Головна / Підлога / Дефекти наливної підлоги: причини виникнення та способи усунення

Дефекти наливної підлоги: причини виникнення та способи усунення

Що може бути простіше технології наливної підлоги? Змішуємо компоненти, заливаємо суміш на підлогу і отримуємо ідеально вирівняну поверхню. Так думає більшість домашніх майстрів, які вирішили самостійно провести процедуру створення наливної підлоги. Однак ця простота і легкість технології – тільки здаються. За деякими даними, лише 30-40% всіх наливних підлог – ідеальні. Інші ж мають дефекти, пов’язані, в першу чергу, з порушеннями технології їх пристрою.

Багато руйнування наливної підлоги можна усунути без капітального ремонту, тобто без повного демонтажу поверхні. Зазвичай виявлений шлюб перекривають додатковим фінішним шаром самовирівнюється суміші. Але зустрічаються і більш складні дефекти, для повного усунення яких потрібно розкривати підлогу, повністю видаляти наливна шар і навіть ремонтувати бетонну основу.

Часто зустрічаються дефекти:

 • відшарування, здуття фінішного шару;
 • тріщини на поверхні;
 • бухтение;
 • дрібні вкраплення, сторонні частинки на поверхні;
 • розшарування, помутніння;
 • горби і западини;
 • передчасний знос.

Якщо дані ознаки руйнування мають місце бути, саме час приступати до ремонту наливна поверхні. Розглянемо методи реставрації, які необхідно провести при тому чи іншому вигляді деформацій.

Дефект №1. Здуття, відшарування наливна поверхні

Здуття проявляється, як освіта на наливному підлозі одиничних або множинних бульбашок. Їх поверхня може покриватися тріщинами (якщо шар тонкий) і руйнуватися. У цьому випадку можна говорити про відшарування.

Причина здуття і відшарування – недостатня адгезія (зчеплення) наливної шару і підстави. Покриття, не приклеєне належним чином до основи, починає відходити від нього.

Помилки в технології, що призводять до здуття і відшарування:

 • Недостатнє очищення бетонної основи від пилу, жирових плям і інших забруднювачів.
 • Використання неякісної ґрунтовки.
 • Укладання наливного шару на вологу основу. В цьому випадку зайва вода і конденсат відторгає наливна шар, утворюються бульбашки і відшарування.
 • Низька марочна міцність бетонної основи.
 • Недотримання тимчасового інтервалу між нанесеннями шарів наливної підлоги.
 • Компоненти покриття недостатньо ретельно перемішані перед заливкою. Перемішування необхідно виконувати тільки механічним способом, використовуючи спеціальні насадки.
 • Несумлінне видалення бульбашок повітря з покриття за допомогою голчастого валика. Бульбашки, що залишилися в товщі покриття, в процесі висихання переміщуються до поверхні і залишають після себе роздуті бульбашки або лопнули «кратери».
 • Порушення температурно-вологісних показників в приміщенні. По технології при проведенні робіт температура в приміщенні повинна бути вище 5°C, а вологість – не нижче 60%.
Читайте:   Деформаційні шви в бетонних підлогах: норми, глибина, ширина, як зробити, нарізка, заповнення, ремонт

Усунення здуття і відшарувань:

 1. Всі здуття необхідно видалити. Зчистити бульбашки і освічені «кратери» можна шліфувальною машиною або вручну – за допомогою шпателя.
 2. Очищають підлогу від дрібних частинок будівельного сміття і пилу. Для цього поверхню пилососять, роблять вологе прибирання. Перш, ніж приступати до наступного кроку, підстава ретельно просушують.
 3. Ґрунтують місця дефектів, при необхідності – двічі.
 4. Заповнюють дефекти використовуваної самовирівнюється сумішшю. В якості альтернативи можна застосувати полімерну або цементну шпаклівку. Цементна шпаклівка призначена для цементних наливних підлог, полімерні ж шпаклівки – універсальні, багато з них можуть використовуватися не тільки для полімерних, але і для цементних (або бетонних) покриттів.

Якщо наливна підлога не є особистим, то на цьому кроці можна закінчити ремонт. Наливна підлога, використовуваний як лицьове покриття, потребує повної візуальної маскування «латок». Тому всю підлогу заливають фінішним наливним шаром, повністю дотримуючись інструкції виробника самовирівнюється суміші.

Дефекты наливного пола: причины возникновения и способы устранения

Дефект №2. Тріщини

Тріщини – частий дефект наливної підлоги. Іноді вони неглибокі, іноді досягають бетонної основи. Зазвичай поява тріщин пов’язують з неякісним підставою, на яку був покладений наливну підлогу. Це найчастіше зустрічається причина, але не єдина. Також має місце порушення в технології заливки.

Причини появи тріщин:

 • Дуже товстий шар наливної (більше 7 мм).
 • Наявність тріщин на підставі.
 • Нетривка, схильне до переміщень основу.
 • Недостатнє армування підстави.
 • Недотримання пропорцій компонентів наливна суміші, а саме – додавання більшої кількості води, ніж того вимагає інструкція. Занадто рідкий розчин при висиханні часто тріскається.
 • Нанесення наливної суміші на вологу стяжку.
 • Використання простроченої суміші наливної підлоги.

Якщо тріщини одиничні і наливна підлога не є лицьовим покриттям, перезаливать підлога повністю не буде потрібно. Оптимальне рішення – заповнення таких тріщин самовирівнюється сумішшю.

Процес робіт щодо заповнення тріщин:

 1. При невеликій ширині тріщини (до 1 см) її розширюють приблизно до 2 см по всій довжині. Зробити це можна шліфмашинки (болгаркою) або металевою щіткою.
 2. Прибирають зі стінок тріщини бруд, витягають пил пилососом.
 3. Обробляють стінки тріщини грунтовкою, дають їй висохнути. При необхідності обробку повторюють.
 4. Тріщину заповнюють полімерної або цементною шпаклівкою, розрівнюють врівень з іншою поверхнею. При необхідності заливають весь підлогу новим наливним шаром.

У тому випадку, якщо підлога порізаний мережею тріщин, заповнювати їх вже не має сенсу. Необхідно повністю демонтувати покриття і оцінювати стан бетонної основи – швидше за все, саме воно дало поштовх для таких деформацій. При знайдених погрішності, спочатку ремонтують основу, а після – самовирівнююча суміш заливають заново.

Читайте:   Ковровая плитка для напольного покрытия дома. Преимущества и недостатки

Ремонт підстави зазвичай полягає у закладенні всіх існуючих в бетоні (стяжки) тріщин цементним розчином чи шпаклівкою. Поверхня повинна бути вирівняна за рівнем, допустимі перепади між найвищою та найнижчою точкою – не більш 2-3 мм.

Дефекты наливного пола: причины возникновения и способы устранения

Дефект №3. Бухтение

В деяких, особливо запущених випадках, тріщин йде в ногу з відшаруванням. Виявляється таке явище бухтением. Тобто частина наливна поверхні йде тріщинами і, одночасно, відривається від основи. Утворюється не пов’язаний ні з чим шматок наливної шару, який рухається (скрипить під ногами.

Причини бухтения:

 • Відсутність гідроізоляційного шару на поверхні основи і наявність на ньому тріщин. В цьому випадку вода через тріщини просочується в прошарок і порушує зв’язок між підставою і наливним шаром.
 • Брудна і запорошена поверхню підстави, що не допускає якісної адгезії наливної шару.
 • Нанесення наливної суміші на вологу основу (при вологості більше 4%).

Усунення бухтения:

 1. Відійшов ділянку наливної підлоги видаляють.
 2. Очищають основу і краю дефекту від пилу і бруду, для кращого результату протирають основу вологою тканиною.
 3. Наносять на підставу гідроізоляційну просочення (грунтовку), зазвичай обробку проводять 2-3 рази.
 4. Заливають дефект самовирівнюється сумішшю врівень з іншою поверхнею.

Для кращого ефекту заливають весь підлогу додатковим фінішним шаром (бажано це зробити для поліуретанових і епоксидних складів, які самі по собі є фінішним покриттям, необов’язково – для цементних складів, які використовуються для вирівнювання під ламінат, паркет тощо).

Дефекты наливного пола: причины возникновения и способы устранения

Дефект №4. Горби і западини

Іноді наливна підлога виявляється нерівним. Після висихання на ньому виразно проявляються западини (ямки) або бугри. Такий дефект не тільки знижує декоративність підлоги, але і може перешкодити укладанню на нього фінішного покриття (ламінату, паркету тощо).

Причини появи горбів і западин:

 • Нерівне бетонну основу. Якщо на підставі є значні горби або западини, то всі ці дефекти з більшою часткою ймовірності віддрукуються і на поверхні наливного підлоги.
 • Заливка суміші «на око».
 • Недотримання рекомендованих пропорцій при змішуванні компонентів наливна суміші. Якщо в процесі змішування було додано більшу кількість води, ніж того вимагає інструкція, то, після висихання на поверхні часто проявляються западини. Якщо ж, навпаки, води було додано мало, поверхня стає горбистою.

Щоб видалити бугор, підлогу піддають шліфуванню. Потім заливають поверхню фінішним шаром самовирівнювальною суміші.

Западини заповнюють шпаклівкою (на епоксидній або цементній основі) або тієї ж самовирівнюється сумішшю, яку використовують для всього покриття. Після висихання укладають фінішне наливне покриття (при необхідності, якщо наливна шар – лицевої).

Читайте:   Коркова підкладка під ламінат: відгуки на матеріал і специфіка укладання

Дефекты наливного пола: причины возникновения и способы устранения

Дефект №5. Дрібні включення, шорсткості

Якщо на невисохлий наливна підлога потрапила пил або дрібні частинки сміття, то на його поверхні утворюються пупиришки, шорсткості, дрібні нерівності. В цьому випадку можна домогтися дзеркальною, абсолютно гладкій поверхні.

Причини дефекту:

 • Недостатньо очищене бетонну основу, бруд з якого потрапила в наливну суміш і розподілилася по його поверхні.
 • Пил, що витає в повітрі і осіла на ще не застиглою наливна поверхні.

Усунення дрібних нерівностей:

 1. Поверхня підлоги очищають від пилу.
 2. Наносять тонкий фінішний шар покриття, що перекриває дефекти.

Дефекты наливного пола: причины возникновения и способы устранения

Дефект №6. Помутніння

Помутніння – поява білястого відтінку на наливному підлозі. Помутніння може значно погіршити декоративні якості покриття, роблячи його тьмяним, невиразним (особливо це видно на кольорових наливних підлогах). Помутніння знижує естетичні властивості матеріалу, але не погіршує експлуатаційні якості. Тому даний дефект необхідно усувати на поліуретанових і епоксидних підлогах. На цементних покриттях, які зазвичай використовують для вирівнювання під фінішні підлогові матеріали, помутніння можна залишити без уваги.

Причини помутніння:

 • Попадання на поверхню наливної підлоги жиру, агресивних хімічних складів.
 • Надлишок води в самовирівнюється суміші.
 • Погано перемішані компоненти самовирівнюється суміші.
 • Неправильне співвідношення компонентів суміші.

Виправити дефект «малою кров’ю» не вийде. Тому, якщо декоративні якості покриття повинні бути на висоті, рекомендується залити існуючий підлогу ще одним фінішним шаром. Природно, при цьому слід повною мірою дотримуватися технології заливки, рекомендованої в інструкції до самовирівнюється суміші.

Дефекты наливного пола: причины возникновения и способы устранения

Дефект №7. Передчасний знос

Термін служби наливної підлоги – до 10-20 років (полімерні покриття більш довговічні, ніж цементні). Тому, якщо після пари років експлуатації, пол почав кришитися, біліти (від подряпин), то можна говорити про його передчасному знос.

Причини передчасного зносу:

 • Посилена навантаження на поверхню (в цехах або на складах, де переміщається транспорт або встановлені важкі механізми).
 • Використання прострочених компонентів наливна суміші.

Щоб оновити стало непрезентабельним покриття, досить нанести зверху існуючого шару ще один тонкий фінішний шар. Особливу увагу при цьому варто приділити вибору якісних компонентів суміші і дотримання технології заливки наливної підлоги.

Якщо на поверхні існують помітні відколи, то їх грунтують і заповнюють шпаклівкою (на цементній або полімерній основі). Після цього заливають підлогу новим наливним шаром.

Дефекты наливного пола: причины возникновения и способы устранения

Таким чином, можна виправити практично будь-які недоліки і деформації наливної підлоги. Проте краще всього діяти на випередження, не допускаючи технологічних помилок під час створення наливного покриття.Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*