Головна / Сад та Город / Як навесні підготувати теплицю до посадки – покрокова інструкція

Як навесні підготувати теплицю до посадки – покрокова інструкція

Як навесні підготувати теплицю до посадкиОбсяг весняних робіт на дачній ділянці не в останню чергу залежить від того, як дачник завершив сезон. Тим, хто ретельно готував теплицю до «зимівлі», досить обійтися їх мінімумом, а ось не встигли якісно прибрати восени з початком першої відлиги в плані підготовки теплиці і ділянок до посадки доведеться потрудитися.

Автор вважає правильним розглянути весь комплекс рекомендованих заходів, а читач вирішить сам, що для нього актуально, а що можна і знехтувати.

Оцінка стану теплиці

А анонсі не дарма зазначено «…з початком відлиги». Як тільки з’явиться можливість (дозволять умови), слід проїхати на ділянку. Власникам будинків, які звели теплицю на території, в цьому плані набагато простіше. Але її огляд необхідно провести заздалегідь. Не факт, що вона, «перезимувала»,  і не потребує хоча б невеликого ремонту. Ось і потрібно з’ясувати, що доведеться зробити ще до того, як приступати до сівби, які матеріали, інструменти тощо можуть знадобитися.

Така завбачливість ніколи зайвою не буває. За відомим законом обов’язково щось не вийде відразу знайти (придбати), тому запас по часу завжди буде до речі. Напевно, не потрібно пояснювати, що садівникам, які використовують теплицю в зимовий час в якості комори, доведеться її попередньо розвантажити.

Тут же – теплиці без «начинки» не буває. Розміри будови, його конструктивні особливості, специфіка використання – все це у кожного з нас своє. Але всередині обов’язково є якісь піддони, стелажі, ящики і так далі. Практика показує, що саме такий «інвентар» найчастіше і потребує ремонту.

Читайте:   Опалення теплиці: способи обігріву теплиці взимку і ранньою весною

Як навесні підготувати теплицю до посадкиЯкщо в теплиці є мінімальна автоматизація, необхідно перевірити буквально все. Причому не тільки переконатися, що з крана тече вода, але і подивитися, чи той тиск, що має бути. А раптом на трасі невеликий дефект у вигляді тріщини в трубі? Те ж і з напругою. Як світять лампочки? Автор одного разу зіткнувся з фактом, коли новий сусід підключив на лінію потужний «зварювальник st», і перекіс фаз не тільки привів до того, що світильники стали блимати, але і крапельний полив теплиці перестав працювати. Проблема вирішилася «полюбовно», але краще за все подібні нюанси прояснювати заздалегідь, до початку посадок.

Усунення виявлених дефектів

Даний пункт логічно випливає з попереднього. Враховуючи, які сюрпризи вже не перший рік нам підносить погода, рекомендація одна – краще з ремонтом теплиці не затягувати. При настанні строків посадки точно буде не до цього, і вийде «як завжди», тобто ніяк – ремонт «плавно» відкладеться до наступного року.

Вологе прибирання

Це ще м’яко сказано. Необхідно все відмити як можна ретельніше, особливо в місцях віконних прорізів. Якщо теплиця з полікарбонату, проблема вирішується швидко, за допомогою шланга. У разі ж каркасних будівель, з вікнами, треба очистити не лише скло, але й місця їх прилягання до рами. Саме там і скупчуються різні мікроорганізми, яких в цій специфічній будові однозначно не повинно бути.

Як навесні підготувати теплицю до посадки

А от які саме засоби використовувати, вирішується на місці, в залежності від матеріалів теплиці і контейнерів. Але мити однієї лише водою – марна трата часу. В крайньому випадку, через брак кращого – мильним розчином, але підвищеної лужності. Тому і мило знадобиться господарське, а не туалетне.

Після завершення вологого прибирання теплиця повинна бути не просто провітрена, а якісно просушена. Якщо недостатньо відкритих вікон і дверей, слід включити обігрівач.
Читайте:   Як прискорити дозрівання томатів у теплиці: поради та способи

Дезінфекція

Чиста, відмита теплиця повинна додатково оброблятися. Вибір засобів не в останню чергу залежить від місцевих умов, найбільш поширених (і відомих садівникові) шкідників, особистого досвіду, рекомендацій фахівців. Справа автора – запропонувати невеликий огляд препаратів, а якими саме скористатися, на розсуд господаря.

Сірка

Буде ефективна проти павутинного кліща, грибків, різних паразитів, які харчуються молодою порослю рослин.

У продажі є спеціальні сірчані шашки. Газ, що утворюється при їх горінні  проникне скрізь, тому такий спосіб знезараження варто практикувати завжди, спільно з іншими. Технологія процесу проста. Потрібно максимально герметизувати теплицю, запалити шашку, закрити двері і почекати приблизно 3 – 4 дні. За цей час дим зробить свою справу. Залишиться лише провітрити приміщення.

Як навесні підготувати теплицю до посадки

Не варто забувати і про садові інвентарі. Їх слід попередньо занести до теплиці, щоб і вони піддалися такій обробці. Єдине обмеження в застосуванні – матеріал каркасу будівлі. Якщо він з металу, то така процедура проводиться менш інтенсивно, так як сірчаний газ досить агресивний. А ось для пластику або деревини це некритично.

Вапно (хлорне)

Оберігає від галової нематоди, чорної ніжки, кила, білої гнилі, фітофторозу.

Карбатион

По дієвості багато в чому схожий з вищеописаним засобом. Крім того, запобігає в’янення посадок, ґрунтових патогенів.

Мідний купорос

Один із самих і широко відомих препаратів Від парші, іржі, фітофторозу, борошнистої роси (її збудників), гнилизни, курчавості і багато чого ще.

На замітку! Мідний купорос – сильнодіючий засіб. Тому при підготовці теплиці до посадки (навесні) береться лише 10%-й розчин.

Розчин формаліну

Різні спори, гниль, личинки – все це буде знищено цим засобом.

У продажі є і сполуки, які позиціонуються як універсальні. Автор не зовсім з цим згоден, але з особистого досвіду може рекомендувати «Акробат МЦ», «Байлетон», «Фитолавин-300». Нічого вигадувати не потрібно – порядок застосування детально розписаний у доданих інструкціях. Перевірено – діють!

Читайте:   Як посадити малину восени на дачі

Внесення добрив

Якщо заміна ґрунту не проводиться, то верхній шар все-таки потрібно зняти. Саме на глибину близько 50 мм і проникає вся «зараза» – личинки, бактерії тощо. Замість прибраної землі і засипається гумус. Але попередньо його слід розпушити, так як за зиму грунт точно злежиться.

В принципі, теплиця до посадки повністю підготовлена.

Можливо, автор якісь нюанси і випустив з уваги. Але основні моменти відзначені, а все інше підкаже власна кмітливість, досвід сусідів і спеціальна література. Потрібно тільки не лінуватися, а регулярно поповнювати свої знання щодо особливостей вирощування культур в умовах теплиці та тенденції новинок, що постійно з’являються  на ринку. Наприклад, препаратів.

Як навесні підготувати теплицю до посадки

Корисні поради

  • Якщо є можливість, в ємностях для висадки ґрунт слід замінити. І обов’язково перевірити рівень кислотності, навіть якщо земля куплена в спеціалізованому магазині. Можливо, доведеться в ґрунт щось привнести.
  • Сприяє підвищенню врожайності ранньовесняна седерація (окрема тема; варто звернути увагу!), а також дотримання правил сівозміни (якщо земля використовується торішня).
  • Від деяких видів мікробів можна позбутися внесенням гною або компосту. Але з посадками на такі ділянки доведеться почекати.
  • «Оздоровлення» ґрунту можна зробити різкою зміною температури – залити окропом або навпаки, накидати снігу.

Удачі вам на власній дачі!Залишити коментар

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*