9-10 днів після завершення цвітіння. Повторне обприскування допускається приблизно через два тижні.

Чим підгодувати грушу навесні: види добрив

Визначити, чим потрібно підживлювати грушу, можна за її зовнішнім станом:

  • при нестачі азоту спостерігається недорозвиненість листя. Вони більш дрібні і мають дкщо світле забарвлення;
  • надлишок азоту в грунті проявляється зниженням морозостійких властивостей дерева, а також поганим визріванням;
  • брак фосфору можна виявити по опаданню пагонів на нижній частині дерева і затримуванні закладок бруньок цвіту. При цьому листя теж розвиваються недостатньо;
  • при нестачі калію листя набувають бурий колір і швидко засихають. При цьому вони зморщуються;
  • нестача в грунті кальцію відбивається на листках – вони набувають плямистість, яка з’являється в результаті відмирання ділянок тканин. Щоб нормалізувати вміст кальцію в грунті радять вносити під грушу деревну золу.

Всі ці добрива відносяться до макрпідживлення. Орієнтуючись на сезон і стан дерева, їх вносять в строго регламентованих пропорціях. Норма добрив береться з розрахунку на 1кв.м. для пристовбурного кола. Зазвичай вона становить 1-2 кг.

Але груші, крім макродобрив, також необхідні мікродобрива. Вони привносять в грунт такі важливі мікроелементи, як залізо, марганець, цинк і т. д. Їх вибирати потрібно, спираючись на склад ґрунту, а також на зовнішні прояви недостачі елементів.

Для того щоб забезпечити грушу всіма необхідними мікроелементами, садівники-професіонали рекомендують використовувати гній, який містить фосфор (0,25%), калій (0,4%) і азот (0,5%). Але в даній ситуації варто більш уважно використовувати органічні добрива (коров’як і т. п.), щоб не привести до сильного опіку рослини.

Чим підгодувати грушу навесні: види добрив

Крім вже наведених вище типів добрив в сучасному садівництві для груші використовуються комплексні підгодівлі: нітроамофос, амофос, нітрофос, нітроамофоска, нітрофоска і т. д.

Читайте:   Датчики дождя в комплексе системы автополива

Пам’ятайте, що запорука врожайності і нормального росту груші – правильно підібраний тип підгодівлі.

Як правильно

Від того, наскільки правильно було внесено добриво, залежить його ефективність. Будь-який тип внесення підгодівлі має свої особливості. Наприклад, перед посадкою правильна підгодівля передбачає перекопування землі в місці майбутньої висадки і внесення мінеральних і органічних добрив. Таким же чином слід вносити добрива в посадкову яму. У даній ситуації слід уникати калійної і азотної підгодівлі, які можуть пошкодити кореневу систему саджанця. При цьому мінеральні добрива обов’язково кладуть на дно ями.

Коли плодове дерево прижилося, то на всьому протязі його життєвого циклу добриво вносять шляхом перекопування з одночасним внесенням потрібного типу підживлення. Обов’язковими умовами для внесення підгодівлі є правильно підібрана доза. Особливо уважним слід бути при внесенні гною, який має багато корисних мікро – і макроелементів. Тому його слід розводити з водою і поливати отриманим розчином грунт.

Чим підгодувати грушу навесні: види добрив

Також варто знати, що не слід одночасно використовувати відразу кілька типів різних поживних речовин. Так ви можете отримати досить серйозний опік кореневої системи, який призведе до загибелі рослини або зниження її життєвих функцій. Навесні, восени і влітку є свій тип добрив, який і слід використовувати для підгодівлі.

Правильний вибір добрива і своєчасне його внесення зробить ваш сад дуже родючим, а сам урожай – смачним і корисним. Це твердження стосується не тільки груші, але і всіх інших плодових дерев.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*