Головна / Двері / Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер’єрі

Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер’єрі

В оздобленні інтер’єрів новий тренд – двері без наличників із прихованим коробом, які називають дверима-невидимками. Такі двері поєднує одна особливість – установка без стиків та наличників, тому візуально вони розташовані на одному рівні зі стіною, зливаючись із нею за кольором. Конструкція короба не передбачає лиштви. Власнику житла достатньо лише продумати обробку дверного полотна.

Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі

Особливості дверей із прихованою коробкою без лиштви

У наш час популярним є мінімалізм, який дістався також до оформлення дизайну дверей. Двері, розташовані в одній площині зі стіною – одне з актуальних рішень. Такий дизайн виглядає строгим, з чистими лініями, які тільки підкреслюють інтер’єр.

Полотна дверей монтують поверх прихованих чи потайних петель. Саме за рахунок них конструкція отримує полегшений та елегантний зовнішній вигляд. Для фіксації короба до стелі не потрібно використовувати зовнішні перемички, що, своєю чергою, збільшує вільний простір.

Важливо! Існують приховані розсувні двері, але вони виглядають менш ефектно за рахунок спеціальної ніші, що утворюється в ході монтажу.

Порівняно недавно приховані полотна встановлювали, щоб сховати таємну кімнату, а в наш час на двері без наличників покладають інше завдання. Як правило, подібну конструкцію встановлюють, якщо у власника житла є бажання завуалювати велику кількість дверей у приміщенні. Найчастіше приховані полотна без наличників встановлюють на отвори наступних кімнат: туалети, комори, їдальні, кухні, прилеглі кімнати тощо.

Спеціальна фурнітура та унікальні ручки повністю виключають можливість отримання побутової травми. Щодо самих прихованих дверей без наличників, основний їх функціональний обов’язок – візуально розширити та освітлити кімнату. Це відмінний варіант, якщо приміщення «перевантажене», до того ж рішення дозволяє підвищити безпеку житла з дітьми.

Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі

Переваги та недоліки прихованих дверей без наличників

Ключова перевага полотен із прихованим коробом – універсальність. Такі моделі встановлюють на прорізи з різними габаритами та геометрією. Так як у конструкції відсутні лиштви, система підійде для тих місць, де немає можливості встановити класичну модель дверей.

Двері виступають як важливий елемент інтер’єру. Але зовсім не обов’язково, щоб вона «впадала» в очі. Прихований монтаж допомагає впоратися з обома завданнями: при правильній обробці полотно легко приховати або навпаки, візуально виділити. Частково моделі без наличників вважають частину стіни. Полку на ній краще не розміщувати, а ось повісити картину можна.

Читайте:   Який ремонт доводчиків вхідних дверей можна виконати самостійно?

Двері без наличників із прихованим коробом та їх переваги:

 • економлять вільний простір;
 • немає необхідності підбирати лиштву того ж кольору, що й полотно;
 • незвичайний зовнішній вигляд;
 • двері із прихованим коробом – гарне рішення, якщо потрібно «сховати» кімнату від сторонніх очей;
 • підвищена злостійкість (приховані петлі не можна підчепити із зовнішнього боку);
 • збереження цілісності оформлення інтер’єру усередині приміщення.

Головний недолік полотен без наличників із прихованим монтажем – їхня ціна. У порівнянні з класичними моделями вони на порядок дорожчі, навіть якщо матеріал, дизайн та інші характеристики аналогічні. Якщо розмір чи геометрія отвору нестандартні, то ціна ще вища. Заплатити потрібно буде і за встановлення дверей із прихованим коробом – необхідно запросити фахівці з високою кваліфікацією. Встановлювати такі приховані моделі краще перед початком чистового оздоблення, тобто на ранньому етапі ремонту (це необхідно, щоб габарити готового виробу відповідали параметрам отвору).

Серед мінусів також відзначають те, що на звороті двері зі прихованим коробом помітні. Лицьова сторона розташована в одній площині зі стіною, а ось задню поверхню «утоплюють» у отвір.

Важливо! Якщо грамотно підійти до питання дизайну, зворотний бік таких дверей можна вписати в інтер’єр сусіднього приміщення.

Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі

Різновиди прихованих дверей-невидимок

Виробники представили лише кілька різновидів полотен без наличників із прихованим коробом. Розділити всі види можна за двома класифікаціями:

 1. Односторонні чи двосторонні. Вироби роблять невидимими з двох сторін або лише з одного. Рідко дверний проріз приховують одночасно з двох сторін – конструкції, що встановлюються, мають невелику товщину. Порівняно з односторонніми, двосторонні роблять спираючись на параметри міжкімнатної перегородки – зазвичай глибина отвору сягає від 75 до 100 мм. Багато хто вважає, що моделі без наличників із прихованим коробом досить важкі, але це не так, адже виготовляють їх з легких матеріалів. Крім цього, з одного боку, вони можуть бути прикрашені декором, а з іншого – виконані під обробку.
 2. Система відкривання. Всього на вибір доступно кілька різновидів: стандартні розстібні моделі з прихованим коробом, маятникові та ротодвері. Бюджетним вважається перший вигляд. Маятникові зручніше в експлуатації, але коштують дорожче. Третій варіант хоч і називають оптимальним, але його ціна занадто висока, навіть якщо це прості двері, а не приховані.

Сюди також відносять і розсувні моделі, але вони не створюють ефекту скритності через нішу, що встановлюється.

Читайте:   Лиштва на міжкімнатні двері: види, як вибрати та встановити своїми руками, фото

Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі

Матеріали для виготовлення невидимих дверей із прихованим коробом

Для їх виготовлення використовують найрізноманітніші матеріали: скло, акрил, ПВХ, гіпсокартон, дерево тощо. Кожен варіант має як переваги, так і недоліки:

 • приховані моделі із ПВХ складно встановити так, щоб їх не було помітно в інтер’єрі;
 • вироби з алюмінію складні в обробці та фарбуванні;
 • конструкції зі скла відрізняються практичністю та довговічністю, але в плані скритності про них ведуть суперечки, адже матеріал прозорий і досить помітний.

Приховані моделі мають бути приховані від очей в інтер’єрі. Для реалізації задуму передбачено кілька варіантів покриття полотен:

 • під відтінок стін. Такі вироби покриті шаром грунтовки, поверх якого легко поклеїти шпалери;Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі
 • з оздобленням. Це прийнятний варіант, якщо дві різні кімнати мають відмінний дизайн. Наприклад, з одного боку полотно оброблене ґрунтовкою, а з іншого – шпоном;Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі
 • з акрилом чи дзеркалом. Дзеркальну приховану конструкцію без наличників часто монтують у ванній кімнаті або маленькому приміщенні. Для інтер’єру, виконаному в стилі мінімалізм, краще підійде двері-невидимка з акриловим покриттям.Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі

Види профілів для дверей невидимок

Щодо прихованого короба, його виготовляють з двох матеріалів: алюміній (популярніший) і дерево (менш затребуваний). Полотнами для прихованих конструкцій без лиштви стали дерев’яні рами, що покривають ДСП або МДФ-плитами. Інший варіант – двері із дерев’яних масивів. Дерево – відмінний матеріал, що забезпечує шумоізоляцію і має великий термін служби. Доступні аналоги – МДФ чи ДСП. Плити з ДСП погано протистоять дії вологи та іншим негативним факторам.

Алюмінієві профілі існують двох типів:

 1. Тип A. Відрізняється масивністю та міцністю. Ширина – 76 х 43 мм. На нього встановлюють полотно завтовшки 40 мм. Торці рівні. Тип відкривання – назовні. У дверному коробі буде видно борт, що відступає на 9 мм.
 2. Тип U. Підходить для відкриття полотна як назовні, так і всередину. Ширина – 50 мм. Використовувані полотна повинні мати товщину 50 мм. Відступ видимого бортика короба – всього 0,3 мм, так що цей варіант більше підходить як “прихований короб”.

Важливо! При необхідності виробники можуть виготовити двері без наличників з нестандартними габаритами.

Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі

В яких інтер’єрах використовуються невидимі двері та двері прихованого монтажу

Полотна без наличників із прихованим коробом найкраще підійдуть для мінімалізму в інтер’єрі, особливо якщо зважити на те, що він зараз широко поширений. Відсутня видимий короб, лиштва та інші звичні атрибути – саме за рахунок цього потаємні конструкції стали витонченим та лаконічним рішенням.

Читайте:   Какие виды межкомнатных дверей самые популярные

За бажанням, встановити виріб можна в будь-якому інтер’єрі. Для сучасного стилю вони стануть родзинкою, а для класичного – нададуть таємничості та нагадають про потаємні ходи, які були у старовинних замках.

Двері без наличників із прихованим коробом вигідно представлені на наступних фото.

Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі

Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі

Встановлення дверей без наличників прихованого монтажу

Дорогі вироби часто встановлюють організації, що продають або виготовляють. За бажанням, все можна зробити і самостійно, але потрібно знати, як встановити двері невидимку і що для цього потрібно:

 1. Поверхня полотен буває невідфактурена чи декорована. Як приклад представлений виріб, покритий шпоном.Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі
 2. Перед тим, як розпочати встановлення, полотно ставлять на ребро. Там, де розташований притвор, прикріплюють алюмінієвий профіль, що йде в комплекті.Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі
 3. У самому профілі передбачено отвір під клямку, а ось у полотні його немає.Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі
 4. Паз під замок готувати потрібно самостійно.Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі
 5. У підготовлену нішу кріплять замок.Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі
 6. Приховані петлі, на які ставлять полотно, також йдуть у комплекті.Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі
 7. Встановивши замок, починають врізати петель. На цьому етапі потрібно перевірити, щоб проміжок був мінімальний, що необхідно для нормального закривання дверей. Якщо все гаразд, їх знімаютьДвері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі
 8. У комплекті також проходить профіль під короб. Його збирають і на стійкову частину навішують петлі.Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі
 9. Встановлюють короб у отвір.Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі
 10. Завершальний етап – полотно підвішують на петлі.Двері без наличників із прихованим коробом: види, встановлення, фото в інтер'єрі

Так як полотно вже декороване, додатково обробляти його не потрібно. Стики, що утворилися, по периметру короба шпатлюють, а поверх заклеюють шпалерами.

Декілька порад:

 1. Слід ретельно виконати всі підготовчі роботи: вирівняти стіни, усунути всі дефекти. На цьому ж етапі продумують, яким має бути оздоблення прихованого полотна.
 2. Розташування дверей із прихованим коробом – строго вертикальне (щоб вона сама не відчинялася чи не зачинялася).
 3. Якщо як декор вибрано обклеювання полотна, то слід підготувати основу. Для цього підійде гіпсокартон, яким легко вирівняти поверхню.
 4. Вибрана конструкція не повинна заважати вільному переміщенню по кімнаті, при цьому залишаючись прихованою та придатною до інтер’єру.

Як зробити двері невидимку своїми руками показано у відеоролику наприкінці матеріалу. На прикладі показано, як зробити прихований прохід у звичайній шафі.

Висновок

Двері без наличників із прихованим коробом мають попит при оформленні інтер’єру житла. Найкраще ця конструкція виглядає у сучасних стилях, де всю увагу приділяють мінімалістичності. Для більшої наочності представлені фотографії дверей невидимок в інтер’єрі. Вироби, незважаючи на високу ціну, досить популярні та дозволяють перетворити приміщення. Їх встановлюють із метою візуально «розвантажити» кімнату, або створити «таємний» хід, прихований від сторонніх очей.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*