Головна / Двері / Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Відразу після того, як було встановлено вхідний дверний блок, майстри радять обов’язково зробити козирок над дверима. Це найпростіший і надійніший варіант захистити дверне полотно від дощу та сонячного ультрафіолету, уникнути замокання поріжка та примерзання дверей у морозну погоду.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Види козирків над вхідними дверима

Різних варіантів і схем використання захисних навісів, козиркових арок, покрівельних звисів для захисту входу в будинок придумано і збудовано величезну кількість. Правильно спроектований козирок над дверима, фото, незалежно від його розмірів та форми, насамперед має ефективно захищати господарів, яким не пощастило у сильний дощ вийти на вулицю без парасольки.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Тому до захисної конструкції висувають особливі вимоги:

 • Ширина поверхні, що охоплюється, повинна бути в межах 140-150 см, такий розмір дозволяє забезпечити захист під козирком мінімум для трьох осіб. Виліт козирка планується, виходячи з розмірів дверей та габаритів ганкової групи;
 • Форма даху може бути двосхилим, арочним або купольним. Важливо, щоб вода з поверхні сходила рівномірно до водостічної труби, а в сильний вітер потоки дощу не потрапляли під навіс;Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото
 • Конструкція повинна бути стійкою до сильних поривів вітру, і одночасно витримувати навантаження від ваги і навіть ударів снігових шапок, що зісковзнули з даху будинку. Найнадійнішими вважаються ковані козирки для дверей;
 • Вагу каркасу козиркової надбудови підбирають відповідно до пристрою дверей і матеріалу стін будинку. Чим важчий дах, тим більше навантаження на стіну, а іноді і на лутку вхідної групи.

Тому для невеликих каркасних та дерев’яних будівель ставлять козирки над вхідними дверима з дерева. Легка рама з осики або ясена здатна протистояти вітру не гірше за металевий каркас, при цьому закріпити такий козирок над дверима на дерев’яній стіні набагато простіше, ніж сталевий і, тим більше, кований.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Порада! Дах захисного навісу найкраще зробити із прозорого матеріалу, скла, полікарбонату або хвилястого ПВХ-шиферу.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Це дозволить сонячним променям проникати крізь прозору покрівлю та ефективно висушувати дверне полотно, стіни, і головне – запобігати скупченню льоду та снігу на сходах. Начебто нісенітниця, але на безпеці економити не варто.

Кований козирок над дверима

Дуже важкий, найміцніший і найкрасивіший тип захисного навісу. Козирок виготовляється з прокованого прута завтовшки 8-10 мм. Використовувати товстіший метал не має сенсу, оскільки вага конструкції може досягати 100 кг і більше. Тонкий метал для конструкції, що несе, застосовують рідко, виключно для декоративних цілей. Ковані козирки над дверима, фото, зазвичай встановлюють на цегляні та кам’яні стіни.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

До відома! Бажаючим встановлювати важкі вироби на дерев’яних будинках на слабкій стіні, доводиться використовувати металеві дверні рами, інакше тиск і навантаження від кованих козирків на двері та лутку з часом призводить до деформації входу, починають підклинювати петлі та замки.

У використанні кованих козирків над вхідними дверима є дві найважливіші переваги:

 • Великий термін служби. Якісно викутий метал здатний простояти на ґанковій групі протягом 30-40 років, що практично є недосяжним для дерев’яних та металевих конструкцій;
 • Ковані вироби, особливо у поєднанні зі сталевою стулкою, виглядають винятково стильними та оригінальними. На тлі ажурного кованого декору різьблення по дереву або накладне пластикове обваження виглядають досить непоказно. Ковані козирки на сьогоднішній день відносять до статусних речей, подібно до гранітного облицювання сходів, перил з чавунного лиття або дубових вхідних блоків з обважуванням з міді.
Читайте:   Як розібрати та зібрати дверну ручку міжкімнатних дверей своїми руками

До мінусів конструкції з кованого металу можна віднести високу вартість та складність з’єднання окремих деталей у єдиний каркас. Зазвичай виготовлення кованих козирків замовляють спеціалізованим майстерням або ковальським артілем.

Металевий козирок над дверима

Більш легкий та простий для виготовлення своїми руками захисний навіс може бути зібраний на основі каркасу із квадратної труби та металевої смуги. Сталевий козирок для захисту вхідного блоку виходить вдвічі легше, і головне – більшість деталей конструкції можна виготовити в гаражі або на дачі.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Використання сталевої смуги дозволяє скопіювати ковані завитки та візерунки, а після покриття чорним лаком трубчаста конструкція стає схожою на ковані візерунки.

Сталеву трубчасту конструкцію можна без будь-яких обмежень використовувати для вхідної групи будь-якої будівлі, незалежно від матеріалу та способу будівництва. Тому зварні вироби з пластиковим обважуванням становлять приблизно ¾ всіх моделей навісів та захисних споруд ганку та терас будинку.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Дерев’яний козирок над дверима

Для дачі або заміського будинку найчастіше використовують прості навісні конструкції, зібрані із сосни чи ялинки. Незважаючи на простий пристрій, козирок з дерева може бути дуже красивим та міцним.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Легка дерев’яна рама має високу жорсткість, тому розміри козирка обмежуються лише здоровим глуздом та габаритами вхідних дверей. На відміну від сталевих та кованих виробів, дерев’яний козирок потребує постійного догляду та періодичного ремонту. Щосезону господарям доводиться оновлювати лакофарбове покриття, перевіряти надійність кріплення на стіні.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Якщо робити захист з дерева своїми руками, то його будівництво обійдеться приблизно втричі дешевше за сталевий і вп’ятеро – кований. Але використання деревини має і негативні сторони:

 • Конструкція з деревини швидко старіє, особливо якщо на деталі каркасу потрапляє велика кількість сонячного світла і вологи. За 10-15 років експлуатації козирок над вхідними дверима з дерева доведеться кілька разів ремонтувати, вирівнювати і міняти деталі, що розсохлися і потріскалися;
 • Козирок, навіть з найкращої і стійкої деревини, схильний до набухання і «сухої» усадки. Як наслідок, матеріал може деформуватись.

Жодні захисні лаки та фарби не здатні зупинити процес поглинання вологи. Єдиний спосіб попередити “мокру” деформацію козирка – це вибрати конструкцію з гарною вентиляцією підпокрівельного простору. Зазвичай дерев’яні козирки намагаються повісити над дверима. Це дає можливість надійно захистити двері від дощу і одночасно забезпечує хороше продування дерева від вологи, що конденсується.

Козирок над дверима з полікарбонату

Використання прозорого пластику як покрівельне покриття давно перетворилося на норму або невизнаний стандарт облаштування козиркових конструкцій. Полікарбонатом можна покривати козирки будь-якої конструкції та виду. Вибір марки полікарбонатного листа залежить від обраної схеми покрівлі.

Для арочних або купольних козирків використовують стільникові марки полікарбонату, тоді як для односхилих плоских дахів та навісів зазвичай вибирають монолітний пластик.

Читайте:   Як утеплити балконні двері: пластикові та дерев'яні

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Полікарбонатні покрівлі добре переносять сонячні промені, спеку та низькі температури. З недоліків у полікарбонату можна відзначити лише сильне теплове розширення. Тому на козирку, покритому полікарбонатним листом, нерідко виникають «хвилі» від покриття. В результаті навіс втрачає первісний вигляд і навіть може плескати під поривами вітру.

Полікарбонат можна назвати найкращим варіантом для вхідних дверей будь-якої конструкції. Потік світла і тепла, що проникає крізь прозоре покриття покрівлі, занадто слабкий, щоб негативно впливати на лакофарбове покриття вхідних дверей, але його достатньо, щоб висушувати полотно від вологи.

Розміри козирка над вхідними дверима

Перш ніж намагатися зробити своїми руками захисний навіс, необхідно вибрати найбільш відповідні розміри даху. Насамперед потрібно визначитися з конфігурацією покрівлі.

Для класичної двосхилий покрівлі приймають ухил кожного зі схилів у межах 40-45о, відповідно, висота в ковзані виходить рівною 70 см, а відстань між опорними балками приймають рівним 140 см.

У цьому випадку довжина кожного зі схилів козирка виходить в межах 110-115 см. Якщо прийняти висоту та ширину вхідних дверей рівними 200 см і 80 см відповідно, то верхня конькова планка кріпиться на висоті 260-270 см над рівнем ґанцевого майданчика. Між вертикальними укосами дверного отвору та умовними лініями установки опорних брусів на підкосах залишається відстань по 30-35 см. Цього більш ніж достатньо, щоб ефективно відвести воду з даху навісу і не заливати калюжами ганковий майданчик.

Як зробити козирок над вхідними дверима

Найпростіше побудувати захисну конструкцію з дерев’яного бруса, дошки, вагонки та тонкого стільникового полікарбонату. Майже в будь-якому будинку знайдеться мінімум столярних інструментів, а матеріал для каркасу можна придбати в будь-якому будівельному супермаркеті або салоні покрівельних конструкцій. Підійде брус із сосни, перетином 50х50 мм, та вагонка 70 мм.

Як зробити козирок над дверима своїми руками з дерева

Один із варіантів захисної конструкції наведено на схемі нижче.

Для того щоб зробити козирок над вхідними дверима своїми руками, фото, знадобиться брус і вагонка, металеві накладки, шурупи та кріпильні столярні болти.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Необхідно виготовити чотири комплекти деталей:

 • Пара горизонтальних опорних брусів із вертикальними підкосами;
 • Дві пари крокв, з’єднаних у V-подібну конструкцію за допомогою столярних болтів;
 • Горизонтальні поперечки, що з’єднують опорні бруси.

Першою на стіни встановлюється одна з горизонтальних поперечок, потім кріпляться опорні бруски з підкосами, які далі необхідно замкнути другою поперечною балкою. Зрозуміло, попередньо потрібно буде розмітити висоту установки навісу над входом до будинку.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Наступним етапом складання навісу необхідно встановити та закріпити дві пари крокв. Їх збирають за допомогою столярних болтів із шестигранною головкою.

Важливо! Нижня точка звисів повинна бути нижчою або на рівні верхньої кромки дверей.

Далі необхідно встановити два розпірні ригелі, і можна збирати решетування з вагонки. Покрівлю вибирають в залежності від оформлення дверей, можна укласти червону металочерепицю або обмежитись покриттям з рулонного матеріалу.

Як зробити козирок над вхідними дверима своїми руками з полікарбонату

Для прозорих конструкцій класична двосхилий схема не підходить. Якщо потрібно зробити захисний козирок над дверима з прозорим дахом, то каркас доведеться замовляти з кованого металу.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Одне з найвдаліших рішень для дерев’яних козирків наведено на фото нижче. Такий варіант чудово виглядає над дверима на тлі світлих стін будівлі.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Принцип спорудження навісного захисту аналогічний попередньому варіанту, але замість дерев’яної решетування скатів необхідно побудувати покрівлю з дерев’яних дуг. Заготовки вирізують із дошки – п’ятдесятки за шаблоном, шліфують та покривають лаком.

Читайте:   Красота и комфорт с гаражными воротами Ryterna

Для встановлення деталей навісу над дверима використовуємо шурупи та клей. В останню чергу укладають лист монолітного полікарбонату товщиною 8 мм.

Як встановити козирок над вхідними дверима у приватному будинку

Спосіб монтажу залежить від матеріалу та конструкції стін будівлі. Найпростіший варіант встановлення козирка над вхідними дверима своїми руками наведено на фото.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Вся конструкція кріпиться до стін по обидва боки від дверей за допомогою вертикальних планок та дюбелів. Зрозуміло, що цей метод підходить для цегляних, шлакоблочних чи бетонних стін.

Для каркасних будівель, фанерованих сайдингом та утеплювачем, встановлення козирка над дверима виконується за схемою, наведеною нижче.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Частина облицювання в місцях установки вирізається до каркаса обрешітки будівлі, що несе. Якщо будівля збудована з цегли або бетону, то доведеться вирізати в утеплювачі невеликий сегмент, щоб оперти п’яту підкосу та горизонтальну поперечку безпосередньо на частину стіни, що несе.

Важливо! При кріпленні каркаса не можна спирати підкоси на утеплювач, облицювання і тим більше на дверний блок входу в будинок.

Після встановлення навісу потрібно загерметизувати щілини за допомогою піни та монтажного герметика.

Зразки козирків над вхідними дверима

Найбільш поширеною формою захисного козирка вважається двосхилий схема. У ній сконцентровані всі найважливіші переваги сучасних типів покрівлі:

 • Висока стійкість до сильних поривів вітру;
 • Міцність;
 • Чудовий зовнішній вигляд.

Двосхилий навіс може встановлюватися на стінах, навіть якщо вхідні двері сплановані без ганкової групи.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Другою за поширеністю вважається конструкція односхилих козирків, як на фото.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

До очевидних переваг подібної схеми відноситься незвичайний спосіб облаштування схилу. Криволінійна поверхня козирка набрана з тонкої дерев’яної рейки, покладеної сходами на несучих профілях схилу. Перевагою такої схеми є простота установки, дах навісу кріпиться над дверима за допомогою двох проміжних горизонтальних панелей.

Більшість сталевих козирків виконується за арочною схемою з квадратної труби, перетином 20 мм. Завдяки використанню прозорого стільникового полікарбонату простір під покрівлею завжди залишається добре освітленим, тому і двері, і стіни не здаються темними, як у випадку під металевою покрівлею.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Ще більш витонченими та лаконічними виглядають козирки з кованого металу. Зазвичай такий навіс виконується досить великим і піднімається на максимальну висоту над вхідними дверима, тому конструкція не тисне, не затіняє вхід і не блокує рух повітря.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

За допомогою прозорого литого полікарбонату можна досягти унікального ефекту, коли козирок над вхідними дверима просто візуально зникає з очей.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Дві невеликі горизонтальні стійки з металу на тлі цегляної стіни практично не видно, а абсолютно прозорий пластик покрівлі можна розглянути, тільки підійшовши до дверей будинку.

Козирок над дверима: види, як зробити, зразки, розміри, фото

Такий варіант захисту буде особливо доречним, якщо господарі не хочуть псувати фасад старої будівлі сучасними конструкціями.

Висновок

Для того, щоб побудувати козирок над дверима на вході в будинок або будь-яке інше приміщення, потрібно правильно підібрати дизайн покрівлі та спосіб кріплення навісу на стіні. Для того щоб захисна конструкція витримала навантаження та удари вітру, і одночасно виглядала б досить стильно, найкраще використовувати кований каркас та прозорий полікарбонат. Для невеликої дачі або котеджу навісну частину над дверима можна зібрати з дерева та стільникового полікарбонату.


Рекомендуем прочитать:
Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*